Denver

29 sty 202030 sty 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Jedną z największych naturalnych atrakcji Denver i jego okolic są Góry Skaliste, widoczne niemal w każdym filmie dotyczącym tematyki Dzikiego Zachodu. Kiedyś centrum górnictwa srebra i złota, dziś – atrakcją miasta są liczne drużyny sportowe i ich rozgrywki, piękne parki, a także wielkie centrum kongresowe.

Noclegi w Denver - gdzie warto się zatrzymać?

Centrum – Downtown, North Capitol Hill

Denver zwane jest Miastem na Wysokości Mili. Dlaczego? Jeden ze stopni prowadzących do tutejszego Kapitolu leży dokładnie na wysokości 1609 metrów n.p.m. Warto zauważyć, że jest on kopią Kapitolu Waszyngtońskiego. Dalej – czekają na nas liczne muzea, m.in. Colorado History Museum. Warto choć jeden dzień poświęcić na wycieczkę do Parku Narodowego Gór Skalistych, gdzie zauroczy nas nie tylko majestatyczne piękno gór, ale i liczne lasy, strumienie czy jeziora, które tworzą piękny widok i niezwykłą atmosferę. Wizyty w Denver nie można również zaliczyć do udanych bez zakupów. Wybierzmy się do Downtown, na Larimer Square czy 16. Ulicę, by pochłonęło nas zakupowe szaleństwo. A wieczorem… warto wybrać się do Red Rocks Amphitheater na jeden z koncertów lub do jednego z miejscowych obiektów sportowych, by przypatrzeć się rozgrywkom tutejszych drużyn, m.in. koszykarskich. Centrum miasta to również ulubiona lokalizacja przedsiębiorców, którzy przybywają tu licznie do centrum konferencyjnego Colorado Convention Center.

Bazę  noclegową tworzą tutaj głównie hotele o statusie 3 oraz 4 gwiazdek. Wiele z nich to duże obiekty sieciowe, oferujące szereg udogodnień. Centrum warto polecić każdemu przedsiębiorcy oraz turyście, który chciałby poznać wszystkie atrakcje i zabytki miasta.

City Park West

Dzielnica City Park West sąsiaduje ze ścisłym centrum miasta, z drugiej strony będąc otoczona przez parki – Park Miejski, Cheesman Park, i nieco dalej ulokowany Congress Park. Ta spokojna okolica będzie doskonałą lokalizacją dla rodzin z dziećmi, a także turystów, którzy oprócz bliskości centrum cenią sobie spokój i odrobinę ciszy. W samym Parku Miejskim znajduje się miejski ogród zoologiczny,

piękne i okazałe zbiorniki wodne, a także Muzeum Przyrody i Nauki. Z kolei w parku Cheesman, poza urokliwymi alejkami, warto wstąpić do ogrodów botanicznych.

Tutejsza baza noclegowa składa się głównie z obiektów o statusie 3 gwiazdek. Pensjonaty typu bed&breakfast oferują miłe warunki, z licznymi udogodnieniami oraz kameralną atmosferą.

Najlepiej oceniane hotele w: Denver

od 545 zł
od 1 813 zł
od 3 139 zł

Co podróżni mówią o mieście Denver?

9,8
Miłośnicy natury
8,7
Miłośnicy przygód
7,7
Smakosze
7,5
Backpackers
6,6
Podróżujące rodziny
Opinie użytkowników (189)
B F
B F
20.01.2020

Beautiful and perfect if you’re an outdoor type of person! great food and has cool breweries. 10/10 recommend!

Alex King
Alex King
21.11.2019

Amazing time! Colorado Springs is a 30-45 minute drive from Denver and there’s so much things to do! It’s full of beautiful mountains and people are so nice!

Chy Chy
Chy Chy
26.09.2019

Denver is the most gorgeous city. Those crazy views of the mountains and Colorado in general is so much outdoors activity, alot of sports team and way lesser polution than any other states. I loved and enjoyed Colorado when I lived here for 10 yrs.

Taylor Wells
Taylor Wells
13.09.2019

Everyone was friendly and there's something cool around every corner. I want to go back soon!!

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 603 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Denver to Czerwiec, ze średnią ceną 854 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Styczeń w zeszłym roku wynosiła 713 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Denver przewidywana średnia temperatura w miesiącu Styczeń to -3,5°C/25,7°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 33,0°C/91,4°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -15,0°C/5,0°F.
Lotnisko położone najbliżej: Denver to Denver Arapahoe Co (APA) (0,49 km). Inne pobliskie lotniska to: Denver International (29,85 km)

Zaplanuj podróż do: Stany Zjednoczone