Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Ateny - Porównaj ceny ze Skyscanner

Informacje aktualne na dzień 31.05.2015

Gdzie odebrać i jaki samochód wynająć w Atenach?

Ze względu na dużą popularność turystyczną Aten, samochód warto wynająć tu z wyprzedzeniem. Oferty wiodących wypożyczalni porównasz dzięki wyszukiwarce Skyscanner, a pojazd wypożyczony m.in. w Avis, Sixt czy Europcar odbierzesz w okolicy portu lotniczego lub bliżej centrum miasta, centralnej stacji kolejowej, stacji Pireus, Larisis i wielu innych. Za wynajęcie ekonomicznego samochodu wyposażonego w manualną skrzynię biegów i klimatyzację zapłacisz już od 110 złotych za dobę.

Zasady ruchu drogowego i ruch uliczny

W Atenach warto mieć oczy szeroko otwarte – Ateńczycy mają opinię osób, które nie przejmują się jakimikolwiek przepisami drogowymi. Uważaj szczególnie na pieszych, których często spotkać można na drodze. Uważaj również na innych kierowców. Tu regularnie trąbi się, przejeżdża na czerwonym świetle, mruga światłami, a w wąskich jednokierunkowych uliczkach spotkać można kierowców jadących pod prąd. Prowadzenie samochodu dostarcza tu wielu emocji, również graniczących z agresją. Jeśli grecki kierowca będzie chciał ustąpić pierwszeństwa, zazwyczaj pomacha Ci lub wykona czytelny gest ręką. Mruganie światłami traktuj jako ostrzeżenie, by ustąpić mu miejsca na drodze. Wjeżdżając na skrzyżowanie upewnij się, że na pewno z przeciwnej strony nie nadjeżdża spóźniony kierowca – Grecy mają tendencję do przejeżdżania na czerwonym świetle. Wielu z nich nie ma również nawyku zatrzymywania się przed przejściem dla pieszych. Większość znaków jest dwujęzyczna, jednak w okolicznych miejscowościach możesz spotkać się z oznakowaniem jedynie w języku greckim. Pamiętaj, że kluczowe będzie tu zachowanie limitu prędkości – 50 km/h w terenie zabudowanym z ograniczeniami do 30 km/h. System drogowy Aten jest rozbudowany. Znajdziesz tu autostrady, drogi krajowe, drogi szybkiego ruchu. Z Salonikami łączy je autostrada E75, a z Koryntem – E94. Z lotniska do miasta wiedzie nowa Attiki Odos Motorway, z której do centrum i pozostałych dzielnic dojedziesz jednym z 27 zjazdów. Przejazd autostradami jest płatny.

Parkowanie

W Atenach, dzięki miejskiemu systemowi parkowania, znalezienie miejsca parkingowego stało się nieco łatwiejsze. Turystom udostępniono kilka tysięcy miejsc m.in. w historycznym centrum, a także w dzielnicach Kolonaki, Axarchia, Plaka, Psyrri oraz w okolicy stadionu Panathinaikos. Parkowanie jest tu płatne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 21.00, a także w soboty od godz. 9.00 do 16.00. Osoby niepełnosprawne nigdy nie płacą za postój. Samochód pozostawisz tu maksymalnie na trzy godziny. Za pierwsze 30 minut postoju zapłacisz 0,5 EUR. Opłatę za parkowanie uiścisz z wyprzedzeniem. W pobliskich punktach i kioskach nabyć możesz vouchery o wartości 0,5, 1 oraz 2 EUR lub przedpłacone karty gotówkowe o wartości 5, 10, 15 lub 50 EUR. W tych ostatnich koniecznie będzie wykonanie telefonu do dostarczyciela usługi. Mandat za nieopłacenie postoju w wymaganym terminie wynosi 20 EUR.

Gdzie warto pojechać?

Epidavros

Autostradą dotrzesz do Kanału Korynckiego, a w jego okolicy koniecznie zajrzyj na punkty widokowe. Ulokowana na półwyspie Peloponez niewielka miejscowość Epidavros zachwyci Cię kolorami i kontrastami. Pomarańczowe dachy, białe ściany, lazur wód i soczysta zieleń drzew tworzą doskonałą scenerię i tło dla wakacyjnego wypoczynku. Tu oprócz mariny i kilku plaż znajdziesz również starożytne ruiny, stadion czy niezwykły antyczny teatr datowany na IV w. p.n.e.

Napflio

Urokliwy kurort z historyczną atrakcją. Poza plażami i dawnymi twierdzami obronnymi, Napflio słynie przede wszystkim ze starego miasta oraz pozostałości zamku Palamidi. Jest on jednocześnie doskonałym punktem widokowym zarówno na całe miasteczko, jak i okolicę. Warto nieco się wysilić i dotrzeć do niego po kamiennych stopniach. Na szczyt możesz również wjechać samochodem.

Olimpia

Dawniej – miejsce poświęcone Zeusowi, którego kult zapoczątkował odbywające się tu co 4 lata igrzyska olimpijskie. I choć do współczesności wiele się zmieniło, to nieustannie z tego miejsca pochodzi płomień olimpijski, który sztafety przenoszą dalej w świat. Warto zobaczyć tu ślady dawnej świetności – świątynię Hery, skarbiec Megaryjczyków czy sanktuarium Zeusa.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.