Mapa

Tanie loty do Johannesburga

Johannesburg zaskoczy nas na każdym kroku. Demokracja, pojednanie i różnorodność zmierzą się z podziałem na białych i nie-białych. Z Tower of Terror zjedziemy do nieczynnego szybu kopalni złota z prędkością 100 km/h. Na koniec spróbujemy swych sił i… męstwa w spotkaniu oko w oko z gepardem. Ruszamy!

Tego nie można przegapić

Johannesburg jest jednym z największych miast kontynentu oraz jedną z największych aglomeracji Afryki. Już od pierwszych chwil można jednak poczuć, że nie będzie to typowo turystyczne miasto. Dlaczego? Wystarczy przyjrzeć się jego atrakcjom. Będą mocne, konkretne, odważne i dostarczą nam emocji, które po latach będziemy wspominać.

Wędrówkę zacznijmy od Muzeum Apartheidu. Nad wejściem umieszczono tu hasła: Wolność, Szacunek, Równość, Odpowiedzialność, Pojednanie i Różnorodność – jako wartości, które przyświecają Republice Południowej Afryki. Dyskomfort zapewni nam podział, który dokona się przy wejściu. Do muzeum możemy dostać się przez jedną z dwóch bramek, o ich wyborze zadecyduje kolor skóry, wejście lewe przeznaczone jest dla białych zwiedzających, a wejście drugie przeznaczono dla „non-whites”. Kryterium rasowe będzie nam towarzyszyć przez całą wizytę w muzeum. Na szczęście to celowy zabieg, który ma nam uświadomić, czym była segregacja rasowa i jaki dyskomfort powoduje ona do dziś.

By ukoić mocne wrażenia udajmy się do Parku Lwów. Najpierw przejedziemy przez sawannę, gdzie z bliska zobaczymy lwy, a w dalszych częściach parku – żyrafy czy zebry. Po przejażdżce możemy zdecydować się na obejrzenie kilkugodzinnego pokazu, w którym lamparty, lwy i hieny oddają się… zabawie z pracownikami parku. Jeśli marzą nam się mocniejsze wrażenia, mamy więcej niż 16 lat i ważymy ponad 50 kilogramów, możemy stanąć oko w oko z gepardem. Nerwy ukoją maluchy w przedszkolu lwiątek, oraz niezwykłe białe lwy – unikatowe na skalę światową.

Około 50 kilometrów od centrum miasta znajduje się wyjątkowe miejsce – wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO Kolebka Ludzkości. To właśnie tutaj, w 1936 roku doktor Robert Broom odnalazł pierwsze szczątki człowieka, postrzeganego jako pochodzącego od małpy. W 13 jaskiniach znajdują się szczątki, czaszki, szczęki, a nawet 9000 kamiennych narzędzi. Estymowany wiek jaskiń to…2,5 miliarda lat!

Okiem mieszkańca

Kruszcem, który od wielu już lat definiuje miasto i wpływa na życie jego mieszkańców jest złoto. Kopalnie złota to jednak tylko jedno ze źródeł dochodu. Drugie stanowią atrakcje turystyczne związane z przemysłem wydobywczym, stąd pomysł wybudowania parku Gold Reef City. Po obejrzeniu domostw czy siedzib pracowników kopalni złota z XIX wieku, wskoczmy do wagonika jednego z rollercoasterów. Najbardziej niezwykły jest ten z Tower of Terror. Jeśli chcesz zjechać z wysokości 50 metrów do nieczynnego już szybu, osiągając przy tym prędkość 100 km/h, nic prostszego. Wystarczy kupić bilet!

Czy wiesz, że…

* RPA uznawane jest za jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie. Okazuje się, że mieszkańcy są z tego faktu… dumni! I chętnie chwalą się mrożącymi krew w żyłach opowieściami.

* Johannesburg to największe na świecie miasto, które pozbawione jest bezpośredniego dostępu do zbiornika wodnego.

* Miasto ma kilkanaście rezerwatów.

Lotniska

Ruch lotniczy do Johannesburga skupia się w porcie lotniczym Johannesburg, jednym z największych w kraju i na całym kontynencie. W 2006 roku otrzymał imię OR Tambo.

Znajdź tanie loty do Johannesburga z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Johannesburga. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Johannesburgu? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Johannesburg OR Tambo

Często zadawane pytania

Są 3 lotniska w mieście Johannesburg: Johannesburg OR Tambo, Johannesburg Randgermiston i Lanseria.
Delta, Oman Air, KLM, Singapore Airlines, Air New Zealand, Shenzhen Airlines, Air Namibia i Kenya Airways latają do: Johannesburg OR Tambo bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Johannesburg OR Tambo, to Kwiecień.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.