Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Madera - Porównaj ceny ze Skyscanner

Wypożyczenie samochodu na Maderze to jeden z najlepszych sposobów na zwiedzenie wyspy. Trzeba jednak pamiętać, że drogi bywają tu bardzo wąskie, bezpieczna jazda wymaga więc odpowiedniego przygotowania i uważnego kierowcy.

Samochód na Maderze najłatwiej odebrać z lotniska lub ze stolicy wyspy Funchal. Samą rezerwację najwygodniej i najtaniej zrealizować przez internet, ale można to też zrobić na miejscu. Samochody można wynająć od znanych wypożyczalni jak Sixt i mniejszych lokalnych agencji. Do dyspozycji klientów jest wiele różnych typów aut, w przeróżnych rozmiarach, cenach i z różnym wyposażeniem. Pośród popularnych tutaj modeli znajdują się między innymi Renault Clio czy Nissan Micra.

Na Maderze panują analogiczne przepisy jak w innych regionach Portugalii i Europy. Obowiązujące ograniczenia prędkości to 50 km/godz na terenie zabudowanym, 90 km/godz na terenie niezabudowanym i 120 km/godz na autostradach. Dzieci do dwunastu lat powinny zawsze podróżować na tylnym siedzeniu samochodu w specjalnym foteliku. Światła mijania trzeba włączać nocą, w tunelach i przy warunkach ograniczonej widoczności. Staraj się nie jeździć na prawie pustym baku, bo w niektórych regionach wyspy stacje benzynowe mogą być dość rzadkie. Za to ceny benzyny są bardzo przystępne.

Cała wyspa ma około osiemset kilometrów kwadratowych powierzchni, ale mało komu udaje się odkryć każdy jej zakamarek podczas tygodniowego czy dwutygodniowego wypoczynku. Samo przemierzanie Madery samochodem jest ogromną przyjemnością i relaksem, drogi prowadzą przez kolorowe łąki, bananowce lub malownicze wzgórza. Interesujące miejsca można znaleźć na całej wyspie, ale sławą najpiękniejszego cieszy się szczególnie północne wybrzeże. Żeby dostać się do urokliwego Porto Moniz trzeba teoretycznie przejechać w poprzek niemal całą wyspę, w praktyce to jednak raptem pięćdziesiąt kilometrów. Warto je przejechać, aby podziwiać malownicze wybrzeża i zażyć kąpieli w wyjątkowych basenach skalnych.

W drodze z Funchal do Porto Moniz, koniecznie zjedź do São Vicente. Znajdujący się tu kompleks jaskiń to jedno z najsłynniejszych miejsc na wyspie. Grutas e Centro de Vulcanismo de Sao Vicente, które organizuje przejścia przez jaskinie działa codziennie od 10 do 19, z wyjątkiem dni świątecznych. Podziemna trasa ma około siedmiuset metrów, a spacerując można podziwiać fantazyjne formacje skalne.

Na Maderze można zorganizować trasę samochodem w poszukiwaniu rajskich ukrytych plaż, ale pamiętaj, że nie są to plaże jakie znamy z folderów turystycznych. Piasek jest na nich czarny, ale jeśli to Ci nie przeszkadza, lokalne plaże mają inne zalety: są czyste, malownicze umiejscowione, a woda ma przyjemne temperatury. Fantastyczne plaże można znaleźć zarówno na północnym, jak i południowym wybrzeżu. Największą kamienistą plażą na Maderze jest Praia Formosa znajdująca się na zachodnich obrzeżach Funchal. Zdecydowanie bardziej gładka jest plaża w okolicy wioski Porto da Cruz, na północny wschód od stolicy. Kamienie, które się na niej znajdowały zostały w naturalny sposób usunięte przez fale. Jeśli jednak bardzo tęsknisz za klasyczną piaszczystą plażą, w miejscowości Machico znajduje się sztuczna plaża z importowanym piaskiem. To bardzo dobre miejsce dla dzieci, jest tam spokojnie i bezpiecznie.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.