Belo Horizonte

26 paź 201927 paź 2019

2 gości - 1 pokój

Po wizycie w brazylijskim Belo Horizonte ten kraj kojarzyć się nam będzie z pięknymi widokami, wszechobecną sztuką walki capoeira oraz niezapomnianym smakiem uwielbianych tu cukierków o słodkim nadzieniu z orzechów nerkowca. By tak się stało musimy tu spędzić choć kilka dni i samemu poznać ten niezwykły klimat.

Noclegi w Belo Horizonte - gdzie warto się zatrzymać?

Jezioro Pampulha

Jezioro Pampulha położone jest kilka kilometrów na północ od centrum miasta, a nieopodal jego wschodniego brzegu położone jest również lotnisko Carlos Drummond de Andrade. W drodze do samego Belo Horizonte natrafimy również na kampus uniwersytecki. Te rejony doskonałe będą zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób, które w Belo Horizonte mają międzylądowanie lub które przyjechały do miasta zaledwie na dzień czy dwa. Tutejsza baza noclegowa skupia się głównie na hotelach o przeważającym statusie 4 gwiazdek oraz na obiektach nie posiadających klasyfikacji gwiazdkowej. Wiele z nich posiada baseny na świeżym powietrzu, a z pokojowych balkonów roztacza się piękny widok na okolicę. Nie brakuje tu również atrakcji, około pół kilometra dzieli nas stąd od stadionu Mineirão – jednej z aren Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014, a 1,5 kilometra od kościoła św. Franciszka z Asyżu. Turyści biznesowi z kolei często pozostają w hotelach, korzystając z ich sal konferencyjnych i centrów biznesowych.

Centrum miasta i Savassi

Belo Horizonte to architektoniczne dzieło Oskara Niemeyera, który zaprojektował tu znaczną część budynków. Warto zobaczyć choćby kościół świętego Franciszka czy salę Casa do Baile. Mówi się również, że jego zabudowa na myśl przywodzi tą waszyngtońską. Ile w tym prawdy? Warto przekonać się samemu, odwiedzając obydwa miasta. Tymczasem centrum Belo Horizonte to dowód na duże zróżnicowanie społeczne i ekonomiczne jego mieszkańców. Tu slumsy znajdują się obok bogatych dzielnic, a bezdomni widoczni są niemalże na rogu każdej ulicy. Znajduje się tu również kilka obiektów, których nie sposób pominąć. Muzeum Abilio Barreto, ogród zoologiczny Zoologico, centrum wystawowe Avenida Afonso Pena oraz dwa centra kongresowe – Expominas oraz Minascentro.

Okolice centrum miasta powinni na miejsce swojego noclegu wybrać przede wszystkim wszyscy Ci, którym zależy na poznaniu prawdziwego oblicza miasta oraz… turyści biznesowi. Tutejsza baza noclegowa skupia się na hotelach o statusie 3 oraz 4 gwiazdek. Znaleźć tu można również nieco tańsze hostele oraz apartamenty o zróżnicowanych cenach. 

Najlepiej oceniane hotele w: Belo Horizonte

od 159 zł
od 221 zł
od 245 zł

Co podróżni mówią o mieście Belo Horizonte?

9,8
Podróżujące rodziny
9,8
Smakosze
9,0
Miłośnicy natury
8,9
Maniacy historii
8,0
Eko-podróżnicy
Opinie użytkowników (74)
Cristiane Diamantino
Cristiane Diamantino
20.09.2019

Belo Horizonte is a awesome because you can find great food great people and great places to enjoy, for families or young adults. Beautiful city.

Kevin Picholo
Kevin PicholoFoster City
01.03.2017

Belo Horinzonte means Beautiful Horizon. With its 7 rolling hills, its an interesting inland city in Minas Gerais state, which full of gems and minerals.

Sabrina Gonçalves
Sabrina GonçalvesLos Angeles
09.06.2016

Wonderful city for who wants to enjoy the nightlife but also really enjoy a day life. In BH, you can find many different things to do, without talking about the nature around the city that is really beautiful too.

Nanda Lacerda
Nanda LacerdaBelo Horizonte
04.10.2013

Belo Horizonte: a great combination of urban space and garden city in Minas Gerais. The city, surrounded by the business world, full of cars, buildings, busy by the large number of people who live here, also has its bucolic side and has amazing places to be enjoyed.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Grudzień; średnia cena noclegu to wówczas 144 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Belo Horizonte to Czerwiec, ze średnią ceną 159 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Październik w zeszłym roku wynosiła 159 zł za dobę. To 6% więcej niż średnia cena za dobę w wysokości 150 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Belo Horizonte przewidywana średnia temperatura w miesiącu Październik to 23,3°C/73,9°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Luty, ze średnią temperaturą 29,3°C/84,7°F. Najchłodniejszy miesiąc to Lipiec, ze średnią temperaturą 13,1°C/55,6°F.
Lotnisko położone najbliżej: Belo Horizonte to Belo Horizonte Pampulha (PLU) (7,66 km). Inne pobliskie lotniska to: Internacional de Belo Horizonte - Confins - Tancre (31,93 km)

Zaplanuj podróż do: Brazylia