Ajaccio

24 sty 202025 sty 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Francuska Korsyka i samo Ajaccio przez lata były domem Napoleona Bonaparte i jego rodziny. Dziś ten fakt stanowi jeden z turystycznych magnesów miasta. Magnes, dodajmy, nie jedyny. Piękne góry, plaże, możliwość organizacji niezliczonych wycieczek, a także specjały przygotowywane ze świeżych owoców morza znajdą wielu sympatyków.

Noclegi w Ajaccio - gdzie warto się zatrzymać?

Barbicaja oraz Scudo

Rejony Barbicaja oraz Scudo są położone na zachód od centrum miasta i ulokowane urokliwie wzdłuż promenady Route des Sanguinaires, biegnącej równoległe do morskiego brzegu i tutejszych pięknych plaż. Obydwie lokalizacje będą wprost doskonałe dla każdego turysty marzącego o prawdziwym, rajskim odpoczynku i odrobinie intymności, spokoju, z dala od tłumów i zgiełku centrum miasta. Przeważające tu hotele o statusie 3 oraz 4 gwiazdek oferują liczne udogodnienia oraz fantastyczne warunki do niczym niezmąconego relaksu. Znaczna większość z nich oferuje pokoje i apartamenty z pięknym widokiem na morze oraz pobliskie wysepki, a do dyspozycji gości oddano tu liczne baseny, z których rozciąga się podobny, panoramiczny widok. Tutejsze restauracje serwują delicje przygotowane ze świeżych ryb i owoców morza, a same hotele oferują bezpośredni dostęp do plaży. Można tu również nurkować lub udać się na ciekawe piesze wycieczki po okolicy. Warto ten rejon polecić zarówno rodzinom z dziećmi, jak i podróżującym parom w każdym wieku.

Centrum miasta

W samym centrum miasta Ajaccio oraz w jego okolicach znajduje się wiele atrakcji. Jedni potraktują je jako doskonałą bazę wypadową, inni –jako doskonałe miejsce do zwiedzenia pobliskich skarbów. Port lotniczy Ajaccio – Campo dell’Oro oddalony jest o jedyne 7 kilometrów. W niedalekiej odległości położone są tutejsze plaże oraz chociażby Pałac Kongresowy. W piękne dni przyjemnie będzie spróbować swych sił w sportach wodnych, do których tutejsze plaże i morze nadają się idealnie. Warto wybrać się stąd w korsykańskie góry lub wypożyczyć samochód i zwiedzić nawet najdalsze zakątki wyspy. W samym centrum z kolei warto zobaczyć plac Marechal Foch czy dawny dom cesarza Napoleona Bonaparte, w którym narodził się on w 1769 roku. W Ajaccio przez wiele lat zamieszkiwała również rodzina Napoleona, jego bracia – w tym Hieronim Bonaparte, król Westfalii czy Maria Anuncjata, siostra i królowa Neapolu. Dalej, znajduje się tu katedra datowana na XVI wiek, cytadela czy kościół Saint – Erasme z XVII wieku.

Na nocleg w centrum miasta z pewnością powinni zdecydować się entuzjaści historii, zwiedzania, a także odpoczynku z historycznymi sławami w tle. Entuzjaści aktywnego spędzania czasu znajdą tu dla siebie wiele atrakcji turystycznych i sportowych. Warto zatrzymać się w jednym z hoteli o statusie 2, 3 lub 4 gwiazdek. Można również zdecydować się na pobyt w prywatnym apartamencie czy hoteliku.

Najlepiej oceniane hotele w: Ajaccio

od 488 zł
od 740 zł

Co podróżni mówią o mieście Ajaccio?

9,8
Podróżujące rodziny
7,6
Maniacy historii
7,6
Smakosze
7,6
Dbający o zdrowie
Opinie użytkowników (9)
Leigh Virkus
Leigh VirkusPittsford
30.12.2016

This port city is the capital of Corsica and the birthplace of Napoleon Bonaparte. Nice place to walk around and get a floor of the area.

Thomas Beard
Thomas BeardAbergavenny
14.11.2014

A nice town and I had no idea about the history that existed here, such as Napoleon's house that you can go actually go inside!

Caroline  Domingues
Caroline Domingues
20.09.2019

Antonio Cícero  Sales Da Silva
Antonio Cícero Sales Da Silva
13.08.2019

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Luty; średnia cena noclegu to wówczas 331 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Ajaccio to Sierpień, ze średnią ceną 770 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Styczeń w zeszłym roku wynosiła 488 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Ajaccio przewidywana średnia temperatura w miesiącu Styczeń to 9,1°C/48,4°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 29,0°C/84,2°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą 3,9°C/39,0°F.
Lotnisko położone najbliżej: Ajaccio to Ajaccio (AJA) (5,36 km). Inne pobliskie lotniska to: Figari Sud Corse (55,06 km) Calvi (67,81 km)

Zaplanuj podróż do: Francja