Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Alicante - Porównaj ceny ze Skyscanner

Informacje aktualne na dzień 31.05.2015

Gdzie odebrać i jaki samochód wynająć w Alicante?

Wypożyczenie samochodu w Alicante zapewni Ci niezwykłą wolność podróżowania, szczególnie jeśli zamierzasz wybrać się na kilka dalszych i bliższych wycieczek. Oferty głównych wypożyczalni samochodów porównasz dzięki wyszukiwarce Skyscanner. Pojazd wypożyczony w Sixt, Hertz czy Atlas odbierzesz już na lotnisku. Za niewielki 2-3 drzwiowy samochód z klimatyzacją i manualną skrzynią biegów zapłacisz już od 79 złotych za dobę. W cenie opcja nieograniczonego przebiegu oraz odbiór z pełnym bakiem i zwrot z pustym. Jeśli chciałbyś w cenie otrzymać assistance oraz odbiór z terminalu portu lotniczego, dopłacić musisz około 40 złotych za dobę. Samochód odebrać możesz również bliżej centrum miasta, w Hotelu Melia lub okolicy głównych dworców Estación de Alicante czy Estación De San Gabriel.

Zasady ruchu drogowego i ruch uliczny

Hiszpanie mają opinię kompulsywnych i agresywnych kierowców. Przepisy ruchu drogowego łamią regularnie, szczególnie w kwestii maksymalnej dozwolonej prędkości, która wynosi tu w mieście 50 km/h. Jeżdżą szybko, pewnie, często niebezpiecznie, co warto mieć na uwadze odwiedzając Alicante. W ciągu dnia natężenie ruchu wyznaczają godziny pracy oraz sjesty, poranne – od 8.00 do 9.30, południowe od 12.30 do 14.30, popołudniowe od 15.30 do 17.30 oraz wieczorne od 18.30 do 20.30. Warto pamiętać, że drogi przeżywają tu prawdziwe oblężenie szczególnie na przełomie czerwca i lipca, kiedy to mieszkańcy udają się na wakacje.

Parkowanie

Jeśli samochód parkujesz w uliczce jednokierunkowej, pamiętaj o pozostawieniu go po stronie parzystych numerów budynków. Nie parkuj nigdzie, gdzie krawężnik pomalowany jest na żółto, w przeciwnym razie czeka Cię odholowanie samochodu, wysoka kara, a także walka… z barierą językową i nieznajomością języka angielskiego tutejszej policji. Miejsca parkingowe oznaczone są na niebiesko, a opłatę za postój uiścisz zazwyczaj w znajdującym się nieopodal parkomacie. Szczególną uwagę zwróć na maksymalny czas postoju, który wynosi zazwyczaj 2 godziny. Opłata obowiązuje od godz. 9.00 do 14.00 oraz od 16.00 do 20.00 i wynosi 0,60 EUR za godzinę. Część miasta znajduje się w pomarańczowej strefie parkowania, w której postój ograniczony jest do 1 godziny, a opłata wynosi 1,40 EUR za godzinę. Jeśli samochód chciałbyś pozostawić na cały dzień, skorzystaj z większych parkingów miejskich lub parkingów na obrzeżach miasta.

Gdzie warto pojechać?

Tabarca

Tabarca jest jedyną zamieszkaną wyspą okręgu Alicante i wraz z kilkoma mniejszymi wysepkami tworzy urokliwy archipelag. Samochód pozostaw w okolicy portu w Alicante lub też w Santa Pola, i wyrusz na jej podbój łodzią lub niewielkim statkiem. Podróż trwa zaledwie godzinę, a podczas niej towarzyszyć Ci będą niezwykłe krajobrazy i kojący szum morza. Na miejscu wypoczniesz na doskonałych plażach, a w lokalnych knajpkach skosztujesz „caldero”, lokalnego przysmaku.

Benidorm

Jeśli lubisz niezobowiązujący wakacyjny klimat, wybierz się do Benidorm. To ulokowane nad brzegiem morza miasteczko słynie z licznych restauracji, kafejek i sklepów z kuszącymi wyprzedażami i ofertami specjalnymi. Na miejscu czekają Cię dwie urokliwe promenady, a jeśli Benidorm odwiedzisz z dziećmi, wybierzcie się do Terra Natura - pięknego parku.

Jaskinie Canelobre

System jaskiń Canelobre jest jednym z największych w Hiszpanii. Jego skarbem jest 70-metrowa skała, której kształt na myśl przywodzi katedrę. Dojdziesz do niego przez Wielką Złotą Głowę, czyli górę Cabezon de Oro. Po wyjściu udaj się do pobliskiego Busot, gdzie znajdują się ruiny XII-wiecznego zamku.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.