Belo Horizonte

25 lut 202026 lut 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Po wizycie w brazylijskim Belo Horizonte ten kraj kojarzyć się nam będzie z pięknymi widokami, wszechobecną sztuką walki capoeira oraz niezapomnianym smakiem uwielbianych tu cukierków o słodkim nadzieniu z orzechów nerkowca. By tak się stało musimy tu spędzić choć kilka dni i samemu poznać ten niezwykły klimat.

Noclegi w Belo Horizonte - gdzie warto się zatrzymać?

Jezioro Pampulha

Jezioro Pampulha położone jest kilka kilometrów na północ od centrum miasta, a nieopodal jego wschodniego brzegu położone jest również lotnisko Carlos Drummond de Andrade. W drodze do samego Belo Horizonte natrafimy również na kampus uniwersytecki. Te rejony doskonałe będą zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób, które w Belo Horizonte mają międzylądowanie lub które przyjechały do miasta zaledwie na dzień czy dwa. Tutejsza baza noclegowa skupia się głównie na hotelach o przeważającym statusie 4 gwiazdek oraz na obiektach nie posiadających klasyfikacji gwiazdkowej. Wiele z nich posiada baseny na świeżym powietrzu, a z pokojowych balkonów roztacza się piękny widok na okolicę. Nie brakuje tu również atrakcji, około pół kilometra dzieli nas stąd od stadionu Mineirão – jednej z aren Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014, a 1,5 kilometra od kościoła św. Franciszka z Asyżu. Turyści biznesowi z kolei często pozostają w hotelach, korzystając z ich sal konferencyjnych i centrów biznesowych.

Centrum miasta i Savassi

Belo Horizonte to architektoniczne dzieło Oskara Niemeyera, który zaprojektował tu znaczną część budynków. Warto zobaczyć choćby kościół świętego Franciszka czy salę Casa do Baile. Mówi się również, że jego zabudowa na myśl przywodzi tą waszyngtońską. Ile w tym prawdy? Warto przekonać się samemu, odwiedzając obydwa miasta. Tymczasem centrum Belo Horizonte to dowód na duże zróżnicowanie społeczne i ekonomiczne jego mieszkańców. Tu slumsy znajdują się obok bogatych dzielnic, a bezdomni widoczni są niemalże na rogu każdej ulicy. Znajduje się tu również kilka obiektów, których nie sposób pominąć. Muzeum Abilio Barreto, ogród zoologiczny Zoologico, centrum wystawowe Avenida Afonso Pena oraz dwa centra kongresowe – Expominas oraz Minascentro.

Okolice centrum miasta powinni na miejsce swojego noclegu wybrać przede wszystkim wszyscy Ci, którym zależy na poznaniu prawdziwego oblicza miasta oraz… turyści biznesowi. Tutejsza baza noclegowa skupia się na hotelach o statusie 3 oraz 4 gwiazdek. Znaleźć tu można również nieco tańsze hostele oraz apartamenty o zróżnicowanych cenach. 

Najlepiej oceniane hotele w: Belo Horizonte

od 205 zł
od 245 zł
od 179 zł

Co podróżni mówią o mieście Belo Horizonte?

9,8
Smakosze
9,0
Maniacy historii
9,0
Podróżujące rodziny
8,6
Miłośnicy natury
7,7
Dbający o zdrowie
Opinie użytkowników (98)
Leo Maciel
Leo Maciel
03.12.2019

Mercado Central Pampulha Praça da Assembléia Mineirão Mangabeiras Inhotim Serra do Cipó

Cristiane Diamantino
Cristiane Diamantino
20.09.2019

Belo Horizonte is a awesome because you can find great food great people and great places to enjoy, for families or young adults. Beautiful city.

Kevin Picholo
Kevin PicholoFoster City
01.03.2017

Belo Horinzonte means Beautiful Horizon. With its 7 rolling hills, its an interesting inland city in Minas Gerais state, which full of gems and minerals.

Sabrina Gonçalves
Sabrina GonçalvesLos Angeles
09.06.2016

Wonderful city for who wants to enjoy the nightlife but also really enjoy a day life. In BH, you can find many different things to do, without talking about the nature around the city that is really beautiful too.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Sierpień; średnia cena noclegu to wówczas 148 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Belo Horizonte to Styczeń, ze średnią ceną 210 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Luty w zeszłym roku wynosiła 159 zł za dobę. To 2% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 163 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Belo Horizonte przewidywana średnia temperatura w miesiącu Luty to 24,3°C/75,7°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Luty, ze średnią temperaturą 29,3°C/84,7°F. Najchłodniejszy miesiąc to Lipiec, ze średnią temperaturą 13,1°C/55,6°F.
Lotnisko położone najbliżej: Belo Horizonte to Belo Horizonte Pampulha (PLU) (7,66 km). Inne pobliskie lotniska to: Internacional de Belo Horizonte - Confins - Tancre (31,93 km)

Zaplanuj podróż do: Brazylia