Lizbona

14 gru 201915 gru 2019

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Łączna cena za 1 noc, 2 osoby dorosłe, 1 pokój
Ze wszystkimi podatkami i opłatami dodatkowymi, z wyjątkiem podatku miejskiego, jeśli obowiązuje.

Portugalia to inny, piękny świat. Poruszająca i emocjonalna muzyka fado miesza się tu z morskimi smakami, niezliczonymi budowlanymi wykonanymi w stylu manuelińskim, a wszechobecne w języku „szszsz” szybko staje się przyjazne przyjezdnym. Wąskie i strome uliczki po których jeżdżą znane z widokówek żółte tramwaje i smak przepysznych Pasteis de Belém sprawi, że wizyta w Lizbonie będzie ucztą dla ciała i ducha.

Noclegi w Lizbonie - gdzie warto się zatrzymać?

Belém

Belém jest jedną z najsłynniejszych lizbońskich dzielnic, doskonałą zarówno dla starszych osób, rodzin z dziećmi, jak i ciekawych świata backpackerów. Stąd wyruszyła wyprawa Vasco da Gamy, tutaj znajduje się słynna wieża Belém, zniewalający Klasztor Hieronimitów czy wreszcie Pomnik Odkrywców, za którym dostrzeżemy kopię mostu Golden Gate. Dzień warto tu zacząć od skosztowania Pasteis de Belém, najsłynniejszych portugalskich ciasteczek. Kawiarnię gdzie są sprzedawane rozpoznamy z daleka po kłębiącej się przy niej kolejce turystów. Majestatyczne, białe budowle zachwycą nas, a Klasztor – perła stylu manuelińskiego, pełnego białych koronkowych detali, zachwyci ogromem i architektonicznym kunsztem. Na ulicach nierzadko spotkać można fotografów, którzy realizują tu sesje dla magazynów modowych i nie tylko. Znajdziemy tu kilka prestiżowych i drogich hoteli o statusie 4 i 5 gwiazdek, a bliżej Klasztoru – hostele, prywatne apartamenty i mniejsze hoteliki.

Parque das Nações

Okolice Parku Narodów to doskonała lokalizacja przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, choć nie tylko! Główną atrakcją parku jest – tuż obok wieży Vasco da Gama – lizbońskie oceanarium, obecne w czołówce największych tego typu obiektów Europy. W gigantycznym i nowoczesnym budynku na wyciągnięcie ręki są pingwiny, tuńczyki czy rekiny, a przy odrobinie szczęścia można obserwować wykluwanie się tych ostatnich. Odwiedzane średnio przez milion osób rocznie, jest jedną z największych atrakcji kraju. W okolicy znajduje się kilka hoteli 3- i 4-gwiazdkowych oraz wiele apartamentów sieciowych i prywatnych, o znacznie wyższych cenach, mogących jednak pomieścić kilka osób.

Sintra

Sintra położona jest tuż obok Lizbony i trudno byłoby znaleźć osobę, której nie zachwyciła. Najlepiej jest zwiedzać ją podróżując samochodem w 3 lub 4 osoby, stąd tak częsty widok grup przyjaciół, rodzin lub podróżujących par. Często autokarami z Lizbony przywożone są tu wycieczki na całodniowy pobyt, warto jednak zdecydować się na nocleg w jednym z tutejszych hoteli czy prywatnych apartamentów i zobaczyć, jak pięknie miasto prezentuje się w nocy. Zobaczmy Zamek Maurów, majestatyczny Pałac Pena wznoszący się na wzgórzu widocznym nawet z Lizbony czy owiana tajemnicą Quinta da Regaleira pełna grot, labiryntów, o wspaniałej architekturze. Latem dojedziemy tu nawet tramwajem na Plażę Jabłek. Widok oceanu zachwyca! W promieniu kilometra od centrum znajduje się kilka prywatnych kwater oraz hosteli oferujących relatywnie niedrogi nocleg w pokojach wieloosobowych. Dalej, spotkamy droższe hotele 3-, 4- i 5-gwiazdkowe, a nawet możliwość noclegu w pałacu czy luksusowej górskiej posiadłości. 

Najlepiej oceniane hotele w: Lizbona

od 287 zł
od 394 zł
od 709 zł

Co podróżni mówią o mieście Lizbona?

9,8
Maniacy historii
9,3
Smakosze
8,1
Podróżujące rodziny
7,3
Miłośnicy natury
6,9
Miłośnicy nocnego życia
Opinie użytkowników (615)
Malwina D
Malwina D
25.09.2019

Było super

Kris Hell
Kris Hell
28.07.2019

Atmosfera miasta

Joseph  House
Joseph House
20.07.2019

Lizbona ma niesamowitą historię, wspaniałe jedzenie i wino oraz wyjątkowe ceny. Jest wyjątkowo pagórkowaty, więc weź solidne buty. Sprawdź winogrona i przekąski, aby znaleźć niedrogie zakwaterowanie i doskonałą winiarnię!

Елена Нигматулина
Елена Нигматулина
06.07.2019

Wspaniałe miasto, nie jak europejskie miasta, bardzo piękne i przyjazne! Musisz przyjść na kilka dni, aby zobaczyć całe piękno!

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Listopad; średnia cena noclegu to wówczas 381 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Lizbona to Czerwiec, ze średnią ceną 630 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Grudzień w zeszłym roku wynosiła 539 zł za dobę. To 8% więcej niż średnia cena za dobę w wysokości 494 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Lizbona przewidywana średnia temperatura w miesiącu Grudzień to 12,7°C/54,9°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 20,1°C/68,2°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 9,9°C/49,8°F.
Lotnisko położone najbliżej: Lizbona to Lizbona (LIS) (8,34 km). Inne pobliskie lotniska to: Tires (19,03 km)

Zaplanuj podróż do: Portugalia