Mapa

Tanie loty Warszawa Modlin-Gdańsk

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Gdańsk.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Warszawa Modlin do: Gdańsk

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

163 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Gdańsk

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Gdańsk: Gdańsk.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Warszawa Modlin do: Gdańsk wynosi 163 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Warszawa Modlin do: Gdańsk.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Warszawa Modlin - Gdańsk, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”.

Linie lotnicze Warszawa Modlin - Gdańsk

 • Bezpośrednie loty Warszawa Modlin - Gdańsk: brak
 • Loty z przesiadką: Warszawa Modlin – Gdańsk Ryanair
 • Czas przelotu Warszawa Modlin - Gdańsk: minimum 4h 10 minut (z jedną przesiadką)

Lotnisko Warszawa Modlin

Informacje: Port lotniczy Warszawa Modlin to drugie i mniejsze stołeczne lotnisko. Wybudowano je we wsi Modlin oddalonej od centrum Warszawy o 36 kilometrów, obecnie znajdującej się w granicach Nowego Dworu Mazowieckiego. Obiekt posiada jeden nowoczesny terminal, w którym operuje wyłącznie linia lotnicza Ryanair i z którego odbywają się loty z Warszawy Modlin do Gdańska. Znajdziesz tu 18 stanowisk odprawy oraz 5 stanowisk kontroli bezpieczeństwa. Na terenie całego terminalu możesz skorzystać z bezpłatnego lotniskowego Wi-Fi. Na miejscu – w strefie ogólnodostępnej oraz w hali odlotów Schengen – zajrzyj do dwóch sklepów wolnocłowych, perfumerii, kiosków. Do wyboru masz tu również bar, restaurację serwującą włoskie dania i kawiarnie.

Odprawa: Odprawa biletowo-bagażowa rozpoczyna się od 2 godzin przed odlotem, a kończy na 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Lot Warszawa Modlin - Gdańsk i kontrola przed rozpoczęciem podróży wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Jak dojechać na lotnisko Warszawa Modlin?

 • linią autobusową ModlinBus, jedyną kursującą bezpośrednio na lotnisko. Dziennie na tej trasie odbywa się 50 kursów. Z okolic Dworca Centralnego dojedziesz tu w 40 minut, za bilet zapłacisz już od 9zł – cena uzależniona jest od wyprzedzenia z jakim dokonujesz zakupu. Im szybciej dokonujesz zakupu, tym mniej płacisz.
 • pociągiem Elf. Z Dworca Centralnego dojedź do stacji kolejowej Modlin, stamtąd trasę na lotnisko pokonasz lotniskowym autobusem. Kup bilet lotniskowy,a za całą podróż zapłacisz tylko 19zł. Dojazd zazwyczaj trwa ponad 60 minut.

Lotniska w Gdańsku

Miasto Gdańsk posiada jedno lotnisko.

Lotnisko Gdańsk (Lotnisko Gdańsk Rębiechowo)

Informacje: Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy do dziś zwany jest Gdańsk-Rębiechowo, od nazwy dzielnicy, w której został wybudowany. Jest to jedyne lotnisko Trójmiasta położone w równej odległości 10 kilometrów od Sopotu, jak i Gdańska. Posiada jeden nowoczesny terminal, w którym realizowane są wszystkie przyloty.

Jak dojechać z lotniska do Gdańska:

 • pociągiem PKM (Pomorska Kolej Metropolitalna). Czas podróży: 29 minut, cena biletu: 3,50zł. Pociąg kursuje na dwóch trasach: Gdynia Główna – lotnisko – Gdańsk Wrzeszcz oraz Gdańsk Główny – lotnisko – Kartuzy.
 • autobusem komunikacji miejskiej. Czas podróży: 30 minut, cena biletu: 3,20zł. Wybierz linię 210 (kierunek: Gdańsk Główny), 4A (kierunek: Gdynia Główna), 122 (kierunek: Sopot Kamienny Potok), 110 (kierunek: Gdańsk Wrzeszcz) lub linię nocną do Gdańska N3.
 • wynajętym samochodem.

Informacje praktyczne

Miasta znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Pogoda, ceny i atrakcje w Gdańsku

Pogoda w Gdańsku

Klimat Gdańska, jak na nadmorskie miasto przystało, jest uzależniony od morza. Zimą woda podnosi nieco temperatury, a latem je obniża. Zimą są tu raczej łagodne, temperatury w grudniu wynoszą średnio od -4 do 3°C. Latem spodziewaj się tu do 23°C w cieniu. Wiosna w Gdańsku zaczyna się dość późno, w okolicy maja. Jeśli planujesz zwiedzanie Gdańska, wybierz się tutaj latem. Odwiedzisz Jarmark Dominikański oraz weźmiesz udział w realizowanych z rozmachem koncertach Solidarity of Arts.

Ceny w Gdańsku

Ceny w Gdańsku są niższe średnio o 3%, za posiłek czy napój w restauracji zapłacisz 10% mniej. Przykładowe ceny:

 • lunch w fast-foodzie – 17zł
 • lunch w restauracji z lokalnym jedzeniem – 21zł
 • 3-daniowa kolacja w dobrej restauracji dla dwóch osób – 100zł
 • butelka wody – 1,81zł
 • kawa – 7,60zł
 • piwo w pubie – 7zł
 • taksówka – 2zł / kilometr.

Transport w Gdańsku

Znaczną część gdańskich atrakcji zobaczysz podczas długiego spaceru. Jeden z największych magnesów miasta – ulica Długa oraz część Starówki są w pełni wyłączone z ruchu kołowego. Dotarcie do nieco bardziej odległych atrakcji czy Gdyni i Sopotu umożliwi Ci komunikacja miejska, a oszczędności – Karta turysty Pakiet Komunikacja. W ramach jednej opłaty otrzymasz możliwość nielimitowanych przejazdów pociągami, tramwajami, autobusami i trolejbusami, dodatkowo otrzymasz zniżki. Do wyboru masz dwie wersje: 24h (43zł) lub 72h (66zł).

Gdańsk atrakcje

Gdańsk słusznie nazywa się Miastem Wolności. Weekend wystarczy, by poznać jego największe skarby. O czym nie można zapomnieć? Co warto zobaczyć w Gdańsku? Koniecznie:

 • wybierz się na przedstawienie do Teatru Szekspirowskiego – w okresie letnim przedstawienia grane są tu przy otwartym dachu i naturalnym dziennym świetle. Hitowe „Kumoszki z Windsoru” rozbawią Cię do łez!
 • zwiedź interaktywną wystawę w ECS (Europejskie Centrum Solidarności) – najnowszą pozycję na muzealnej mapie miasta. Jest pouczająco, kreatywnie, mądrze.
 • zajrzyj do B90 – tu odbywają się najlepsze koncerty. Industrialne postoczniowe wnętrza zapewniają wyjątkowy klimat.
 • wybierz się na spacer do Parku Oliwskiego. Ściany zieleni, barwne iluminacje oraz letnie koncerty cieszą się powodzeniem zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców.
 • jeśli Gdańsk zwiedzasz z dziećmi, na ulicy długiej zajrzyjcie do Fabryki Cukierków CiuCiu. Tu ręcznie wytwarza się słodkie lizaki i cukierki.
 • przeczytaj nasz raport: Co warto zobaczyć w Gdańsku? Ranking 10 najlepszych atrakcji

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w lutym 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.