COVID-19 (koronawirus) może mieć wpływ na Twoje plany podróży. Dokądkolwiek się udajesz, znajdziesz najnowsze porady tutaj.

Wiadomosci Najlepsze plaże nudystów na świecie

Wszystkie artykuły

Najlepsze plaże nudystów na świecie

Nagość w specjalnie wydzielonych miejscach, mająca służyć zbliżeniu się z naturą nie musi być niczym zdrożnym. Dlatego prezentujemy licencjonowane plaże nudystów, gdzie można swobodnie opalić ciało, nie budząc kontrowersji.

1. Chałupy, Polska

W Polsce mamy całkiem zacną tradycję praktykowania naturyzmu. I plaże nudystów. Pierwsze wydzielone i zamknięte tego typu miejsca powstały jeszcze przed Drugą Wojną Światową. Do dziś na Morzem Bałtyckim bez ubrania można legalnie wypoczywać na plażach w Dębkach, Międzyzdrojach czy Piaskach. A dzięki hitowi lata 1985 „Chałupy Welcome To” to właśnie ta miejscowość najbardziej kojarzy się z nudyzmem w naszym kraju. Sprawdź inne piękne polskie plaże.

Chałupy, Polska

2. Cap-d’Agde Naturist Village, Francja

Cap-d’Agde Naturist Village to najsłynniejsza i największa wioska dla naturystów na świecie. Przepięknie położona nad turkusową wodą Morza Śródziemnego. Nago chodzi się tutaj nie tylko po plaży, ale i po miasteczku, jego ulicach, sklepach i kawiarniach. Przy okazji zawsze można skoczyć do stolicy. Koniecznie przeczytaj nasz przewodnik Paryż: miejsca do zwiedzania polecone przez mieszkańca.

Cap-d'Agde Naturist Village, Francja

3. Plakias, Grecja

Ta plaża jest jedną z ulubionych wśród nudystów, a poza tym to Grecja! Cudowna sceneria pozwala naprawdę się zrelaksować, a otaczające plażę klify stwarzają kameralny klimat. Ale to jeszcze nie wszystko: to idealne miejsce do snorkelingu. Zastanawiając się, gdzie jeszcze są plaże nudystów, sprawdź nasz przewodnik po 20 najpiękniejszych wyspach.

Plakias, Grecja

4. Valalta, Chorwacja

Również w Chorwacji panują świetne warunki do uprawiania naturyzmu. Jednym z miejsc, gdzie można wypoczywać bez ubrania w pięknych okolicznościach przyrody jest kemping Valalta, na półwyspie Istria, tuż obok miasteczka Rovinj. Chorwacja jest jednym z tych miejsc, gdzie do dziś można odnaleźć piękną i dziką przyrodę. A tutaj poznasz ciekawe trasy samochodowe przez Chorwację.

Valalta, Chorwacja

5. Maspalomas, Wyspy Kanaryjskie

Hiszpańskie plaże nudystów? Plaża w Maspalomas jest jedną z najsłynniejszych na Wyspach Kanaryjskich i w całej Hiszpanii. Jest ogromna, świetnie zlokalizowana i nieziemsko piękna. To tutaj znajduje się rezerwat przyrody Dunas de Las Palomas, przypominający krajobrazem zdecydowanie bardziej Afrykę niż Europę. Zobacz też koniecznie Wyspy Kanaryjskie: 12 genialnych atrakcji i przeżyć.

Maspalomas, Wyspy Kanaryjskie

6. Haulover Beach, Stany Zjednoczone

Floryda, a szczególnie okolice Miami słynie z klimatu i przyrody, stwarzających idealne warunki do wypoczynku. Plaża Haulover poza tym, że jest szeroka i czyściutka oferuje też leżaki, parasole, przekąski i napoje. Przy wejściu plażowiczów wita znak: „Uwaga, tutaj możesz spotkać osoby kąpiące się nago”. Polecamy niezwykłe miejsca w USA.

Haulover Beach, Stany Zjednoczone

7. Spiaggia di Guvano, Włochy

Plażę di Guvano można zaliczyć do „sekretnych”. Znajduje się kawałek od wypełnionych ludźmi plaż w kurortach i trzeba się trochę natrudzić, żeby się do niej dostać. Ale naprawdę warto – dzika przyroda i przytulna atmosfera sprawi, że poczujesz jakbyś odnalazł prywatny kawałek raju. A tu jeszcze więcej malowniczych włoskich plaż.

Spiaggia di Guvano, Włochy

8. Samurai Beach, Australia

Plaża Samurajów (spokojnie, rzadko tam zaglądają) jest położona nieopodal Parku Narodowego Tomaree. Na pięknie utrzymanej plaży panuje całkowita dowolność co do garderoby: może być obecna lub nie. Wybierasz się do Australii na plaże nudystów? Zobacz 10 TOP wskazówek, jak przetrwać długodystansowy lot.

Samurai Beach, Australia

Ten artykuł został zaktualizowany 12 lipca 2019 roku.

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.