Madera

22 paź 201923 paź 2019

2 gości - 1 pokój

Madera, czyli Zalesiona Wyspa faktycznie zauroczy nas swoją bujną roślinnością. Tutejsze lasy wawrzynowe zostały nawet wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO! Doskonała do trekkingu, kusi smakiem lokalnego wina i feerią barw kwiatów. Czy warto zdecydować się na noclegi w okolicy Funchal, z pięknymi widokami na ocean czy może raczej odwiedzić Camacha, by zrelaksować się w pełni w wiejskim domku? Wybór nie będzie łatwy.

Noclegi na Maderze - gdzie warto się zatrzymać?

Funchal

Hotele usytuowane nad zatoką Funchal słyną z najpiękniejszych widoków na wyspie. Nierzadko położone na klifach, z panoramicznym widokiem na Ocean Atlantycki i prywatnym dostępem do morza, są spełnieniem marzeń każdego spragnionego rajskiego odpoczynku turysty. Te bardziej luksusowe otoczone są dodatkowo kilkuhektarowymi subtropikalnymi ogrodami, a w ich edwardiańskich salach czeka na nas między innymi spa z widokiem na ocean. W bliższej okolicy czeka między innymi plaża Praia Formosa, a o kilkanaście minut spacerem oddalone jest centrum, pełne nocnych klubów i barów. W ciągu dnia możemy tu zwiedzić unikatowe muzeum chluby i narodowego bohatera wyspy – Cristiano Ronaldo. To jednak nie tylko turyści indywidualni czy pary wybierają ten region jako idealne miejsce wypoczynku. Ze względu na bliskość centrum kongresowego Madera, spotkać tu można wielu biznesmenów i przedsiębiorców, nie tylko portugalskich.

Choć w rejonie Funchal baza noclegowa jest rozbudowa i różnorodna, to znaczną jej większość stanowią hotele o statusie 5, 4 i 3 gwiazdek. Oprócz nich dla turystów przygotowano miejsca w willach czy prywatnych apartamentach, o różnorakim standardzie i poziomie cen.

Camacha

Przeciwieństwem bogatego i tętniącego życiem, pełnego kilkugwiazdkowych hoteli Funchal jest Camacha, słynąca raczej z… wiejskiego i spokojnego życia. I jeśli marzymy o noclegach w urokliwych wiejskich domkach, trudno o lepszy wybór. Mamy tu do wyboru między innymi rustykalne bungalowy otoczone ogrodami pełnymi kwiatów, ptaków czy drzew owocowych. W salonach przygotowano kominek, a nasi gospodarze – oczywiście, za dodatkową opłatą – uraczą nas świeżymi, domowymi wypiekami, świeżymi jajami czy owocami. Warto tu jednak spróbować nie tylko portugalskiej gościnności. Warto tu odwiedzić ogród botaniczny, pałac Monte czy pole golfowe Palheiro. Około pół godziny jazdy samochodem dzielni nas od jaskiń São Vicente, jednej z największych tutejszych atrakcji. W kwadrans dojedziemy do Ribeiro Frio, parku przyrody, gdzie możemy zorganizować piknik próbując m.in. miodowego ciasta lub wina z tutejszych winnic.

Camacha często wybierana jest przez rodziny z dziećmi, a także młodsze i starsze pary. Pomimo występujących tu hoteli, najbardziej atrakcyjną lokalizacją noclegową są wiejskie domy i bungalowy o różnorodnych udogodnieniach. 

Najlepiej oceniane hotele w: Madera

od 236 zł
od 335 zł
od 739 zł

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Październik; średnia cena noclegu to wówczas 212 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Madera to Wrzesień, ze średnią ceną 305 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Październik w zeszłym roku wynosiła 246 zł za dobę. To 11% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 274 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
Lotnisko położone najbliżej: Madera to Madera (FNC) (12,98 km). Inne pobliskie lotniska to: Porto Santo (69,84 km)

Zaplanuj podróż do: Portugalia