Mapa

Loty germanwings

Germanwings to niemieckie tanie linie lotnicze, należące do grupy Lufthansy. Firma powstała w 1997 roku pod nazwą Eurowings i pod taką nazwą funkcjonowała do 2002 roku. W skład floty wchodzi 76 samolotów o średnim wieku 9,2 roku. Linie oferują połączenia w 130 kierunkach, w Polsce z Krakowem. Główną siedzibą linii jest Kolonia. Linie oferują trzy opcje klasy ekonomicznej BASIC, SMART i BEST, które pozwalają na dopasowanie dodatkowych usług do potrzeb pasażera.

Informacje aktualne na dzień 17 września 2014. 

Kluczowe informacje o germanwings

Odprawa

Germanwings oferuje możliwość odprawy w tradycyjny sposób na lotnisku i przez Internet. Stanowisko odpraw jest otwarte na dwie godziny przed planowanym odlotem (w przypadku lotów z Tel Avivu na trzy godziny, z Casablanki na dwie i pół godziny, z Algieru na trzy i pół godziny), a zamyka się na 30 minut przed planowanym odlotem (w przypadku lotów z Tel Avivu i Casablanki na 60 minut, z Algieru na na 90 minut, z Prisztiny i Tunisu na 40 minut przed odlotem). Odprawa online jest możliwa od 72 do 3 godzin przed planowanym odlotem, ale jeśli podróżuje się z Niemiec można odprawić sie przez internet do 30 minut przed odlotem. Niezależnie od metody odprawy, pasażerowie powinni być przynajmniej na 30 minut przed odlotem przed bramką (w przypadku Tel Avivu na 60 minut, a Casablanki na 40 minut przed odlotem).

Bagaże

Każdy pasażer ma prawo zabrać na pokład samolotu bagaż podręczny o maksymalnej wadze 8 kg i wymiarach nieprzekraczających 55 cm x 40 cm x 20 cm. Możliwość zabrania bagażu rejestrowanego jest opcją dodatkową, której szczegółowe warunki zależą od rodzaju taryfy. Przy opcji BASIC zabrania jednego bagażu rejestrowanego o wadze do 23 kg kosztuje 15 euro, a dwóch 90 euro. W taryfie SMART zabranie jednego bagażu rejestrowanego jest bezpłatne, a opcja zabrania drugiego kosztuje 75 euro. Opcja BEST umożliwia bezpłatne zabranie dwóch walizek o wadze do 23 kg jako bagaż rejestrowany.

Siedzenia

Germanwings oferuje opcję rezerwacji konkretnego miejsca w samolocie, najpóźniej do 30 minut przed planowanym odlotem. Można to zrobić przez internet, telefon lub bezpośrednio na lotnisku. Standardowa odległość między fotelami w samolotach Germanwings to od około 73 do około 81 cm. Opcja SMART pozwala na bezpłatne zarezerwowanie miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi, a opcja BEST pozwala na wybór miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi w pierwszych rzędach.

Opłaty za rezerwację

Podczas rezerwacji biletu dodatkowa opłata w wysokości 35 zł. jest naliczana w przypadku odrzucenia transakcji.

Serwis pokładowy

Korzystanie z dodatkowych opcji serwisu pokładowego zależy od wykupionej taryfy. Pasażerowie z taryfą BEST mogą bezpłatnie korzystać z oferty pokładowego menu. Pasażerowie z opcją SMART otrzymują bezpłatny poczęstunek i napój, a pasażerowie z opcją BASIC mogą dokonywać zakupów z menu SkyBistro.

Punktualność

Na podstawie obserwacji 20 najczęstszych kierunków w okresie 15 lipca do 15 września 2014 można stwierdzić, że 87% lotów obsługiwanych przez Germanwings odbywa się o planowanym czasie.*
* Dane na podstawie flightstats.com

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.