Mapa

Tanie loty do Limy

Peru, kraj nierozerwalnie związany z Polską. Tutaj znajdziemy najwyżej na świecie położoną kolej, zaprojektowaną przez Polaka, inżyniera Ernesta Malinowskiego. Jej tory biegną na wysokości aż 4 818 m n.p.m.! Jeden z jej krańców przypada w Limie. To jednak nie jedyna ciekawostka. Występuje tu również tak zwany cień opadowy, który sprawia, że rokrocznie spada tu w górach jedynie około 20 mm deszczu. Na szczęście dzięki pacyficznym mgłom zbieranym przez mieszkańców udaje się zgromadzić wodę, która nawadnia uprawy.

Tego nie można przegapić

Lima, jak i całe Peru często kojarzy się nam z ulicznymi grajkami, często obecnymi na polskich deptakach. Faktycznie, jest to kraj, dla którego taniec i muzyka są niezwykle ważne.

Jednak zacznijmy od innego typu atrakcji. Kroki skierujmy do Monasterio di San Francisco. W jego podziemiach znajdują się katakumby, w których przechowywane są szczątki ponad 70 000 osób! Z kolei w kościele św. Dominika pochowana została pierwsza święta pochodząca z Ameryki – święta Róża.

Dalej Plaza de Armas, najstarszy, najbardziej znany i jednocześnie najbardziej charakterystyczny plac miasta. W jego centrum znajduje się piękna fontanna, datowana na 1650 rok, a wokół skupione są liczne zabytki – Pałac Arcybiskupa, Katedra, Pałac Gubernatora.

W mieście odnaleźć można również bardziej tajemnicze zabytki i ciekawe budowle. Mamy tu na przykład piramidę Huaca Huallamarca – ważny ośrodek kultu pochodzący z okresu preinkaskiego oraz Huaca Pucllana – świątynię, w której znajduje się również niewielkie, lecz ciekawe muzeum.

Stąd warto przejść się do dzielnicy Barranco – ulubionego miejsca artystów i pisarzy, gdzie nietrudno jest trafić na koncert czy inne wydarzenie kulturalne. Jest też coś dla romantyków – drewniany Most Westchnień, czyli El Puente de los Suspiros, znajdziemy go naprzeciw rynku.

Dzień zakończy wizyta na placu San Martin, wpisanym razem z historycznym centrum miasta na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Znajduje się na nim niezwykle intrygujący posąg Madre Patria, symbolicznej patronki Peru. Zastanowi nas z pewnością, dlaczego na jej głowie spoczywa… mała lama. Opowieść głosi, że podczas projektowania posągu zupełnie zapomniano o podwójnym znaczeniu hiszpańskiego słowa „llama”, które oznacza zarówno płomień, jak i lamę.

Okiem mieszkańca

Jednym z ulubionych miejsc młodych mieszkańców Limy jest Park Miłości. Tutaj wyznają sobie uczucie zakochane pary. Park Miłości ulokowany jest na klifie, z którego rozpościera się widok na ocean spowity charakterystyczną mgłą. W jego centrum stoi pomnik autorstwa Delphin’a.

Czy wiesz, że…

* W Peru rokrocznie organizuje się około 3000 ludowych świąt.

* W Limie znajduje się najstarszy uniwersytet na kontynencie, założony w 1551 roku.

* Pierwotnie Lima nosiła nazwę Ciudad de los Reyes, czyli „Miasta Królów”, nadaną mu przez Francisca Pizarro w 1535 roku.

Lotniska

Miasto posiada jedno lotnisko – Międzynarodowy Port Lotniczy Lima-Jorge Chávez, oddalony od centrum o około 10 kilometrów.

Znajdź tanie loty do Limy z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Limy. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Limie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Lima

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.