Puerto Plata

27 paź 201928 paź 2019

2 gości - 1 pokój

Położone w północno-zachodniej części Dominikany Puerto Plata to doskonały wybór dla każdego, komu marzą się rajskie wakacje. I choć samo miasto posiada kilka atrakcji, takich jak muzeum czy XVI-wieczna forteca, to do jego głównych atutów należą z pewnością piękne plaże oraz możliwość uprawiania sportów wodnych w pięknych okolicznościach przyrody.

Noclegi w Puerto Plata - gdzie warto się zatrzymać?

Sosúa

Położona tuż przy Puerto Plata miejscowość Sosúa zapewnia doskonałe możliwości relaksu, regeneracji, rajskiego wypoczynku. Bajkowe krajobrazy Dominikany również i tu zachwycają, a dodatkowym atutem Sosúa jest z pewnością duże zróżnicowane bazy hotelowej i cen. Znajdują się tu eleganckie hotele o statusie 5 gwiazdek, komfortowe obiekty 4-gwiazdkowe all-inclusive, a wśród nich obiekty przeznaczone jedynie dla turystów dorosłych, tańsze obiekty 2- i 3-gwiazdkowe oraz liczne pensjonaty, domki, ośrodki wypoczynkowe, wille, a nawet gospodarstwa wiejskie czy kempingi. Część z nich usytuowana jest urokliwie na klifie nad zatoką, a z okien ich pokoi czy restauracji rozpościera się piękny i romantyczny widok.

Ze względu na zróżnicowany poziom cen ten rejon doskonały będzie dla rodzin z dziećmi. W wolnej chwili mogą się oni udać do parku rozrywki Ocean World, do Parku Narodowego El Choco czy do ogrodów botanicznych Isabella de Torres i 27 wodospadów! Jeśli z kolei Puerto Plata i Sosúa odwiedzamy jedynie z ukochanym/ukochaną, warto zdecydować się na nocleg w hotelu tylko dla dorosłych, a wieczorem skorzystać z oferty licznych restauracji czy klubów nocnych.

San Felipe de Puerto Plata

Niekwestionowanym atutem każdego ośrodka w Puerto Plata jest bliskość oceanu oraz plaży Playa Dorada. Zanim jednak rozpoczniemy poszukiwania idealnego hotelu, warto zwrócić uwagę na tutejsze atrakcje. Należą do nich bezsprzecznie – bliskość Parku Narodowego El Choco i jaskiń Las Cuevas de Cabarete, możliwość uprawiania sportów wodnych, żeglarstwa czy gry w piłkę wodną,

bogata oferta rekreacyjna z nurkowaniem, kajakarstwem oraz imprezami kulturalnymi na czele. Oferta niektórych z hoteli oferuje również zajęcia jogi oraz… lekcje języka hiszpańskiego!

Baza noclegowa nie należy tu do tak bogatych jak w Sosúa. Wybór obiektów jest nieco mniejszy, a szczególnie licznie występują tu hotele o statusie 4 gwiazdek. Dla entuzjastów luksusu przygotowano kilka hoteli 5-gwiazdkowych, a dla osób poszukujących tańszego zakwaterowanie hotele o statusie 2 oraz 3 gwiazdek. San Felipe de Puerto Plata będzie doskonałym wyborem dla osób, które chciałyby spędzić rajskie wakacje na Dominikanie, niekoniecznie wydając na nie fortunę.

Najlepiej oceniane hotele w: Puerto Plata

od 305 zł
od 464 zł
od 471 zł

Co podróżni mówią o mieście Puerto Plata?

9,8
Miłośnicy natury
9,7
Podróżujące rodziny
9,6
Miłośnicy przygód
7,3
Backpackers
6,6
Dbający o zdrowie
Opinie użytkowników (36)
Karen S.
Karen S.
13.09.2019

Beach in Sosua. Puerto Plata was beautiful. We toured the Fort/Battlegrounds. Ate and lived like the locals. The people are family friendly.

Carla P
Carla P
10.06.2019

Didn’t feel safe. Utter poverty surrounded us and hospitality was far from adequate.

Kevin Picholo
Kevin PicholoFoster City
28.02.2017

We stayed in Puerto Plata but hanged out at the beach in Sosua. Puerto Plata is a small town, not much to do except for taking the tram up the hill to see the view.

Nally
NallyNew York City
06.01.2017

Due to the horrible resort I stayed at, I don't have very fond memories of Puerto Plata. The congested center of town is surrounded by gated resorts and communities. I won't return.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Maj; średnia cena noclegu to wówczas 218 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Puerto Plata to Kwiecień, ze średnią ceną 476 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Październik w zeszłym roku wynosiła 476 zł za dobę. To 26% więcej niż średnia cena za dobę w wysokości 348 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Puerto Plata przewidywana średnia temperatura w miesiącu Październik to 27,4°C/81,3°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 33,6°C/92,5°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą 18,8°C/65,8°F.
Lotnisko położone najbliżej: Puerto Plata to Puerto Plata (POP) (12,52 km). Inne pobliskie lotniska to: Santiago (34,68 km)

Zaplanuj podróż do: Dominikana