Tbilisi

13 kwi 202014 kwi 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Tbilisi to istny tygiel kulturowy. Znajduje się tu niezliczona ilość świątyń, a różnorodne wpływy, którym miasto podlegało przez wieki do dziś widoczne są na jego ulicach. Tbilisi bywa egzotyczne i bardzo gorące, ze względu na znajdujące się tutaj gorące źródła. Nawet jego nazwa pochodzi od słowa „ciepły”!

Noclegi w Tbilisi - gdzie warto się zatrzymać?

Dzveli Tbilisi - Stare Tbilisi

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc Starego Tbilisi jest Wielka Synagoga, zwana Synagogą Żydów z Achalciche. Główna świątynia tutejszej wspólnoty wraz z przyległymi instytucjami czy sklepikami tworzy wręcz całą żydowską dzielnicę. Co ciekawe, jako jedyna posiada również galerię dla kobiet. 

Nad Starym Miastem góruje twierdza Narikala, z odbudowanym w 1990 roku monastyrem. Piękny widok roztaczający się stąd na całe miasto zyskał sobie entuzjastów zarówno wśród turystów, jak i lokalnych… zakochanych. Nieopodal znajduje się też malownicza ścieżka do obiektu widocznego z całego miasta. Aluminiowa statua Matki Gruzji, czyli Kartis Deda to 20-metrowy posąg symbolizujący gościnność oraz pragnienie wolności Gruzinów. W starej części miasta nie lada atrakcją będzie też Gorgasalis Moedani, plac pełen kamienic o ręcznie rzeźbionych i kolorowych drewnianych balkonach. Do tego należy odwiedzić Abanotubani, dzielnicę łaźni, którą już z daleka rozpoznamy po unoszącej się tu delikatnej mgiełce. Ta część miasta liczy sobie ponad 1500 lat!

Stare Tbilisi posiada zróżnicowaną bazę noclegową, znajdziemy tu zarówno hotele 4- i 5-gwiazdkowe, jak i hostele czy apartamenty o zróżnicowanej jakości. Ta lokalizacja doskonała będzie dla entuzjastów historii oraz turystów, którzy lubią zwiedzać każdy zakątek miasta.

Dzveli Tbilisi – Plac Wolności

Choć Plac Wolności (Tavisuplebis moedani) zalicza się do Starego Miasta, mówi się, że stanowi on początek nowoczesnego i nowego miasta. Przy samym placu ulokowano ratusz oraz kolumnę – pomnik św. Jerzego. W odległości krótkiego spaceru znajdują się jedne z największych atrakcji miasta - między innymi kościół Kaszweti czy Gruzińskie Muzeum Sztuki. Rejon Placu Wolności zwany jest rozrywkowym, handlowym oraz restauracyjnym centrum miasta. Warto zajrzeć tu szczególnie wieczorem lub tu wrócić po całym dniu pełnym zwiedzania. Okoliczne restauracje serwują dania lokalnej kuchni, które pokażą nam smaki Gruzji. Kraj możemy poznać również przez jego kulturę, a doskonałą ku temu okazję tworzą Teatr Opery i Baletu oraz Teatr Rustaveli.

Obiekty tutejszej bazy noclegowej to niezwykła mieszanka. Poszukujący elegancji i dużego komfortu w spokojnym otoczeniu wybiorą hotele 3- lub 4-gwiazdkowe. Z kolei backpackerzy, rodziny czy podróżujące pary mogą zdecydować się na odrobinę tańsze apartamenty czy hostele. 

Najlepiej oceniane hotele w: Tbilisi

od 167 zł
od 273 zł
od 619 zł

Co podróżni mówią o mieście Tbilisi?

9,8
Maniacy historii
9,2
Smakosze
7,5
Backpackers
7,4
Podróżujące rodziny
7,3
Miłośnicy natury
Opinie użytkowników (181)
Natalia Andreeva
Natalia Andreeva
28.06.2019

To wspaniałe miasto, bogate w historię i tradycje. Nie mówimy o gotowaniu, które jest na szczycie, w tym winach Giorgia !!!

Татьяна Асанова
Татьяна Асанова
03.03.2019

Bardzo gościnni ludzie, każdy taksówkarz zorganizuje mini wycieczkę. Pyszna kuchnia. Wiele miejsc do spacerów

Светлана Цыганкова
Светлана Цыганкова
28.01.2019

Miłość od pierwszego wejrzenia! Gościnność, gościnność, smaczne jedzenie, czyste powietrze, niesamowita przyroda, historia kręci się od tego wszystkiego!

06.01.2019

Najlepszy czas, jaki miałem za jakiś czas. Bardzo podobało mi się jedzenie i nie zaczynajcie od wina, musicie spróbować „Alladasturi”! Najbardziej gościnni ludzie w historii

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 109 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Tbilisi to Kwiecień, ze średnią ceną 239 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Kwiecień w zeszłym roku wynosiła 198 zł za dobę. To 13% więcej niż średnia cena za dobę w wysokości 171 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Tbilisi przewidywana średnia temperatura w miesiącu Kwiecień to 13,1°C/55,5°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 31,3°C/88,3°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -1,5°C/29,3°F.
Lotnisko położone najbliżej: Tbilisi to Tbilisi (TBS) (13,90 km).

Zaplanuj podróż do: Gruzja