Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Malaga - Porównaj ceny ze Skyscanner

Informacje aktualne na dzień 31.05.2015

Gdzie odebrać i jaki samochód wynająć w Maladze?

Samochód odbierzesz w okolicy portu lotniczego lub w samym centrum miasta, w okolicy stacji (estacion) Vialia – María Zambrano, Malaga-centro-Alameda czy Plaza Mayor. W tych lokalizacjach znajdziesz punkty odbioru Alamo, Avis czy Sixt. Ofertę głównych wypożyczalni samochodów porównasz dzięki wyszukiwarce Skyscanner, a za zarezerwowany z wyprzedzeniem pojazd z klimatyzacją zapłacisz już od 57 złotych za dobę.

Zasady ruchu drogowego i ruch uliczny

W Maladze panuje duży ruch uliczny, wzbogacony o dużą ilość turystów poruszających się po mieście i okolicach wynajętymi samochodami. Paradoksalnie, to jednak dzięki nim jazda po mieście należy do bardziej bezpiecznych – w porównaniu z porywczymi i ekspresyjnymi Hiszpanami, przyjezdni jeżdżą wolniej i ostrożniej. Wzdłuż wybrzeża wiedzie tu autostrada A7, wraz z jej nowszą wersją, autostradą AP7. Droga ta zapewnia doskonałe widoki, a także rządzi się zasadą – im bliżej morza, tym większy tłok, im bliżej pasm górskich, tym spokojniej na drodze. Szczególnie pamiętaj o zasadach poruszania się po rondzie. Oczywiście, osoba znajdująca na nim ma pierwszeństwo, chyba, że światła wskażą inaczej. Przed zjazdem z wielopasmowego ronda upewnij się, że prawy pas jest wolny. Bezpiecznie będzie, jeśli ustawisz się na nim już przy wjeździe na rondo. W tunelach zawsze włączaj światła - przed wjazdem przypomną Ci o tym znaki.

Parkowanie

Znalezienie miejsca parkingowego w Maladze może być nie lada wyzwaniem. Jedną z wygodnych i korzystnych propozycji jest skorzystanie z parkingów płatnych w tak zwanej Niebieskiej Strefie (Blue Zone). Zapłacisz tu za parkowanie w dni powszednie od godz. 9.00 do 14.00, od 17.00 do 20.00 oraz w sobotnie poranki. W pozostałych godzinach oraz przez zdecydowaną większość weekendu samochód pozostawisz tu bezpłatnie. Skorzystać możesz również z parkingów miejskich, szczególnie w okolicy Alcazaba, Salitre, Calle Camas oraz Plaza de la Marina. Parkingi te obejmują ponad 6300 miejsc. Pamiętaj również o możliwości zaparkowania w centrum handlowym. Nie tylko możesz wyruszyć na poszukiwanie pamiątek, ale i skorzystać z tutejszych restauracji lub też wybrać się na spacer do centrum miasta. El Corte Inglés, Malaga Plaza, Vialia – María Zambrano położone są w dogodnej lokalizacji. Nigdy nie parkuj na miejscach oznaczonych kolorem żółtym lub czerwonym.

Gdzie warto pojechać?

Grenada

Kto nie widział Grenady, ten niczego nie widział. Wiele jest racji w tym hiszpańskim porzekadle, warto więc wybrać się w niezapomnianą podróż do tego wyjątkowego miasta. Zobaczysz tu niezwykły zamek Alcazaba, ulokowany na wzniesieniu nad rzeką Darro, a także Pałac Karola V, ceniony jako jeden z najpiękniejszych renesansowych budynków świata. Koniecznie zajrzyj tu do licznych kościołów, klasztorów, kaplic, pałaców, a także do kamienic i na place. To perełka architektury!

Ronda

Miasto Ronda, położone zdumiewająco na skraju wąwozu, zachwyca. Monumentalny most, kamienice casas colgadas położone na krawędziach wąwozu, malownicza droga wiodąca do nich od wybrzeża w głąb gór - robią niezwykłe wrażenie. Po drodze czekają Cię oszałamiające widoki, a także liczne przełęcze. W samej Rondzie zajrzyj do Mercadillo – nowej części miasta, a także do Ciudad – starszej części arabskiej.

Antequera

Antequera z powodzeniem mogłaby zostać nazwana hiszpańską Weroną, tu bowiem wydarzyła się tragiczna historia młodych kochanków, którym zakazano być razem. Zakochani chrześcijanin i muzułmańska księżniczka mieli tu według legendy skoczyć ze skały, którą ku ich pamięci nazwano Skałą Kochanków. Warto tu również przejść się ulicami Antequery by przekonać się, dlaczego nazywana jest sercem Andaluzji. Nieopodal, w jaskiniach Cueva de Viera oraz Cueva de Menga odnaleziono również megalityczny grobowiec o komorze długiej na 16 metrów!

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.