Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Nicea - Porównaj ceny ze Skyscanner

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem samochodu w Nicei pozwoli na komfort podróżowania po Lazurowym Wybrzeżu i odkrywania uroków jego słonecznych plaż. Nicea jest dobrze skomunikowana, m.in. dzięki autostradzie A8, która biegnie wzdłuż wybrzeża. Mnogość ofert miejscowych firm sprawia, że można wynająć auto w konkurencyjnych cenach. Samochód daje też swobodę przemieszczania się i poznawania różnych atrakcji turystycznych, jakie oferuje Lazurowe Wybrzeże.

W Nicei lokalizacja firm oferujących wynajem aut koncentruje się w trójkącie dzielnic Vernier, Jean-Médecin, Vieille Vill, możliwe jest także skorzystanie z opcji znajdujących się przy lotnisku Nice Côte d'Azur Do dyspozycji turystów jest wiele aut o różnym standardzie m.in. takie marki, jak: Ford Fiesta, Ford Focus, Ford Focus Estate, Oper Corsa. Na rynku działają takie firmy jak: Hertz czy Europcar.

W terenie zabudowanym wolno jechać z maksymalna prędkością 50 km/godz, 130 km/godz na autostradach, 90 km/godz w terenie niezabudowanym i 110 km/godz na drogach ekspresowych. Prędkość podlega ograniczeniom ze względu na pogodę tj. deszcz. Poruszając się samochodem po Nicei nie zapominajmy, że mieszkańcy przechodzą przez jezdnię na czerwonym świetle. Jest to zjawisko powszechne i ogólnie akceptowane, także prowadząc trzeba szczególnie uważać.

W Nicei nie brakuje parkingów, położone są tak, aby można było łatwo dostać się największych atrakcji turystycznych - za postój zazwyczaj trzeba zapłacić, ale można znaleźć także miejsca bezpłatne. Za przejazd autostradami pobierane są opłaty, których wysokość zleży od długości przejechanego odcinka oraz rodzaju samochodu.

Nicea stanowi bardzo dobrą bazę wypadową do innych miast Lazurowego Wybrzeża. Wyjeżdżając z miasta wczesnym rankiem łatwo można dojechać w 2,5 godz. autostradą A8 do Marsylii, a tam przejść się wzdłuż portowego nadbrzeża, zobaczyć kościół św. Wiktora (znany ze swoich relikwii) oraz położoną na wzgórzu bazylikę Notre Dame, a także napoleońską katedrę Le Major. W Nicei znajduje się także ponad 200 muzeów i galerii np. Muzeum Sztuk Pięknych czy Muzeum Matisse’a – oba dzieli ok. 10 min jazdy.

Piękne plaże i jachtowy port oraz sentyment do komedii z Louisem de Funès’em zachęca do odwiedzenia Saint-Tropez. Kurort znajduje się ok. 1,5 godziny drogi samochodem od Nicei. Kierować należy się na południe autostradą A8. Niecałe 40 minut (dojazd również trasą A8 w kierunku południowym) dzieli Niceę od innego miasta, znanego wszystkim miłośnikom kina w Europie i na świecie, czyli Cannes. Turyści obowiązkowo powinni przejść się reprezentacyjnym bulwarem La Croisette oraz obejrzeć miejscowy „stary port”.

W niedalekiej odległości od Nicei (20 km) leży również Monte Carlo, które oprócz pięknych plaż, słynie miedzy innymi z wyścigu Grand Prix Formuły 1. Dreszczyku emocji może dodać możliwość przejechania się po trasie tego ulicznego toru. Monte Carlo, nazywane jest też „stolicą hazardu” ze względu na swoje liczne kasyna.

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.