Mapa

Tanie loty do Grenoble

Ze względu na duży potencjał naukowy, przez tygodnik Time nazwane „małym wielkim miastem”. Raj dla narciarzy z 55 kilometrami atrakcyjnych tras obfitujących w zapierające dech w piersiach widoki. Do tego najstarsza kawiarnia we Francji odwiedzana przez Chopina i Rousseau. Co jeszcze przygotowało dla nas Grenoble?

Czego nie można przegapić

Chociaż miasto słynie głównie z doskonałych warunków i tras narciarskich warto będzie poznać również jego zabytki i atrakcje turystyczne. Do najciekawszych należy Bastylia, czyli XVI-wieczna warownia, którą w celach obronnych wybudowano na zboczu góry. Najciekawszą i najbardziej emocjonującą formą transportu do niej jest kolejka linowa, która funkcjonuje tu już od ponad 80 lat!

Miasto posiada też przepiękną starówkę, z Placem Grenette oraz Placem św. Andrzeja. Nieopodal, kolejny plac, wraz z pochodzącą z XII wieku katedrą Notre-Damme. Doskonałym miejscem do spacerów nad rzeką Isere, już u podnóżka Bastylii, będzie Jardin des Dauphins – Ogród Delfinów. W jego dolnej części znajduje się wykonany z brązu posąg konny Philis de La Charce, która była przywódczynią zbrojnego oporu mieszkańców przeciwko najazdowi sabaudzkiemu. Po spacerze warto będzie chwilę odpocząć i skosztować aromatycznej kawy w Café de la Table Ronde, najstarszej kawiarni we Francji.

Czas udać się do Cytadeli. Budynek otoczony przez 5 bastionów oraz fosy pełne wody został wzniesiona w roku 1667, dzięki inicjatywie i przy wsparciu króla Ludwika XIV. Stamtąd kroki skierujmy do Musée de Grenoble, posiadającemu zaskakująco rozbudowaną kolekcję sztuki współczesnej, ustępującą wielkością tylko Paryżowi. Prezentowane są tutaj dzieła najznamienitszych twórców XX wieku – Picassa, Modiglianiego, Chagalla, Matisse czy Miró. Do tego Caravaggio czy Perugino. Uzupełnieniem kolekcji są… egipskie mumie. To dopiero gratka!

Oczami mieszkańca

Do ulubionych miejsc mieszkańców z pewnością zaliczyć można Place Rihour. Znajdziemy tu pomnik z płaskorzeźbami, który upamiętnić ma ofiary obydwu wojen światowych. Podczas Targów Lille oraz wielkiego targu świątecznego plac staje się wielkim bazarem, uwielbianym przez Francuzów.

Warto wiedzieć, że…

* W Polsce Grenoble kojarzone jest głównie z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi, które odbyły się tutaj w 1968 roku.

* Tutaj znajduje się jedna z najwyżej położonych stacji narciarskich na świecie - Val Thorens/Les Menuires.

* Podobno w Café de la Table Ronde – wybudowanej w 1739 roku – regularnie bywali Rousseau czy Chopin. Mówi się, że ciasto z orzechami włoskimi podbije podniebienie każdego, kto skosztuje go choć raz.

* W Grenoble warto kupić lokalne wino orzechowe, jego smaku nie można porównać z żadnym innym trunkiem.

Lotniska

Port lotniczy Grenoble-Isère jest lotniskiem międzynarodowym, położonym około 40 kilometrów od centrum Grenoble.

Znajdź tanie loty do Grenoble z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Grenoble. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Grenoble? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Grenoble

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.