Mapa

Tanie loty do San Diego

Tanie loty do San Diego 

 „Jako dziecko wychowywałem się w San Diego, w sąsiedztwie oceanu. Ocean był moim przyjacielem, najlepszym przyjacielem” – przyznał kiedyś znany oceanograf i badacz legendarnych wraków, Robert Ballard. Spacerując po ulicach San Diego trudno oprzeć się wrażeniu, że życie mieszkańców faktycznie kręci się wokół Atlantyku i miłości dla bogactwa otaczającej ich przyrody.

Tego nie można przegapić

„To najlepsze miejsce na ziemi” uśmiechają się potkani na plaży mieszkańcy. „Zimniej w tym już nie będzie” zapewniają na odchodne.  To prawda, klimat w San Diego jest wyjątkowo łaskawy. Temperatury wahają się między 15 a 25 stopni Celsjusza, zimniej w zasadzie nie bywa, a zdarzające się tylko późnym latem upały świetnie łagodzi morska bryza.

To właśnie w San Diego powstało pierwsze na świecie zoo bez klatek. Patronuje mu San Diego Zoo Global, organizacja zrzeszająca pół miliona osób w tym 130 tys. dzieci i 250 tys domostw. Cieszące się światową renomą zoo jest obowiązkowym punktem na mapie dla każdego turysty. W tym niezwykle malowniczym ogrodzie zoologicznym mieszka prawie cztery tysiące zwierząt reprezentujących 650 gatunków. Wiele z nich żyje na bezklatkowych wybiegach, które idealnie imitują środowisko naturalne. To tu w 1990 roku urodziła się Hua Mei, pierwsza panda na Północnej Półkuli, która urodziła się i doczekała dorosłości poza środowiskiem naturalnym. Zoo jest częścią olbrzymiego kompleksu Balboa Park. Liczący prawie 500 ha ogród miejski mieści też liczne muzea, galerie i park rozrywki. Nie sposób jest zwiedzić wszystkiego.

Oprócz pand, które można stale oglądać na żywo na stronie internetowej, w Diego Zoo mieszkają też inne zwierzęta celebryci. Najbardziej znaną z nich jest tresowana orka Shamu, która regularnie występuje dla publiczności w imponującym w miejskim akwarium Sea World. Turyści z całego świata przyjeżdżają tu by oglądać jej akrobacje, a na koniec pokazu, dać się ochlapać wodą z basenu. Oprócz Shamu mieszkają tu też delfiny, rekiny i niezliczone gatunki innych morskich zwierząt.

Z historią San Diego najlepiej zapoznać się zwiedzając Stare Miasto (San Diego Old Town). Wyglądająca nieco jak plan westernu historyczna część miasta daje wyobrażenie o tym, jak żyło się tu w drugiej połowie XIX wieku, kiedy za zachodnim wybrzeżu szalała gorączka złota. Warto też przejść się ulicami bardziej autentycznej, zabytkowej Gaslamp District. W położonym nieopodal porcie oglądać można nie tylko luksusowe wycieczkowce, ale też 54 okręty floty Pacyfiku. Mieści się tu największa na Zachodnim Wybrzeżu baza morska marynarki wojennej US Navy,.

Okiem mieszkańca 

Prawdziwe życie San Diego tętni jednak nie w porcie czy turystycznej starówce, lecz w dzielnicach plażowych. Najbardziej znane z nich to La Jolla i Ocean Beach. Szerokie, piaszczyste i niezwykle malownicze plaże są oczkiem w głowie mieszkańców San Diego. Palenie, picie alkoholu w okolicy oceanu jest zabronione a zaśmiecanie miejskich plaż absolutnie nie do pomyślenia. Przesiadywanie na piasku, surfowanie czy łowienie ryb z molo ma tu status obowiązującej religii. W weekendy i pełnie księżyca plaże są pełne bawiących się ludzi, którzy słuchają muzyki na żywo i palą ogniska. Do późnych godzin nocnych można tu spotkać całe rodziny. W dniu, gdy zapowiadane są duże fale, całe miasto żyje surfowaniem. Informacje o tym podawane są w lokalnych mediach a na plażach gromadzą się tłumy surferów profesjonalistów, amatorów i zwykłych gapiów. Trudno jest odróżnić turystów od miejscowych. Plażowa gorączka udziela się każdemu. W hostelach nadmorskich dzielnic, można spotkać ludzi, którzy przyjechali do San Diego na krótkie wakacje, a zostali na kilka miesięcy albo lat.

Czy wiesz, że?

*oddalone jest zaledwie o 32 km od meksykańskiego miasta Tijuana

*San Diego liczy ponad 100 km malowniczych plaż

*oprócz surferów, San Diego jest też rajem dla skaterów. 29 maja jest tu okrzyknięty oficjalnym dniem Tony’ego Hawka

*miasto jest największym producentem Avocado w kraju

*San Diego importuje do 90 proc. wody pitnej

Lotnisko

Położone niespełna 5 kilometrów na północny-zachód od miasta lotnisko San Diego (SAN) korzysta z niego ponad 17 mln pasażerów rocznie. Port lotniczy dysponuje zaledwie jednym pasem startowym, co czyni go najbardziej zatłoczonym pasem w USA i drugim po londyńskim Gatwick na świecie. Obsługuje się tu ponad 460 operacji dziennie.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: San Diego

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście San Diego: San Diego International i McClellan – Palomar.
Delta, Gulf Air, KLM, Singapore Airlines, Air New Zealand, GOL Linhas Aéreas, Swoop i Copa latają do: San Diego bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: San Diego, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.