Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Berlin - Porównaj ceny ze Skyscanner

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Jeżdżenie po Berlinie jest proste, a zasady ruchu drogowego i oznaczenia klarowne. Największy sens ma wypożyczenie samochodu, jeśli planujesz przemieszczać się poza strefą działania metra, poza miasto albo traktujesz Berlin jako punkt wypadowy. W centrum miasta wygodniej jest korzystać z infrastruktury miejskiej, która jest doskonale rozwinięta, za to nie tracić czasu na szukanie miejsca do parkowania. Jeżdżąc autem po Berlinie trzeba być też przygotowanym na sporą liczbę rowerzystów.

W Berlinie można przebierać w samochodach do wynajmu i punktach odbioru. Znajdują się one nie tylko na lotniskach Tegel i Schonefeld, ale i w głównych punktach miasta, takich jak Alexanderplatz i na dworcach kolejowych. Swoje usługi oferują w tych miejscach takie agencje jak Sixt czy Hertz. Do wyboru klientów jest cały wachlarz aut w różnych rozmiarach i ze zróżnicowanym wyposażeniem. Do wynajmu dostępne są także SUV-y, VAN-y, kabriolety i auta luksusowe. Dominują prestiżowe marki aut takie jak Volkswageny, Audi, BMW, Opel i Ford.

Pamiętaj, że wynajmując auto w Berlinie lub w innym miejscu w Niemczech musisz mieć przy sobie ważne prawo jazdy i ich tłumaczenie. Warto też zapoznać się z lokalnymi zasadami ruchu drogowego, część z nich może różnić się od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni, tym bardziej, że wiele przepisów jest surowszych niż w Polsce. Warto pamiętać, że w Niemczech nie wolno parkować na chodniku, a za przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym o 31 km/godzinę (dozwolone jest 50 km/godzinę) poza mandatem grozi zatrzymaniem prawa jazdy na miesiąc. Na niemieckich autostradach generalnie nie ma ograniczeń prędkości, poza obszarami, o których informują odpowiednie znaki. Poza obszarem zabudowanym można jechać z maksymalną prędkością 100 km/godzinę. Warto też wiedzieć, że w Berlinie obowiązują strefy ekologiczne, których wyznaczenie ma na celu poprawę jakości powietrza. Wjazd do największych miast (poza Berlinem dotyczy to także Hanoweru i Kolonii) jest możliwy po okazaniu plakietki ekologicznej, potwierdzającej, że auto spełnia kryteria. O to jednak nie trzeba się martwić, wynajmując auto, choć dobrze mieć świadomość istnienia takich regulacji.

Wynajęcie auta w Berlinie sprawdzi się przy planowaniu jednodniowych wypadów z tego miasta. Jednym z ciekawych kierunków jest Poczdam, ze swoim okazałym Parkiem Sanssouci. Jak przystało na barokowy ogród francuski, znajduje się tam mnóstwo eleganckich fontann i pałacyków. Na trasie do Poczdamu można też zboczyć na Pawią Wyspę i odwiedzić znajdujący się na niej XVIII-wieczny pałac, który dawniej służył jako letnia rezydencja królów pruskich. Z kolei godzinę drogi samochodem na południowy-wschód od Berlina znajduje się miasto SPA, Bad Saarow. Jeśli masz ochotę uciec na chwilę od miejskiego zgiełku, wybierz się do tej urokliwej miejscowości malowniczo położonej nad jeziorem Scharmützel. Latem można się w nim kąpać, z kolei zimą do moczenia ciała najlepiej nadają się lecznicze termy. Równie relaksująca atmosfera panuje w Parku Narodowym Barnim, do którego można dojechać z Berlina w krócej niż w godzinę. Pośród gęstego lasu wije się tu rzeka, chowają tajemnicze mokradła i malownicze jeziora. To idealne miejsce na spacer albo wycieczkę rowerową.

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.