Mapa

Tanie loty do Lyonu

Miasto lwa, najstarsze we Francji, ukochane przez jej mieszkańców. Jego symbolem jest tak zwany ołówek, zaprojektowany przez polskiego architekta. Kulinarna stolica świata, gdzie szkolą się przyszli najlepsi kucharze globu. Czy Lyon potrzebuje dalszych rekomendacji?

Czego nie można przegapić

Warto zacząć od początku, czyli od miejsca, gdzie powstał Lyon. Wzgórze Fourviere, bo o nim mowa, aż do roku 840 gościło rzymskie forum, dziś stoi na nim bazylika Marii Panny z Fourviere. Nieopodal znajduje się też park archeologiczny, który odsłania ruiny teatru, termy oraz budynek, którego zagadka do dziś pozostaje niewyjaśniona. Warto zajrzeć również do muzeum Cywilizacji Galo-Rzymskiej, które posiada bogatą kolekcję pamiątek z czasów rzymskich.

Przyszła kolej na tak zwany Stary Lyon, czyli Starówkę. Pełno tu gotyckich kamieniczek poprzeplatanych renesansowymi , zdobnymi budynkami, położonymi malowniczo przy krętych i wąskich uliczkach. Do najciekawszych atrakcji Starówki należy katedra św. Jana Chrzciciela, które może pochwalić się ponad 400-letnią historią. Jej najciekawszy element znajduje się wewnątrz, jest to zegar astronomiczny z XIV wieku, który posiada pewną niezwykłą właściwość. Do dziś pokazuje on precyzyjny czas, pomimo że przy jego konstrukcji w powszechnym opinii to słońce krążyło wokół ziemi.

Nie można również zapomnieć o dzielnicy Presqu'ile. Kiedyś zamieszkiwali ją zamożni Rzymianie, a przez kolejne wieki zmieniała ona swoje przeznaczenie i skupiała kolejno życie klasztorne, a potem handel. Na głównym placu Terreaux stała kiedyś szubienica, wykorzystywana przez kardynała Richelieu. Dziś na placu zobaczyć można piękną fontannę projektu Bartholdiego, autora Statuy Wolności. Dostrzeżemy na niej cztery rumaki, z których każdy symbolizować ma jedną z czterech rzek wpadających do Morza Śródziemnego. Nieopodal, w południowej części placu znajduje się pałac św. Piotra oraz Muzeum Sztuk Pięknych, nazywane zazwyczaj Małym Luwrem. Zebrana tu kolekcja dzieł Rubensa, Picassa, Maneta, Moneta czy Gauguina robi ogromne wrażenie.

Oczami mieszkańca

Podobno mieszkańcy miasta są niezwykle dumni z faktu, iż Lyon nazywany jest kulinarną stolicą świata. Tutaj gotowanie to rytuał, a frykasy takie jak szparagi z ostrygowym musem czy zupa z kraba z dodatkiem szafranu, nie należą do rzadkości. Jeśli chcemy skosztować tych cudowności, koniecznie znajdźmy mała knajpkę, na którą mówi się tutaj bouchon.

Warto wiedzieć, że…

* W Lyon mieści się główna siedziba Interpolu, międzynarodowej policji.

* W Lyonie w 1895 roku zbudowano pierwszy kinematograf. Tym wydarzeniem bracia Lumiere zapoczątkowali historię światowego kina.

* Najwyższym budynkiem miasta jest Tour du Credit Lyonnais zwany pieszczotliwie „ołówkiem”. Projekt jego szklanej kopuły wykonał Polak, Stefan du Chateau.

Lotniska

Port lotniczy miasta nazwano na cześć twórcy „Małego Księcia”, a jego pełna nazw brzmi Port lotniczy Lyon-Saint-Exupéry.

Znajdź tanie loty do Lyonu z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Lyonu. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Lyon? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Lyon Saint Exupéry

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Lyon: Lyon Saint Exupéry i Lyon Bron.
Delta, Transavia France, KLM Cityhopper, KLM, Singapore Airlines, Kenya Airways, Nouvelair i Air Mauritius latają do: Lyon Saint Exupéry bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Lyon Saint Exupéry, to Luty.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.