Lyon

13 gru 201914 gru 2019

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Łączna cena za 1 noc, 2 osoby dorosłe, 1 pokój
Ze wszystkimi podatkami i opłatami dodatkowymi, z wyjątkiem podatku miejskiego, jeśli obowiązuje.

Francuski Lyon to miasto niezwykle eleganckie. Restauracje szczycące się gwiazdkami Michelin, hotele skupione wokół renesansowych dziedzińców, opera czy doskonałe Muzeum Sztuk Pięknych sprawiają, że trudno mu dorównać. Gdzie warto zatrzymać się w tym unikatowych mieście?

Noclegi w Lyonie - gdzie warto się zatrzymać?

VIeux – Stary Lyon

Vieux, to piękna i zabytkowa dzielnica Lyonu. I zanim wybierzemy się na spacer po mieście, by podziwiać jego skarby i największe atrakcje, warto przyjrzeć się ulokowanym tu hotelom, bo te również należą do wyjątkowych. Niektóre ulokowane są w kompleksach budynków o rodowodzie renesansowym skupionych wokół dziedzińców ze szklanymi dachami, inne posiadają piwnice pełne smakowitego francuskiego wina czy restauracje wyróżnione gwiazdką Michelin, a jeszcze inne ulokowano w dawnych klasztorach. Wszystkie one posiadają też wspólny atut – niedaleką odległość od największych atrakcji okolicy, jak i całego miasta. Na trasie naszego spaceru nie może zabraknąć bazyliki Notre-Dame de Fourvière,  katedry św. Jana Chrzciciela, opery czy deptaku Saint Jean. Krótka wizyta w dzielnicy Presqu’île sprawi, że zakochamy się nie tylko w niej, ale i w tutejszym Muzeum Sztuk Pięknych. W zaledwie kilka minut dotrzemy stąd metrem do dworca kolejowego Part-Dieu czy placu Bellecour, skąd możemy kontynuować eksplorację miasta.

Noclegi w dzielnicy Stary Lyon z pewnością nie należą do najtańszych, ale nie można odmówić im klasy, elegancji i uroku. Przewagę stanowią tu hotele o statusie 4 gwiazdek lub jego odpowiedniki bez klasyfikacji gwiazdkowej, oraz niezliczona ilość apartamentów, w większości o bardzo wysokim standardzie. Te okolice wybierane są najczęściej przez bardziej zamożnych turystów, dla których komfort i prestiż warte są wysokiej ceny. 

Presqu'île

Dzielnica Presqu'île położona jest pięknie nad brzegami rzek Rodan i Saona. I choć tylko krótki spacer dzieli ją od Starego Miasta, to zachowała swoją odrębność i unikatowy charakter. Jej wizytówką jest z pewnością Muzeum Sztuk Pięknych, choć to nie jedyna tutejsza atrakcja. Plac Bellecour jest największym w Europie placem wyłączonym z ruchu, w jego okolicy znajduje się z kolei kolejna instytucja kulturalna – opera Nouvel. Plac to jednak nie tylko uczta dla ducha, ale i dla… ciała. Pełny jest on bowiem luksusowych butików najlepszych światowych, ale i francuskich marek.

Nieopodal ulokowano stację metra Cordeliers Bourse, skąd dotrzemy nawet do najbardziej oddalonych dzielnic miasta. Dzielnicę ograniczają tu również kompleks rozrywkowo-handlowy Confluence oraz dworzec kolejowy Lyon Perrache. Wieczorem warto zajść do jednej ze słynnych restauracji typu „bouchons”, by przekonać się o kunszcie tutejszych szefów kuchni.

Dzielnica Presqu'île to ideał dla turystów w każdym wieku - entuzjastów kultury i sztuki na najwyższym poziomie, sztuki przejawiającej się nie tylko w muzeach, ale i na wieszakach najbardziej uznanych projektantów. Tutejsza baza noclegowa skupia się głównie na hotelach o statusie 2 i 3 gwiazdek oraz wielu apartamentach. Osoby poszukujące nieco tańszych propozycji powinny poszukać pensjonatów, obiektów bed&breakfast oraz… łodzi. Tutaj ceny będą odrobinę niższe. 

Najlepiej oceniane hotele w: Lyon

od 499 zł
od 782 zł
od 976 zł

Co podróżni mówią o mieście Lyon?

9,8
Maniacy historii
8,2
Podróżujące rodziny
7,5
Eko-podróżnicy
6,7
Miłośnicy natury
6,7
Miłośnicy przygód
Opinie użytkowników (81)
Maan @Travel Binge
Maan @Travel BingeParanaque
19.07.2015

Najlepszą częścią jest stare miasto, chociaż sceneria z bazyliki de Fourviere zapiera dech w piersiach. Można dostać się kolejką linową, aby dostać się na szczyt wzgórza.

Miguel Ángel Akke Del Pino
Miguel Ángel Akke Del Pino
21.11.2019

Beautiful City with a beautiful history. A wonder to get lost in their streets

Jaak Treiman
Jaak TreimanLos Angeles
20.11.2018

A city full of surprises that invites more exploration that is full of students and business opportunities.

Alyssa Driscoll
Alyssa DriscollPekin
02.05.2018

Spent two weeks here take French classes. It has secured it's place as my favorite French city. Definitely come for the food, the croix rousse area, the fete des luminees and the FOOD.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Grudzień; średnia cena noclegu to wówczas 404 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Lyon to Sierpień, ze średnią ceną 590 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Grudzień w zeszłym roku wynosiła 399 zł za dobę. To 18% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 475 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Lyon przewidywana średnia temperatura w miesiącu Grudzień to 4,4°C/39,8°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 27,6°C/81,7°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 0,8°C/33,4°F.
Lotnisko położone najbliżej: Lyon to Lyon Bron (LYN) (9,13 km). Inne pobliskie lotniska to: Lyon Saint Exupéry (19,56 km) Saint-Étienne (48,64 km) Grenoble (58,91 km)

Zaplanuj podróż do: Francja