Eindhoven

13 gru 201914 gru 2019

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Dzięki firmie Philips, Eindhoven już od wielu lat nosi miano głównego ośrodka gospodarczo-produkcyjnego kraju. Dziś do tego szczytnego miana warto dołączyć mocną pozycję miasta w dziedzinie grafiki, designu, architektury oraz technologii. Może wśród jego uliczek uda się również znaleźć pomnik Michaela Jacksona?

Noclegi w Eindhoven - gdzie warto się zatrzymać?

Centrum Eindhoven

Centrum Eindhoven uznać możemy za ciekawą i spokojną okolicę. Z pewnością w ten klimat wpisuje się sala koncertowa Muziekcentrum Frits Philips, jedna z głównych atrakcji miasta. Do najpopularniejszych lokalizacji należy tu również muzeum Van Abbe czy stadion sportowy Philips. Położony tu centralnie plac Markt tętni życiem i otoczony jest przez ulice rozrywkowe, handlowe oraz te pełne biur międzynarodowych korporacji. Dla równowagi w pobliżu znajdują się również oazy zieleni – rezerwaty Kempen oraz Peel. Jeśli chcielibyśmy wyruszyć na dalszą eksplorację miasta, warto zobaczyć Evoluon – budynek w kształcie latającego spodka, dawne muzeum technologii, dom rysownika Tona Smits, który wsławił się karykaturami nazistów tworzonymi w okresie II wojny światowej czy centrum sztuki MU w Białej Damie (Witte Dame).

Usytuowane w centrum obiekty noclegowe to w większości hotele o statusie 3 i 4 gwiazdek. Oprócz nich skorzystać możemy z noclegu w hostelu czy pensjonacie – te ostatnie wybierane są głównie przez podróżujące rodziny, backpackerów oraz starsze pary.

Stratum

Niezwykłym atutem dzielnicy Stratum jest tętniący zielenią park Genneper Park. Ulokowane w jego okolicy obiekty noclegowe oddalone są od centrum miasta zaledwie o kilka minut jazdy, co zapewni nam łatwy do nich dostęp oraz… spokój i ciszę. Niedaleko znajduje się autostrada A2/A67 oraz lotnisko Eindhoven. Kolejnym atutem Stratum, jak na obrzeża przystało, jest kolejny park – Stadwandel, wraz z jego sceną teatralną Parktheater. Jeśli chcielibyśmy skorzystać z innych atrakcji miasta, warto wybrać się do muzeum Van Abbe czy parku wodnego De Tongelreep Swimming Paradise. Tu zarówno dzieci, jak i dorośli nie będą się nudzić! Dalej, cały dzień warto poświęcić na wizytę w parku rozrywki Efteling czy Parku Narodowym Loonse en Drunense Duinen.

Stratum będzie doskonałą lokalizacją dla rodzin z dziećmi oraz osób podróżujących po kraju czy Europie samochodem. Bezpłatne parkingi, doskonałe połączenia, mnogość atrakcji oraz wybór hoteli 4-gwiazdkowych oraz tańszych obiektów bed&breakfast skutecznie zachęcają do przyjazdu właśnie do tej dzielnicy. 

Strijp Dzielnicę Strijp najłatwiej jest zcharakteryzować bliskością lotniska, ciągiem wodnym Beatrixkanaal oraz nieprzebranymi terenami zielonymi. Tutejsza baza noclegowa jest niewielka, możemy tu bowiem na palcach jednej ręki policzyć hotele, której posiadają 3 lub 4 gwiazdki. Są to obiekty duże, sieciowe i oferują wszelkie możliwe udogodnienia. Na tyłach budynku znajduje się na przykład ogród z krytym basenem, w dźwiękoszczelnych pokojach i apartamentach przygotowano… niezwykle długie łóżka, a w samych obiektach – pokoje zabaw i sale z konsolami dla trochę starszych. W odległości niemal 3 kilometrów znajduje się pole golfowe, centrum sportowe z kortami do gry w squasha, a od centrum miasta dzielni nas około 10 minut jazdy samochodem.

W tutejszych obiektach najczęstszymi gośćmi są osoby podróżujące służbowo oraz rodziny z dziećmi. 

Najlepiej oceniane hotele w: Eindhoven

od 348 zł
od 401 zł
od 701 zł

Co podróżni mówią o mieście Eindhoven?

9,8
Miłośnicy natury
8,5
Podróżujące rodziny
7,8
Eko-podróżnicy
7,8
Maniacy historii
7,1
Backpackers
Opinie użytkowników (28)
Donna C
Donna C
15.07.2019

Moja rodzina tam mieszka, więc moja wizyta trwała miesiąc i dobrze się bawiłem, odwiedzając kilka sąsiednich krajów.

Руслан Морозов
Руслан Морозов
08.02.2019

Nie jest to złe miasto europejskie, połowa w starym stylu w stylu nowoczesnym, połączenie nie jest normalne.

Akyca
AkycaNovi Pazar
10.10.2017

Cudowne miasto. To był mój pierwszy raz w Nederland, ale bardzo mi się podobało.

Thomas Beard
Thomas BeardAbergavenny
28.07.2013

Nie spędziłem tu zbyt wiele czasu, ponieważ byłem w pobliskich Centreparcs (co było super), ale jest to bardzo ładne miejsce i na pewno spędzę tu więcej czasu następnym razem!

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Grudzień; średnia cena noclegu to wówczas 343 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Eindhoven to Listopad, ze średnią ceną 394 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Grudzień w zeszłym roku wynosiła 368 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Eindhoven przewidywana średnia temperatura w miesiącu Grudzień to 3,5°C/38,2°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 23,5°C/74,3°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 0,6°C/33,1°F.
Lotnisko położone najbliżej: Eindhoven to Eindhoven (EIN) (5,75 km). Inne pobliskie lotniska to: Weeze (50,47 km) Maastricht (62,68 km)

Zaplanuj podróż do: Holandia