Larnaka

1 mar 20202 mar 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Cypryjska Larnaka już od pierwszej chwili pobytu kojarzyć się nam będzie z pięknymi widokami oraz niezwykłym różem zimujących tu flamingów. Tuż obok lotniska znajduje się Słone Jezioro o powierzchni ponad 2 kilometrów kw., a nieco dalej, w samym mieście niezliczona ilość restauracyjek, knajpek, piaszczyste, a także kilka typowo turystycznych atrakcji.

Noclegi w Larnace - gdzie warto się zatrzymać?

Plaża Foinikoudes 

Plaża Foinikoudes to jedna z najsłynniejszych i najbardziej popularnych plaż cypryjskiej Larnaki. W pobliżu tutejszych hoteli znajduje się pełna turystyczna i wakacyjna infrastruktura, urokliwe restauracyjki, bary tętniące życiem czy sklepy pełne nie tylko tradycyjnych pamiątek. Lotnisko oddalone jest jedynie o około 10-15 minut jazdy samochodem. Gdy zapragniemy bliżej poznać uroki miasta, warto wybrać się na spacer uroczą promenadą pełną palm, na miejski targ czy mury obronne starożytnego miasta Kition wraz z twierdzą. Dłuższy spacer lub krótsza przejażdżka zaprowadzi nas również do Słonego Jeziora, jednej z większych tutejszych atrakcji. W wolnej chwili możemy odwiedzić również przystań dla jachtów lub po prostu… podziwiać zapierający dech widok na Morze Śródziemne, który najpewniej rozpościerać się będzie z okien naszego pokoju.

Tutejsza baza noclegowa spełni oczekiwania zarówno backapkerów, rodzin z dziećmi czy podróżujących młodszych i starszych par. Przeważają tu hotele o statusie 2 i 3 gwiazdek, a także niezliczona ilość apartamentów prywatnych, willi, pięknych rodzinnych hotelików o wyższym standardzie i cenach, lub też mniejszych apartamentów o cenach niższych.

Słone Jezioro Larnaka

W niedalekiej odległości od lotniska i centrum miasta Larnaka znajduje się słynne Słone Jezioro.  Jedno z dwóch tego typu na wyspie rozsławiły zimujące tu flamingi oraz 80 bytujących tu gatunków ptaków. W szczególnie ciepłe lata jego wody wyparowują ukazując płaty soli, wydobywanej tu na osłach jeszcze w latach 80-tych ubiegłego wieku. W jego okolicy, nieopodal portu lotniczego oraz morskiego brzegu zlokalizowana jest ciekawa baza noclegowa, która zapewni nam z jednej strony doskonałą komunikację, a z drugiej duży komfort, sporą dawkę intymności i spokoju, z dala od tłumnych miejsc samego centrum Larnaki. W miejscu gdzie odległość od brzegu Słonego Jeziora do brzegu morskiego wynosi niecałe 200 metrów znajdziemy kilka hoteli i hotelików, często rodzinnych, o unikatowym cypryjskim klimacie. Przed rezerwacją miejsca warto dobrze przeanalizować ceny pobytu i porównać atrakcje oraz poziom komfortu, ponieważ mogą wystąpić duże różnice w cenach w sąsiadujących obiektach o podobnym statusie.

Kto powinien zdecydować się na nocleg w tej unikatowej lokalizacji? Z pewnością miłośnicy przyrody, spokoju oraz każdy, dla kogo na wakacjach istotna jest choć odrobina intymności. 

Baza noclegowa składa się tu głównie z prywatnych i relatywnie drogich apartamentów oraz kilku hoteli, hotelików czy kwater o dobrym standardzie i znacznie niższych cenach. 

Najlepiej oceniane hotele w: Larnaka

od 218 zł
od 343 zł
od 512 zł

Co podróżni mówią o mieście Larnaka?

9,8
Podróżujące rodziny
9,5
Smakosze
9,2
Maniacy historii
8,2
Miłośnicy natury
8,1
Miłośnicy nocnego życia
Opinie użytkowników (74)
Swaze La Firenze
Swaze La Firenze
09.07.2019

Naprawdę dobrze się tutaj bawiłem, z 26-30 stopniami w lutym nic nie jest w stanie tego pokonać

Ania Krukowska
Ania Krukowska
16.06.2019

Można przyjść na lato, nawet jeśli nie jest wybitne. Miasto nadal potrzebuje lepszych połączeń transportowych z resztą wyspy. Raczej na drogie. Bliskość lotniska jest dodatkowym atutem, ale latem na lotnisku jest zbyt gorąco. Kilka razy czułem się prześladowany przez osoby prowadzące badania na temat wycieczek turystów na Cypr na lotnisku w Larnace.

Кристина Еро
Кристина Еро
13.05.2019

Wynajmij samochód i kontynuuj podróż po wyspie - góry i wodospady Troodos, plaża Kourion, kamienie Afrodyty, wioski Kalapolantis, Lefekara itp. W samej Larnace na Cyprze znajdziesz niewiele interesujących i rozczarowanych.

Yvette G
Yvette G
19.04.2017

Główne miasto Larnaca znajduje się zaledwie 20 minut jazdy od willi Tree Tree, tuż za lotniskiem, które jest tylko 10 minut od hotelu. Jestem pewien, że będziesz chciał spędzić dużo czasu na zwiedzaniu pięknego miasta Larnaca, ponieważ jest tam wiele do zrobienia i zobaczenia. Cechy miasta Larnaca to tętniąca życiem promenada Finikoudes - otoczona dojrzałymi palmami, otoczona plażą, przystanią, restauracjami i rozrywką - oraz łączący ją chodnik morski Piale Pasha, który mija urocze stare dzielnice i tawerny ze świeżymi rybami w kierunku Mackenzie. Równoległe centrum handlowe o tradycyjnej architekturze stawia wszystko na wyciągnięcie ręki, a słynne słone jezioro, które w miesiącach zimowych wypełnia się trzema żywymi różowymi flamingami, przyciąga turystów swoim naturalnym pięknem i wartością ekologiczną. Miasto Larnaca jest również znaczące zarówno dla chrześcijan, jak i muzułmanów. Najbardziej czczone zabytki tych dwóch znajdują się w głównych atrakcjach miasta: kościół Agios Lazaros, patron miasta, którego Jezus wskrzesił i kochał jako przyjaciela; oraz meczet Hala Sultan - ważne miejsce pielgrzymek dla muzułmanów, które otacza Słone Jezioro.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Luty; średnia cena noclegu to wówczas 251 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Larnaka to Sierpień, ze średnią ceną 374 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Luty w zeszłym roku wynosiła 318 zł za dobę. To 2% więcej niż średnia cena za dobę w wysokości 312 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Larnaka przewidywana średnia temperatura w miesiącu Luty to 11,9°C/53,3°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 32,9°C/91,2°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą 6,7°C/44,1°F.
Lotnisko położone najbliżej: Larnaka to Larnaka (LCA) (4,33 km). Inne pobliskie lotniska to: Ercan (29,94 km)

Zaplanuj podróż do: Cypr