Wiadomosci 14 genialnych rad jak się pakować

Wszystkie artykuły

14 genialnych rad jak się pakować

Torebki próżniowe, mini opakowania na kosmetyki i waga do walizek - dzięki tym pomysłom pakowanie stanie się czystą przyjemnością. Sprawdź jak krok po kroku stworzyć bagaż idealny!

Perfekcyjnie zapakowany bagaż to jeden ze znaków rozpoznawczych wytrawnego podróżnika. Jeśli pretendujesz do tego miana, sprawdź, czy znasz te triki dotyczące pakowania. Ich celem jest zabranie w podróż idealnego bagażu, czyli takiego, który jest stosunkowo lekki, niewielki i poręczny, a zarazem jest w nim wszystko, co może przydać się podczas wyjazdu. Dzięki niemu będziesz przygotowany / przygotowana na każdą niespodziewaną sytuację, a Twoja podróż będzie bezpieczniejsza, prostsza i przyjemniejsza. Skyscanner prezentuje sztuczki, które pozwolą to osiągnąć.

1. Wybierz odpowiednią walizkę

Zacznijmy od opakowania: jego rodzaj powinien być dostosowany do typu podróży. Jeśli planujesz kilkudniowy wypad służbowy do Monachium, zabierz ze sobą zgrabną walizkę podręczną na kółkach. Ale jeśli planujesz trekking po Andach, zdecydowanie lepszym wyborem będzie wytrzymały i praktyczny plecak. Kluczową cechą dobrej walizki/torby podróżnej/plecaka, która pozwoli Ci stworzyć idealny bagaż jest jej waga i wytrzymałość w stosunku do ceny. Pamiętaj, że twarde walizki to czasem kilka kilo bagażu więcej.

W Skyscanner wystawiliśmy popularne walizki na ciężką próbę, żeby sprawdzić jak wypadają właśnie pod tym kątem. To przykład, co z nimi wyprawialiśmy i jak sobie z tym poradziły.

2. Zrób listę – będziesz sobie wdzięczny

To może trochę staroświeckie, ale przecież nie musisz jej robić na kartce. Dostępnych jest mnóstwo aplikacji, w których możesz notować na kilka dni przed pakowaniem się rzeczy, które przychodzą Ci do głowy i które warto zabrać ze sobą w podróż. Możesz też wykorzystać czas w kolejce albo podczas jazdy metrem na spisanie pełnej listy. Dzięki temu samo pakowanie będzie mniej chaotyczne i stresujące. To dużo skuteczniejsza metoda niż spontaniczne pakowanie się – zaufaj nam.

3. Od największego do najmniejszego

Aby efektywnie zapakować walizkę, czyli maksymalnie wykorzystując dostępną w niej przestrzeń zastosuj prosty i dość intuicyjny system. Na samo dno zapakuj przedmioty największe i najcięższe, a w kolejnych warstwach, kładź coraz lżejsze i mniejsze przedmioty. Na sam koniec, wypełnij pozostałe luki i zagłębienia, najmniejszymi przedmiotami, np. skarpetkami. Taka metoda pakowania dodatkowo pozwoli Ci efektywniej się wypakowywać, bo wiesz co, w którym miejscu powinno się znajdować.

4. Roluj ubrania

Jak głupio by to nie brzmiało, albo wyglądało, jest to najlepszy sposób na to, żeby zaoszczędzić miejsce w torbie podróżnej. Zamiast składać bluzki i spodnie w kostkę, roluj je – będziesz zaskoczona / zaskoczony, o ile więcej udało Ci się w ten sposób zmieścić, a dodatkowo, Twoje ubrania nie będą pogniecione. Chyba nie chcesz dojechać na wakacje i stanąć przed górą ubrań do prasowania?

5. Wykorzystaj torebki próżniowe

Jeśli jeszcze nie wiesz, że torebki próżniowe są dobre nie tylko do pakowania drugiego śniadania, Twoje życie czeka przełomowa zmiana. Pozwalają one porządkować przedmioty i zachować porządek w walizce. Dodatkowo, pochowane do torebek próżniowych kosmetyki przestają grozić wybuchem, odkręceniem itp. i zalaniem wszystkiego (i są gotowe do kontroli bezpieczeństwa). Torebkę, do której schowasz bieliznę, po przyjeździe na miejsce można wykorzystać na brudy. Pomyśl, jak bardzo ułatwi Ci to życie po powrocie do domu.

How to pack gadgets: ziplock bags

6. Odkryj nowe zastosowanie przedmiotów

Czy wiesz, że etui na okulary to idealne miejsce na schowanie kart i gotówki? Podobnie jak pojemniki po kosmetykach. Trzymanie wartościowych rzeczy w nieoczywistych miejscach, zminimalizuje szansę, że je stracisz. Jeśli przypadkiem masz w domu czepek do kąpieli, możesz go wykorzystać do pakowania butów. Nadaje się on idealnie do zabezpieczenie podeszew.

Dodatkowa wskazówka: Etui na okulary lub wspomniane wcześniej torebki próżniowe są świetne do trzymania kabli i ładowarek. Możesz je dodatkowo uporządkować dużymi spinaczami do papieru.

7. Bądź minimalistą

Jeśli nie chcesz dźwigać gigantycznej torby podróżnej pełnej rzeczy, których nie wykorzystasz, pójdź w minimalizm. Kup mini kosmetyki, albo mini opakowania, do których możesz przelać szampon zamiast brać całą butelkę. Podczas ostatnich zakupów w drogerii dostałaś / dostałeś górę próbek? To jest moment, żeby je użyć. Upewnij się też, czy w Twoim hotelu / pensjonacie jest do dyspozycji ręcznik. Jeśli tak, zyskujesz naprawdę sporo miejsca w walizce nie zabierając swojego. Zamiast całego przewoźnika, odbij najważniejsze strony na xero. A jeśli nie chcesz narażać się obrońcom przyrody za marnowanie papieru, zapakuj czytnik albo iPad, a na nim przewodnik w wersji PDF.

8. Zabierz ubrania na maksymalnie siedem dni

Zapakuj siedem opcji ubraniowych, bez względu na to, jak długo będziesz w podróży. Załóż anomalie pogodowe i bądź przygotowany na różne okazje, ale nie pakuj dziesięciu T-shirtów. Na miejsce przecież zawsze możesz oddać je do prania. Jeśli podróżujesz do kraju o gorącym klimacie, będą one błyskawicznie schły, a pewnie i tak większość czasu będziesz spędzać w stroju kąpielowym. Poza tym, podróżując na przykład do Azji, możesz nawet kupić tunikę za grosze na bazarku, a potem ją oddać.

9. Wykorzystaj „puste przestrzenie”

Najważniejszą zasadą sztuki pakowania jest gospodarne zarządzanie miejscem w walizce. Chcesz zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy, nie lekceważ nawet najmniejszej przestrzeni. Zwijaj mniejsze przedmioty w ubrania, wkładaj je w buty i inne zagłębienia. Dzięki temu, każda szpara zostanie należycie wypełniona.

10. Wsadź do walizki saszetkę zapachową

To naprawdę dużo zmienia. Po zapakowaniu walizki włóż do niej saszetkę w ulubionym zapachu. Prosta sprawa, a jak miło później będzie wyciągnąć świeże i pachnące ubrania z walizki po wielu godzinach podróży!

11. Najważniejsze przedmioty trzymaj w bagażu podręcznym

Dobrze mieć bilet/kartę pokładową, dowód tożsamości i pieniądze przy sobie. Po pierwsze, są wtedy bezpieczniejsze, a po drugie – możemy je szybko wyciągać i chować. Super przezorni mogą też zapakować do torby podręcznej bieliznę na zmianę i szczoteczkę do zębów – na wypadek, gdy bagaż rejestrowany przez pomyłkę wyląduje na przeciwnej półkuli niż Ty.

12. Zainwestuj w wagę do bagażu

Albo po prostu postaw walizkę na zwykłej wadze łazienkowej, na której monitorujesz, ile kilogramów przybyło lub ubyło Tobie. To prosta czynność, a pozwoli Ci uniknąć stresu przy odprawie, związanego z limitami wymiarów walizek. Wiedząc dokładnie ile waży Twoja torba podróżna, nie musisz się martwić, że będzie trzeba zapłacić za nadbagaż. Jeśli waga pokaże zbyt dużo, możesz na spokojnie w domu jeszcze raz przejrzeć zapakowane rzeczy i sprawdzić z czego możesz zrezygnować. Robienie tego przy odprawie, gdy za Tobą czeka kolejka innych podróżnych, może być traumatycznym przeżyciem. Oszczędź go sobie i zważ walizkę przed wyjściem z domu.

How to avoid extra baggage fees : weigh your luggage

13. "Na wszelki wypadek"

Jeśli po zapakowaniu torby okazuje się, że przekracza ona dozwolone limity, musisz z czegoś zrezygnować. Tylko z czego? Wszystko, co już zapakowałaś / zapakowałeś było przemyślane i może się przydać. No właśnie: może. Jeśli chcesz mieć lekką walizkę, skup się przede wszystkim na rzeczach, które na pewno wykorzystasz. Te „na wszelki wypadek” możesz zawsze kupić na miejscu, jak ten "wypadek" już się przydarzy. Sytuacja wygląda oczywiście inaczej jeśli nie wszystkie produkty są dostępne w Twoim miejscu docelowym.

14. Oznacz swoją walizkę

Na koniec błaha, ale ważna wskazówka. Nie daj się zbić z tropu karuzelą identycznych walizek wirujących na pasie bagażowym. Oznacz swój bagaż tak, aby łatwo było Ci go potem rozpoznać. Najlepiej, żeby znakiem szczególnym dla Twojej czarnej walizki nie była czerwona wstążeczka – niestety wszyscy wpadają na podobny pomysł. Jeśli nie masz nic przeciwko modzie lat 90-tych , polecamy przymocowanie sznurowadła w odblaskowym kolorze.

Sprawdź też:

Jak podróżować tylko z bagażem podręcznym?

Bagaż podręczny: przewodnik po dozwolonych wymiarach i wagach

10 wskazówek i trików na podróż z plecakiem

Pogrom walizek! Test wytrzymałości 8 popularnych bagaży

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.

Mapa