Mapa

Tanie loty do Manili

Manila to stolica, w której koegzystują w symbiozie jedne z największych slumsów na świecie oraz centrum biznesowe kraju. Pomimo biedy, mieszkańcy są niezwykle serdeczni, uśmiechnięci i gotowi, by bezinteresownie pomóc. A może po prostu szczęśliwi? Kombinacja ubóstwa i obecności wielkich koncernów oraz ogromnej liczby pracujących dzieci to mieszanka kontrowersyjna, ciekawa i warta poznania.

Tego nie można przegapić

Przede wszystkim, nawet podczas krótkiej wizyty w Manili można uzależnić się od mango. Mango w postaci soku, mango suszone, mango surowe, bez skórki. Mango na każdy posiłek. Jest pyszne i smakuje jak nigdzie indziej na świecie.

Kiedy już skosztujemy mango na śniadanie wybierzmy się do Manila Bay – wielkiej zatoki, którą otacza promenada. Pełno tu roześmianych dzieci oraz budek na kółkach oferujących rozmaite przysmaki. Po krótkim spacerze udajmy się do Intramuros, czyli najstarszej dzielnicy miasta, którą przetłumaczyć można jako „w obrębie murów”. Swoją nazwę zawdzięcza Hiszpanom, którzy otoczyli port murami obronnymi. Dzisiaj dzielnicę otacza park. Kilka zbiorników wodnych przypomina o istniejącej tu kiedyś fosie, a XV-wieczne bramy przypominają o wielkości tego miejsca. W obrębie Intramuros warto znaleźć kościół św. Augustyna, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Co ciekawe, stylem architektonicznym w którym utrzymana jest świątynia jest… filipiński barok. Nieopodal znajduje się Casa Manila, czyli muzeum kolonizacji hiszpańskiej. Tutaj też znajduje się piękny Rizal Park, na którego terenie znajdziemy szereg wartych odwiedzenia miejsc większych i mniejszych. Oceanarium, Orchidarium, Planetarium oraz Muzeum Narodowe to tylko kilka z nich.

Jeśli chcielibyśmy wyjść poza Intramuros, naszą uwagę przyciągną biznesowe i nowoczesne dzielnice. Może z wyjątkiem Bazyliki Św. Sebastiana, która jako jedyna na świecie powstała ze stalowych prefabrykatów. W 100%. Do ciekawostek należy też Pałac Kokosowy, wybudowany specjalnie na potrzeby wizyty Jana Pawła II. Ostatecznie Papież zatrzymał się w innym miejscu, ale pokoje wyłożone masą perłową zachowały się do dziś.

Okiem mieszkańca

Filipińczycy uważani są za jeden z najszczęśliwszych narodów świata. Nieustannie uśmiechnięci, zaradni, uprzejmi i serdeczni, sprawiają wrażenie beztroskich. Jedną z najbardziej popularnych

rozrywek są tu walki kogutów. Mieszkańcy kraju słyną też z zamiłowana do zupy z… byczych jąder (podobno niezwykły afrodyzjak) oraz do czczenia pamięci o Bobie Marleyu.

Czy wiesz, że…

* W Manili mieszka znaczna grupa Tsinoys, czyli chińskich Filipińczyków.

* Na Filipinach znajduje się ponad 50 aktywnych wulkanów.

* Kraj jest jedynym chrześcijańskim państwem w Azji.

Lotniska

Manila posiada jedno lotnisko – międzynarodowy port lotniczy Manila - Ninoy Aquino (Paliparang Pandaigdig ng Ninoy Aquino), oddalony od miasta o około 7 kilometrów.

Znajdź tanie loty do Manili z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Manili. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Manili? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Ninoy Aquino International

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Manila: Ninoy Aquino International.
Delta, Gulf Air, Air Niugini, Oman Air, Singapore Airlines, KLM, Air New Zealand i Bangkok Airways latają do: Ninoy Aquino International bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Ninoy Aquino International, to Kwiecień.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.