Mapa

Tanie loty do Rotterdamu

W holenderskim Rotterdamie można odlecieć. Szczególnie, jeśli jest to nasz pierwszy kontakt z tym miastem oraz jego zwariowanymi futurystycznymi kubikami Pieta Bloma. Są to ustawione w centrum miasta żółte sześciany, do których dostawione są kolejne. Stworzone w ten sposób bryły tworzą… mieszkania, każde o powierzchni 100 m. kw. oraz 55 stopniach nachylenia ścian. Odjazd!

Czego nie można przegapić

Rotterdam to miasto obfitujące w wiele szalonych ekspozycji, miejsc czy architektonicznych eksperymentów. Najciekawszym z nich z pewnością są Kubuswoningen, kubiczne domki zaprojektowane przez holenderskiego architekta Pieta Bloma i wybudowane w 1984 roku. Kompleks 38 domków na myśl przywodzi kostki do gry wyrzucone w powietrze. Każdy domek to 3-kondygnacyjne mieszkanie. Niestety, domki nie sprostały oczekiwaniom mieszkańców i praktycznym zagadnieniom codziennego życia. Finalnie więc zostały przekształcone w hostel, który cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród osób, które cenią sobie oryginalne rozwiązania i niezwykłe przeżycia.

Rotterdam to też doskonałe miejsce dla entuzjastów sztuki na najwyższym poziome. Głód kultury zaspokoi Muzeum Boymans-Van Beuningen, jedno z największych w kraju. Budynek ulokowany jest w samym centrum miasta, w obrębie tak zwanego Museum Park, w sąsiedztwie innych instytucji kultury i sztuki, takich jak chociażby Holenderski Instytut Architektoniczny. W swoich zbiorach, prezentowanych na kilku kondygnacjach i w kilku pawilonach, muzeum posiada prace Salvadora Dalego, Rene Magritte, Tycjana, a nawet Małą Wieżę Babel autorstwa Pietera Bruegela Starszego.

Jeśli sięgniemy pamięcią do roku 1940 zrozumiemy dlaczego tak niewiele jest w Rotterdamie zabytków – miasto zostało zbombardowane przez siły Luftwaffe, a części zabytków nie odbudowano już nigdy. Do wyjątków należy kościół św. Wawrzyńca, jedyny późnogotycki budynek, który przetrwał aż od czasów średniowiecza. Dziś zwany jest również Grote Kerk, czyli Wielkim Kościołem. Do jego największych atrakcji należy wieża, z której podziwiać można panoramę miasta.

Oczami mieszkańca

Mówi się, że zniszczenie kościoła św. Wawrzyńca w czasie wojennego nalotu sił niemieckich, jak i jego późniejsza odbudowa ma ogromne znaczenie dla mieszkańców Rotterdamu i symbolizuje niepokonaną chęć walki oraz wzloty i upadki miasta. Do dziś świątynia trwa niewzruszona, choć przez

lata zaczęły otaczać ją coraz to bardziej nowoczesne budynki. Jednym z jej najbardziej charakterystycznych elementów są wykonane z brązu drzwi, autorstwa Giacomo Manzu. Podobno gdy są zamknięte – nawiązują do wojny, a gdy są otwarte – są metaforą pokoju.

Warto wiedzieć, że…

* W Muzeum Boymans-Van Beuningen warto zwrócić uwagę na szatnię. Wieke Somers i Dylan van der Berg zaprojektowali jej wiszącą odmianę.

* Piet Blom, twórca kubików, zaprojektował w Rotterdamie jeszcze jeden budynek – Potlood. Potlood zwany również ołówkiem, to wielopiętrowy blok mieszkalny zakończony spiczastą kopułą.

Lotniska

Rotterdam posiada jedno lotnisko – por lotniczy Rotterdam, znajdujący się około 6 kilometrów od centrum miasta.

Znajdź tanie loty do Rotterdamu z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Rotterdamu. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Rotterdamie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Rotterdam

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.