Mapa

Tanie loty do Ho Chi Minh

Ho Chi Minh, dawniej Sajgon, kiedyś stolica Wietnamu, od 1976 roku nosząca imię ukochanego wietnamskiego przywódcy i komunistycznego rewolucjonisty Hồ Chí Minha, który walczył o zjednoczenie Wietnamu Północnego i Południowego. Dziś licznie zamieszkiwane przez mniejszość chińską, stanowi jedno z najbardziej zaludnionych miast kraju. Doskonała baza wypadowa do dalszej eksploracji Wietnamu, przez wielu uważane za najciekawsze jej miasto. Słowem – niezły Sajgon!

Tego nie można przegapić

Nie tylko ze względu na nazwę miasta jego historia pozostanie niezapomniana przez wieki. By pamięć o niej pozostała wiecznie żywa, wybudowano tu Muzeum Amerykańskich i Chińskich Zbrodni Wojennych, którego nazwę zmieniono niedawno na War Remnants Museum (Muzeum Pozostałości Wojennych) – podobno ze względu na coraz liczniej przyjeżdżających tu Amerykanów. Wewnątrz, tysiące zdjęć ukazują konflikt wojenny i jego konsekwencje. Chociażby 2 miliony ofiar…

W odległości kilkudziesięciu kilometrów od miasta znajduje się Cu Chi, podziemna sieć tuneli i podziemnych labiryntów, których długość wynosi około 120 kilometrów! Tu w czasie wojny chronili się cywile oraz żołnierze Wietkongu. Tworzono tu całe miasteczka, włącznie z jadalniami czy szpitalami. Obecnie turystom umożliwiono odwiedzenie kilku korytarzy, a w ich okolicach można nawet spróbować partyzanckiej kuchni.

By zmienić klimat warto udać się do Bazyliki Katedralnej, zwanej wietnamską Notre Dame. Tą neoromańską świątynię wzniesiono z materiałów sprowadzanych z Francji. Do dziś zachowała się czerwona cegła z Marsylii czy piękne witraże. Wewnątrz zaskoczyć nas mogą… niebieskie neony które spowijają figurę Matki Boskiej. Kościół, a właściwie figura, która się przed nim znajduje, zaistniały w publicznej świadomości w roku 2005, kiedy to na prawym policzku Matki Boskiej pojawiła się łza. I pomimo tego, że władze kościelne nie uznały tego wydarzenia za cud, nie przeszkadzało to Wietnamczykom w niego wierzyć.

Na koniec warto odwiedzić District 1 – jedną z dzielnic, noszącą oficjalną nazwę Sajgon, oraz District 5 – zwaną Chinatown. Zamieszkuje je niezwykle liczna mniejszość chińska, której wpływy widoczne są tu na każdym kroku.

Okiem mieszkańca

Sajgon to stolica… kawy. Sam Wietnam jest przecież jednym z jej największych światowych producentów. Tutaj co krok spotkać można mieszkańców sączących ten napój, który mieszany bywa

ze skondensowanym mlekiem. Warto przystanąć na chwilę i w jednej z małych kawiarenek przekonać się, jak aromatyczna potrafi być wietnamska kawa.

Czy wiesz, że…

* Spotkasz się tu z pojęciem Żelaznego Trójkąta, który wyznaczony jest przez rzekę Sajgon, samo miasto oraz drogę nr. 13. W jego okolicy znajduje się m.in. Szlak Ho Chi Minha.

* W Ho Chi Minh rozpoczynają trasę autobusy, które kursują na trasie północ-południe.

* Niedaleko miasta znajduje się niewielka miejscowość Tay Ninh – tutaj skupiają się wyznawcy Caodaizmu, tutaj też znajduje się Holy See, największa świątynia tego wyznania.

Lotniska

Ho Chi Minh posiada jedno lotnisko - port lotniczy Tân Sơn Nhất. Posiada niezwykle bujną historię. Początkowo wybudowany jako niewielkie francuskie lotnisko kolonialne, zyskał na znaczeniu w okresie wojny, będąc jedną z najbardziej aktywnych wojskowych baz lotniczych świata.

Znajdź tanie loty do Ho Chi Minh z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Ho Chi Minh. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Ho Chi Minh? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Ho Chi Minh

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.