Glasgow

23 gru 201924 gru 2019

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Glasgow posiada kilka niezwykle interesujących obiektów, które skutecznie przyciągają turystów z całego świata. Wieża Glasgow, mogąca obracać się w całości o 360 stopni, przy 127 metrach wysokości. Centrum Naukowe Glasgow z symulatorem zmian klimatu, kinem IMAX i centrum naukowym z salą wystawową. Do tego ogrody botaniczne z kolekcją drapieżnych roślin i piękna katedra. Dla każdego coś dobrego… bez względu na wiek, zainteresowania czy sposób podróżowania.

Noclegi w Glasgow - gdzie warto się zatrzymać?

Centrum

Centrum Glasgow posiada dwie niezwykle korzystne z punktu widzenia turysty cechy. Po pierwsze, znajduje się ono w bliskiej odległości od Central Station, na którą docierają osoby, które do miasta przyleciały samolotem czy – oczywiście - pociągiem. Po drugie, jego główne atrakcje położone są w niedalekiej odległości, dzięki czemu możemy podziwiać je bez korzystania ze środków komunikacji miejskiej. Warto zobaczyć tu George Square, ratusz, katedrę św. Mungo, nekropolię Glasgow oraz położony w jej sąsiedztwie browar Wellpark o 450-letniej historii. Turyści biznesowi, dojrzałe i starsze pary częściej decydują się na komfort noclegu w drogich apartamentach położonych przy High Street. Budżetowego rozwiązania dla młodych turystów czy rodzin warto poszukać bliżej ulicy Argyle.

Północny-zachód i Kelvingrove

Przy ulicy Sauchiehall i w jej najbliższej okolicy znaleźć można kilka hoteli i kwater, których standard nie przekracza 3-gwiazdek, a ceny plasują się na średnim poziomie. Nieopodal wije się rzeka Kelvin, rozpościera park Kelvingrove, tutaj też znajduje się uniwersytecka biblioteka oraz sama siedziba Uniwersytetu Glasgow. Z kolei około 500 metrów na południe znajduje się Centrum Wystawowe Glasgow. Dzielnicę i rejon można uznać za częściowo studencką, warto jest więc zarekomendować ją młodym ludziom. Dojrzalsi turyści również się tu odnajdą – spokój, niedaleka odległość od centrum przy zachowaniu większej ciszy i mniejszych tłumach jest nie do przecenienia. Dodatkowo mieści się tu Muzeum i Galeria Sztuki Kelvingrove, jedna z czołowych instytucji muzealnych Europy, najstarsza w Szkocji. Rodziny z dziećmi zarówno młodszymi, jak i starszymi z pewnością zainteresuje jedna z największych atrakcji miasta – Centrum Nauki. Symulator zmian klimatu, planetarium czy kino IMAX zaciekawią niejednego przyszłego naukowca. 

Najlepiej oceniane hotele w: Glasgow

od 217 zł
od 338 zł

Co podróżni mówią o mieście Glasgow?

9,8
Maniacy historii
8,8
Miłośnicy sztuki
8,8
Smakosze
8,7
Podróżujące rodziny
7,9
Miłośnicy natury
Opinie użytkowników (111)
Philip  Mahon
Philip Mahon
27.11.2019

If a fabulous city with plenty to visit you will never be short of places to see and it is cheap to go everywhere

J W
J W
09.04.2019

If you want a taste of the real Scotland, come to Glasgow. Although not as picturesque as Edinburgh, the city offers a wide range of interesting restaurants and a plethora or bars and nightclubs. The people here are super friendly and always willing to help you and talk to you. The city is very traditionally Scottish and if you want to experience Scottish culture, come here.

Alyssa Collier
Alyssa CollierNew York City
24.05.2018

Although I only had 24 hours in Glasgow, I can say that I'm so ready to come back and see even more. When visiting, the commonwealth games were going on and the city was dressed to a tee in everything Scottish. The culture, the people, the food, and the hospitality were better than I could have every imagined. This city is so vibrant with culture and history but has the modern feel to it. I definitely recommend all travelers to visit this beautiful city.

Kevin Picholo
Kevin PicholoFoster City
01.03.2017

Glasgow was quiet and laid back city. I had a chance to visit back in 2004 with my previous job, visiting our office there. Last day after work, I got to walk around the city and have a few scotch drinks and some local food. Night life here doesn't come alive til after 11pm, when I was already very sleepy.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 363 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Glasgow to Październik, ze średnią ceną 619 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Grudzień w zeszłym roku wynosiła 455 zł za dobę. To 10% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 502 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Glasgow przewidywana średnia temperatura w miesiącu Grudzień to 4,7°C/40,5°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 18,8°C/65,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Grudzień, ze średnią temperaturą 1,9°C/35,4°F.
Lotnisko położone najbliżej: Glasgow to Glasgow International (GLA) (11,33 km). Inne pobliskie lotniska to: Glasgow Prestwick (45,00 km) Edynburg (56,18 km)

Zaplanuj podróż do: Wielka Brytania