Budapeszt

31 sty 20201 lut 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Budapeszt to wyjątkowe miasto na mapie Europy, pełniące rolę przedsionka Bałkanów. Z jednej strony europejski, z pięknym starym miastem, górującym nad nim zamkiem, wyjątkowym parlamentem i pełną infrastrukturą turystyczną. Z drugiej strony – inny, alternatywny. Pełny urokliwych knajpek w podwórzach kamienic, niezwykle kulturalnych bezdomnych grywających w szachy oraz języka, którego nie rozumie nikt. Czy faktycznie Polak i Węgier to dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki? Warto przekonać się o tym, wybierając nocleg w jednej z jego dzielnic.

Noclegi w Budapeszcie - gdzie warto się zatrzymać?

Buda

Buda, będąca kiedyś osobnym miastem, dziś obfituje w niezwykle piękne budapeszteńskie zabytki. Cytadela, Zamek Królewski pięknie rozświetlony i położony tuż nad Dunajem czy wreszcie Baszty Rybackie przywodzące na myśl… zamek dla królewny, to tylko niektóre z jego magnesów. Budzie daleko też do turystycznego oblicza Pesztu. Położona na wzgórzu posiada również specyficzną ofertę hotelową – butikowe i designerskie hotele, kilka hoteli sieciowych i prywatne apartamenty. Najczęściej wybierają je osoby spragnione nowych wrażeń, unikatowych warunków. Nawet, jeśli miejsce oddalone jest od głównych atrakcji okolicy.

Peszt

Peszt skupia w sobie wiele klasycznych i oryginalnych atrakcji. Z jednej strony okazały gmach parlamentu, Plac Bohaterów czy Bazylikę św. Stefana, a z drugiej Dom Terroru czy budynek telewizji narodowej, gdzie wielokrotni e już odbywały się ogólnonarodowe protesty. W kwestii noclegów zasada jest prosta – im bliżej Dunaju, tym droższy nocleg, bardziej ekskluzywna lokalizacja oraz nierzadko – piękniejsze widoki. Brzeg rzeki skupia 4- i 5-gwiazdkowe hotele, z widokiem na Wzgórze Zamkowe. Wybierają je zamożni biznesmeni, seniorzy, a także rodziny z dziećmi ceniące luksus i komfort. Nieco dalej – mniejsze hotele, hostele czy kwatery prywatne, oferują rozsądne warunki przy niższych cenach. Spotkać tu więc można backpackersów, młode pary czy grupki przyjaciół.

Margitsziget, czyli Wyspa Małgorzaty

Wyspa Małgorzaty położona jest nieopodal centrum miasta, między Budą a Pesztem. To ukochane przez mieszkańców miejsce pełne jest entuzjastów biegania, wypoczynku na świeżym powietrzu i każdego, kto spragniony jest odrobiny spokoju i kojącego wpływu natury. Ulokowane tu w niewielkiej ilości miejsca noclegowe zazwyczaj w pewnym stopniu posiadają funkcję SPA. Budapeszt pełen jest przecież gorących i leczniczych źródeł, które odnajdziemy również i na Margitsziget. Tą lokalizację wybierają często seniorzy czy dojrzałe pary. Odrobinę wyższa cena gwarantuje spokój, dostęp do źródeł i możliwość nieskrępowanego relaksu. 

Najlepiej oceniane hotele w: Budapeszt

od 186 zł
od 272 zł
od 513 zł

Co podróżni mówią o mieście Budapeszt?

9,8
Maniacy historii
8,2
Miłośnicy nocnego życia
7,3
Smakosze
7,2
Miłośnicy sztuki
7,0
Backpackers
Opinie użytkowników (542)
Adrian  Karczewski
Adrian Karczewski
15.02.2019

Widok z cytadeli na miasto późnym wieczorem, najlepiej przy zachodzie słońca.

Jorge C
Jorge C
21.04.2019

Kiedy tam dotrzesz, uderza cię trochę, ponieważ widzisz budynki z wyszczerbionymi fasadami, ale miasto jest wspaniałe, ma dużo życia, piękne zabytki i bezkonkurencyjny transport publiczny

Валентина Шавша
Валентина Шавша
28.01.2019

Bardzo piękne majestatyczne miasto! Wiele historycznych i luksusowych miejsc. Radzę wszystkim

David Buendia
David Buendia
16.01.2019

Miasto o bardzo fajnej historii. To była wycieczka przyjaciół i bardzo nam się podobało. Jest tani, a metro bardzo dobrze komunikuje się z miastem we wszystkich punktach.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Listopad; średnia cena noclegu to wówczas 237 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Budapeszt to Maj, ze średnią ceną 533 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Styczeń w zeszłym roku wynosiła 362 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Budapeszt przewidywana średnia temperatura w miesiącu Styczeń to 0,1°C/32,1°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 27,7°C/81,9°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -2,8°C/27,0°F.
Lotnisko położone najbliżej: Budapeszt to Budapeszt (BUD) (16,18 km).

Zaplanuj podróż do: Węgry