Monachium

6 kwi 20207 kwi 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Monachium słynie z dwóch rzeczy: BMW oraz przede wszystkim – Oktoberfest. Wielka piwna impreza organizowana jest każdego września, by uczcić zaślubiny księżniczki Teresy z 1810 roku. Te piwne dożynki odwiedza co roku około 6 milionów ludzi, wypijając łącznie 5 milionów litrów bursztynowego trunku. Poza Oktoberfest miasto pochwalić się może muzeum BMW oraz licznymi zabytkami, które warto zobaczyć na własne oczy. A jaka lokalizacja noclegu będzie najlepsza?

Noclegi w Monachium - gdzie warto się zatrzymać?

Theresienwiese

Theresienwiese, czyli Błonia Teresy rozsławiają całe miasto. To właśnie tutaj rokrocznie odbywa się wielkie bawarskie święto piwa – Oktoberfest. I to właśnie na tą gigantyczną imprezę zjeżdżają się turyści z całego świata. Przedsiębiorcy korzystający z wyjazdu biznesowego, turyści indywidualni, backpackerzy, grupy przyjaciół. Baza noclegowa w okolicy jest szczególnie rozwinięta i składa się głównie z hoteli o statusie 3 i 4 gwiazdek. Jeśli zdecydujemy się wziąć udział w Oktoberfest, pokój w hotelu warto jest zarezerwować z dużym wyprzedzeniem. Pomimo wysokich cen, hotele mają ogromne obłożenie. Jeśli dysponujesz mniejszymi funduszami, pomyśl o noclegu w hostelu. W okolicy Bayerstrase znajduje się ich kilka, a ich czystość i komfort są nienaganne.

Sama nazwa miejsca pochodzi od imienia księżnej Teresy, której zaślubiny dokonały się tutaj w 1810. Do dziś dnia Oktoberfest obchodzi się, by uczcić to wydarzenie. A musiało być ono niezwykle bogate i tłumne – plac ma bowiem wielkość około 420 000 metrów kwadratowych.

Georg-Brauchle-Ring

Ta lokalizacja będzie doskonała dla entuzjastów sportu i samochódów, bez względu na to czy będzie to mały chłopiec czy dojrzały mężczyzna. Znajdzie się tu również coś dla płci pięknej. Na relatywnie niewielkim obszarze skupiono tu bowiem kilka ciekawych obiektów: stadion olimpijski, park wodny Sea Life oraz Świat BWM, czyli gigantyczne muzeum poświęcone motoryzacyjnej chlubie Niemiec. Olympiapark to pamiątka po organizowanych w Monachium Letnich Igrzyskach Olimpijskich – stadion, hala i wieża do dziś w pełni funkcjonują i utrzymały swoją rolę. Z kolei Świat BWM mieści się w budynku o kształcie… filiżanki. Tuż obok znajduje się firmowy biurowiec, a w „filiżance” zobaczyć

możemy starsze i nowsze modele BMW. Trzeba pamiętać, że przygotowane tu miejsca noclegowe obejmują głównie hotele 3- i 4-gwiazdkowe, a cena wynajęcia pokoju jest niezwykle wysoka.

Centrum

Centrum to przede wszystkim słynna katedra Najświętszej Marii Panny, symbol miasta o charakterystycznych dwóch wieżach zakończonych cebulastymi kopułami. Obok - kościół św. Michała oraz Plac Mariacki (Marienplatz) z dwoma ratuszami, starym i nowym. Jego nazwa to hołd złożony Świętej Marii w roku 1807, wierzono że uchroni on mieszkańców przed epidemią cholery. Plac ożywa szczególnie w grudniu, kiedy to przed Bożym Narodzeniem odbywa się tutaj tradycyjny bożonarodzeniowy jarmark. Ponieważ noclegi w ścisłym centrum miasta należą do drogich, często decydują się na nie zamożni seniorzy. Poszukując rozsądnego cenowo hotelu warto decydować się na te 3-gwiazdkowe, w tak prestiżowej okolicy będą one komfortowe, ale i najtańsze. 

Najlepiej oceniane hotele w: Monachium

od 398 zł
od 411 zł
od 964 zł

Co podróżni mówią o mieście Monachium?

9,8
Maniacy historii
8,4
Smakosze
8,0
Miłośnicy natury
7,4
Miłośnicy przygód
7,3
Podróżujące rodziny
Opinie użytkowników (415)
Kadir Boztepe
Kadir Boztepe
09.02.2020

First of all, there is respect and order in every village.

Chandra Anderson
Chandra Anderson
11.02.2020

Very family friendly and lovely in many ways! Christmas festival and castle grounds are impressive!

Miguel Mesquida
Miguel Mesquida
27.11.2019

El ambiente navideño en las calles es fabuloso se vive la Navidad de una forma mágica.

Ryan Pearson
Ryan Pearson
02.09.2019

The best thing was the balance between an immense amount of history and culture.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Sierpień; średnia cena noclegu to wówczas 447 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Monachium to Wrzesień, ze średnią ceną 792 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Marzec w zeszłym roku wynosiła 497 zł za dobę. To 12% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 560 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Monachium przewidywana średnia temperatura w miesiącu Marzec to 4,9°C/40,8°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 23,8°C/74,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -3,8°C/25,2°F.
Lotnisko położone najbliżej: Monachium to Monachium (MUC) (28,22 km). Inne pobliskie lotniska to: Augsburg (57,54 km)

Zaplanuj podróż do: Niemcy