Mapa

Tanie loty do Lagos

Lagos to szaleństwo. Hałas klaksonów, zderzak uderzający o zderzak, tłumy na ulicach, gwar, bezpośredni ludzie, energia, kolory. Tak w skrócie wygląda największe miasto Nigerii. Dawniej handlowano tu niewolnikami i kością słoniową, dziś dawna stolica pełni rolę wiodącego miasta, w którym toczy się ekonomiczne i przemysłowe życie kraju.

Tego nie można przegapić

Gdy już oswoimy się z atmosferą miasta, jego ruchem, hałasem i kolorytem, warto udać się do Muzeum Narodowego, gdzie odbyć można wycieczkę w przeszłość kraju. Samo muzeum ulokowane jest w centrum miasta, prezentując nigeryjską architekturę, sztukę, kulturę. Jednym z najciekawszych eksponatów jest mercedes, w którym w 1973 roku zamordowano Murtalę Mohammeda, prezydenta kraju. Dziś jego imię nosi lagoski port lotniczy.

Dalej, z Lagos, udajmy się na Półwysep Lekki, gdzie stanąć możemy oko w oko z przedstawicielami tutejszej flory i – przede wszystkim – fauny. Na miejscu przygotowano dedykowane szlaki oraz platformy na drzewach, dzięki którym łatwiej będzie nam dostrzec krokodyle czy małpy. By zmaksymalizować swoje szanse na spotkanie z nimi, warto się tu wybrać o poranku.

Dla odmiany, warto w jednej z tutejszych kawiarni czy barów poszukać gry… Monopoly. Lagos to pierwsze afrykańskie miasto, któremu poświęcono pełną edycję gry. I tak, kupić tu można na przykład Międzynarodowy Port Lotniczy Murtala Mohammeda, iść do więzienia Kirikiri lub zapłacić karę za próbę przekupstwa urzędnika państwowego.

Dalej, spacer ulicami miasta. Dzielnica Ikoyi jest jedną z najbardziej zamożnych. Surelere to centrum handlowe i cała masa sklepów. Z pewnością trafisz również do Ikeji, znajdującej się niedaleko lotniska, należącej również do grupy popularnych dzielnic handlowych oraz mieszkalnych.

W niedzielę między godziną 7 a 10… wyjrzyj przez okno i staraj się nie opuszczać domu czy hotelu. Trwa wtedy Environmental Saturday, czyli akcja sprzątania miasta. Ulice uprzątane są ze śmieci, a właściciele posesji porządkują tereny przydomowe.

Okiem mieszkańca

Lagos to miasto w którym oferta komunikacji miejskiej jest rozbudowana i – trzeba to przyznać – bywa nietypowa. Poza autobusami miejskimi czy minibusami poruszać się tu można na przykład okadą, czyli taksówką motocyklową. Mieszkańcy już przyzwyczaili się do jej morderczego tempa. Jeśli natrafimy na korek lub wzmożony ruch uliczny, kolana warto trzymać blisko pojazdu, inaczej

będziemy nimi ocierać o mijane samochody. Zdarza się nawet, że kierowcy skracają kierownicę, by łatwiej było się poruszać w ruchu ulicznym.

Czy wiesz, że…

* Mottem kraju jest „Pokój i jedność, siła i postęp”.

* Ameryka ma swój Hollywood, Azja – Bollywood, a Nigeria – Nollywood, czyli krajowy przemysł filmowy.

* Podobno kraj posiada najwyższy na świecie wskaźnik narodzin bliźniąt.

* Lagos posiada wysoki współczynnik przestępczości. Warto zachować ostrożność wybierając się w nieznane nam rejony.

Lotniska

W okolicy miasta znajduje się jedno lotnisko – Międzynarodowy Port Lotniczy Murtala Muhammed.

Znajdź tanie loty do Lagos z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Lagos. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Lagos? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Lagos

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.