Mapa

Tanie loty do Walencji

Walencja to miasto niezwykłych kontrastów. Z jednej strony futurystyczne miasto przyszłości, a z drugiej – miejsce przechowywania Świętego Graala, kielicha używanego przez Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy. Jeśli dodać do tego najbardziej ognisty festiwal Europy, otrzymamy mieszankę wybuchową, której nie sposób się oprzeć.

Czego nie można przegapić

Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od Miasteczka Sztuki i Nauki czyli Ciudad de las Artes y las Ciencias. Cały kompleks zajmuje powierzchnię około 350 000 metrów kw. i składa się z kilku mniejszych sfer. L'Hemisfèric to planetarium i spektakle laserowe, L’Oceanogràfic to największe europejskie oceanarium z 13 ekosystemami, 500 gatunkami zwierząt pływających czy wyspami lwów morskich. Dalej Muzeum Nauki z wielkim wahadłem Foucaulta oraz eksponatami prezentującymi najnowsze naukowo-techniczne wynalazki świata. A to dopiero początek…

Dalej, warto zrobić krok do boskiego świata historii. Tutejsza Katedra, zwana po katalońsku Seu, poświęcona jest Matce Bożej i została poświęcona w roku 1238. Wcześniej znajdował się tu meczet, a przed nim katedra gocka. Aktualnie zaobserwować tu można wpływy neoklasycystyczne, barokowe czy romańskie, co sprawia, że jest to jeden z najbardziej oryginalnych obiektów tego typu w Europie. To jednak nie architektura świadczy o jego wyjątkowości. W Katedrze znajduje się kaplica Świętego Kielicha (Świętego Graala), a w niej kielich, którego – wedle wierzeń i przeprowadzonych badań naukowych – Jezus używał podczas Ostatniej Wieczerzy. Za katedrą znajduje się równie ciekawy kościół Basilica de la Virge dels Desamparats. Niedaleko warto odnaleźć gotycki budynek La Lonja (Giełda Jedwabiu) oraz modernistyczną halę targową.

Nie samymi katedrami turysta żyje, dlatego swoje kroki skieruj do Muzeum Sztuk Pięknych, gdzie zobaczyć można dzieła Goi, El Greco czy Velazqueza.

Oczami mieszkańca

Szczególnie ważnym świętem dla mieszkańców Walencji jest Las Fallas, czyli Święto Ognia, które co roku, w marcu, przyciąga tu również rzesze spragnionych wrażeń turystów. Na potrzeby festiwalu przygotowuje się tu rzeźby z kartonu, wosku i drewna. 16 marca mieszkańcy zakładają tradycyjne stroje, a ulice miasta dodatkowo ożywa przemarsz oraz wybór najładniejszych Falli. Ostatniej nocy, 19 marca, Falle zostają spalone.

Warto wiedzieć, że…

* W Walencji spotkać można wielu… polskich studentów. Tutejsza Politechnika jest uczelnią goszczącą największą ilość zagranicznych studentów w całej Europie.

* Walencja bywa nazywana miastem stu dzwonnic. Do najciekawszych należy Santa Katalina, wieża sześcioboczna wzniesiona na przełomie XVII i XVIII wieku.

* W lipcu w mieście odbywa się bitwa na kwiaty. Żądni wrażeń mogą udać się do Buol (oddalonego o 50 km) na Tomatinę – najprawdziwszą walkę na pomidory.

Lotniska

Walencja posiada jedno lotnisko, Port lotniczy Walencja, położony na zachód od centrum miasta.

Znajdź tanie loty do Walencji z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Walencji. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Walencji? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Walencja

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Walencja: Walencja.
Delta, KLM Cityhopper, Transavia France, transavia, KLM, Eurowings Europe, Kenya Airways i Czech Airlines latają do: Walencja bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Walencja, to Kwiecień.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.