COVID-19 (koronawirus) może mieć wpływ na Twoje plany podróży. Dokądkolwiek się udajesz, znajdziesz najnowsze porady tutaj.

Wiadomosci Co zobaczyć w USA? Niezwykłe miejsca

Wszystkie artykuły

Co zobaczyć w USA? Niezwykłe miejsca

Stany Zjednoczone to gigantyczny kraj, więc duża część niesamowitych pomników przyrody znajduje się właśnie na jego terytorium. Może któryś z nich stanie się głównym celem Twojej następnej podróży? Skyscanner podpowiada, co zobaczyć w USA.

1. Giant Prismatic Spring: Yellowstone, Wyoming

Na pytanie, co zobaczyć w USA, wiele osób odpowie: gejzer w Yellowstone. To cudo to największy gejzer w całych Stanach Zjednoczonych i trzeci pod względem wielkości na całym świecie. Wyprzedzają go tylko nowozelandzki Frying Pan Lake i Boiling Lake w Dominice. Nieziemski kolor źródło zawdzięcza pigmentowi wydzielanemu przez bakterię mieszkającą w jego wodzie. Nie można w nim co prawda zmoczyć stóp, choć miałoby się na to ochotę. Ale można porobić świetne zdjęcia.

Co zobaczyć w USA: oczywiście Yellowstone

2. Wodospad Horsetail: Yosemite, Kalifornia

Ten sezonowy wodospad w parku Yosemite przywodzi na myśl Mordor z „Władcy Pierścieni”, ale nie stresuj się. Pomarańczowa poświata to tylko światło zachodzącego słońca. Co zobaczyć w USA? Oczywiście Kalifornię i cały Park Narodowy Yosemite położony u zboczy absolutnie bajkowych gór Sierra Nevada.

Wodospad Horsetail

3. Fly Geyser, Nevada

To piękne dziwadło powstało na skutek działalności człowieka, gdy poszukiwano tu źródeł energii geotermalnej. Sikający pełną minerałów wodą gejzer znajduje się na prywatnej posiadłości, ale spokojnie: widać go z drogi. A jeśli chcesz poznać jeszcze więcej niezwykłych zjawisk koniecznie zajrzyj do tego artykułu. Będziesz przecierać oczy ze zdumienia!

Fly Geyser

4. Mono Lake, Kalifornia

Co zobaczyć w USA? Na pewno warte uwagi jest jezioro Mono. Moment, w którym staniesz przed tym jeziorem będzie jakbyś wylądował/wylądowała na innej planecie. Zaśnieżone szczyty górskie wokół, potęgują to wrażenie. Fantazyjne tufowe kolumny powstały w wyniku reakcji słonych wód jeziora ze słodkowodnymi źródłami na jego dnie. To miejsce upatrzyło sobie wiele gatunków ptaków, dla których jezioro stanowi spokojną przystań.

Mono Lake

5. Piaskowiec Wave, Arizona

Ten piaskowiec nie wyglądał tak zawsze. Miliony lat wiania wiatrów powodowały stopniową erozję, która dziś sprawia, że wszyscy chcą mieć z nim jedyne w swoim rodzaju zdjęcie. Jeśli zastanawiasz się, co zobaczyć w USA, to jest na pewno godny kierunek podróży. 

Piaskowiec Wave

6. Szklana plaża: Fort Bragg, Kalifornia

Niesamowite miejsce, które jest dowodem na to, jak przyroda daje nam drugą szansę. Malownicza dziś Glass Beach funkcjonowała dawniej jako wysypisko śmieci. Fale Oceanu Spokojnego przez kilkadziesiąt lat opłukiwały je zamieniając w kolorowe kamyki. Chcesz poznać triki, jak najtaniej kupować bilety do USA? Zajrzyj do tego przewodnika Skyscanner.

Szklana plaża

7. Zorza polarna, Alaska

Zorza polarna to jedno z najbardziej malowniczych zjawisk, jakie serwuje nam natura. Alaska to jedno z miejsc na ziemi, gdzie można ją obserwować w pełnej krasie. Największe szanse na jej upolowanie są między wrześniem, a kwietniem, a najlepsze stanowiska do obserwacji to Fairbanks i Anchorage. Sprawdź inne miejsca, z których można zobaczyć zorzę polarną

Zorza polarna na Alasce

8. Park Narodowy Sekwoi, Kalifornia

Jeszcze nigdy nie czułeś się tak mały, jak poczujesz się stojąc obok tych drzew-gigantów. Wysokość tych sekwoi to mniej więcej tyle co długość boiska do piłki nożnej! Największe z całego towarzystwa jest General Sherman Tree. Ma osiemdziesiąt trzy metry wysokości i około dwóch i pół tysiąca lat! 

Park Narodowy Sekwoi

9. Studnia Thora, Oregon

Jeśli uda Ci się dotrzeć do Cape Perpetua na godzinę przed przypływem, albo na godzinę po, będziesz mieć szansę na widowisko w Studni Thora. To wodospad na oceanie – piękny, ale diabelnie niebezpieczny. Dlatego oglądaj go z bezpiecznej odległości.

Studnia Thora

10. Jaskinie w lodowcu Mendenhall, Alaska

Jeśli kiedyś znajdziesz się w Juneau, na Alasce, koniecznie zaplanuj wyprawę do tych jaskiń. Lodowe jaskinie ciągną się tu przez dwadzieścia kilometrów doliny Mendenhall, a spacer po nich daje wrażenie jakby wędrowało się przez wnętrze wielkiej, błękitnej chmury.

Jaskinie w lodowcu Mendenhall

11. Co zobaczyć w USA: Wąwóz Oneonta, Oregon

To miejsce wygląda, jakby wymyślił je baśniopisarz, ale istnieje naprawdę. Wąwóz Oneonta znajduje się na rzece Columbia w stanie Oregon i jest wymarzonym miejscem na wyprawę w słoneczny, letni dzień.

Wąwóz Oneonta

12. Park Narodowy Dry Tortugas, Floryda

Co zobaczyć w USA? Na Florydzie nie brakuje atrakcji, a jednią z nich jest na pewno Park Narodowy Dry Tortugas. Znajduje się tam Fort Jefferson. To nigdy nie skończona forteca amerykańskiej marynarki wojennej, którą zaczęto budować w 1847 roku. To miejsce kompletnie odcięte od świata, można tu dotrzeć tylko łodzią albo taksówką powietrzną. Chcesz zobaczyć, jak wygląda świat z lotu ptaka? Zobacz te niesamowite zdjęcia!

13. Bonneville Salt Flats, Utah

Spróbuj znaleźć bardziej płaską powierzchnię na ziemi niż Bonneville Salt Flats. Będzie Ci naprawdę trudno. To miejsce powstało z prehistorycznego jeziora ponad czternaście tysięcy lat temu. Teraz, co roku w sierpniu odbywają się tu wyścigi Speed Week, gdzie śmiałkowie usiłują pobić rekordy prędkości. Ale pamiętaj, że latem jest tu gorąco jak w piekle. Najlepiej odwiedzić to miejsce po deszczu, kiedy przypomina gigantyczne lustro.

Bonneville Salt Flats

14. Plaża Driftwood: Wyspa Jekyll, Georgia

Jest jakieś upiorne piękno plaży Driftwood, które przyciąga w to miejsce. Możesz przejść ją spacerem albo przemierzyć na grzbiecie konia pośród rzuconych tu przez wodę powyginanych korzeni. To świetne miejsce na oglądanie zachodów słońca albo na ślub.

Plaża Driftwood

15. White Sands National Monument, Nowy Meksyk

Czy to śnieg, czy raczej piasek? Na pierwszy rzut oka trudno się zdecydować. Najlepiej przekonaj się na własnej skórze, biorąc udział w wycieczce po White Sands.A skoro już mowa o piasku, to może masz ochotę zobacz te najpiękniejsze plaże świata.

White Sands National Monument

16. Skagit Valley Tulip Fields, Waszyngton

Setki tysięcy odwiedzających wskakują do samochodów i przejeżdżają pół Stanów, żeby zobaczyć te malownicze pola tulipanów. Kwiaty kwitną w kwietniu, więc to najlepsza pora, żeby się tu wybrać, a cały obrazek dopełniają otaczające łąki szczyty górskie.

Skagit Valley Tulip Fields

17. Kanion Antylopy, Arizona

Raz rude, raz żółte, a raz różowe – w zależności od pory roku – ściany piaskowca zawdzięczają swą dzisiejszą urodę milionom lat żłobienia przez wodę. Aby zwiedzić słynny Kanion Antylopy, najlepiej wybrać się na zorganizowaną wycieczkę. Jeśli zastanawiasz się, co zobaczyć w USA, Kanion Antylopy powinien znaleźć się w pierwszej trójce na liście.

Kanion Antylopy

18. Dripping Springs, Teksas

Naturalne źródła nieopodal Austin w Teksasie. Kiedyś były podziemną rzeką, ale w wyniku erozji, skalna kopuła zawaliła się, tworząc jedno z najpiękniejszych miejsc w Ameryce.

Ten artykuł został zaktualizowany 9 lipca 2019 roku.

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.`