Göteborg

29 lut 20201 mar 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Göteborg, drugie największe miasto Szwecji gwarantuje nam gimnastykę buzi i języka. Bo jak tu bezbłędnie wymówić nazwę Trädgårdsföreningen – największego i najbardziej urokliwego miejskiego parku? Oprócz wyzwań językowych czekają tu na nas liczne zabytki, ciekawe miejsca kulturalne oraz dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna. Warto!

Noclegi w Göteborgu - gdzie warto się zatrzymać?

Centrum konferencyjne Svenska Mässan

Okolice centrum konferencyjnego Svenska Mässan to miejsce gdzie trudno narzekać na nudę. Znajdują się tu dwa duże obiekty – wspomniane wcześniej centrum oraz Scandinavium – wielka hala widowiskowo-sportowa. Dawno temu największy tego typu obiekt w Europie gościł takie gwiazdy jak Whitney Houston, a do dziś odbywają się tu wielkie wydarzenia sportowe, chociażby Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. Noclegi obok centrum konferencyjnego wybierane są zazwyczaj przez szwedzkich oraz europejskich przedsiębiorców. Tutejsze hotele oferują wiele udogodnień, takich jak spa czy masaże, a koszt pobytu w tego typu obiekcie jest wysoki i przewyższa dwu- lub trzykrotnie ceny hoteli położonych w promieniu 100 czy dwustu metrów. Na te obiekty, głównie 3-gwiazdkowe hotele, apartamenty oraz obiekty typu bed & breakfast decydują się również przedsiębiorcy, ale i osoby, które kupiły bilety na wydarzenia w Scandinavium.

Nordstaten

Dzielnica Nordstaten to doskonałe miejsce dla każdego turysty. Położona jest tuż obok centralnego dworca miasta, nieopodal znajduje się centrum handlowe, a kilka kroków dalej przepiękny park o niezwykle trudnej nazwie Trädgårdsföreningen. Ten ostatni to prawdziwa oaza zieleni w centrum miasta. Założony w 1842 roku do dziś zachwyca rozarium, w którym uprawianych jest niemal 1,5 tysiąca odmian róż oraz gigantyczna palmiarnia. Dalej, bliżej brzegu ulokowana jest opera, kasyno oraz domek myśliwski Królowej Krystyny. Nie będziemy tu więc narzekać na nudę!

Bazę noclegową tworzą tu głównie hotele. W pobliżu dworca więcej jest droższych hoteli 4-gwiazdkowych, dużych, luksusowych, sieciowych. Część z nich zajmuje piękne i unikatowe budynki z lat 20-tych ubiegłego wieku, a część pokoje w pełni dźwiękoszczelne. Turyści poszukujący bardziej ekonomicznych rozwiązań powinny udać się kilka ulic na południe. Tutaj wybierać możemy z szerokiej oferty hoteli 3-gwiazdkowych o doskonałej lokalizacji tuż przy Trädgårdsföreningen. Ceny są tu niższe, a warunki doskonałe. Często tę okolicę wybierają podróżujące rodziny z dziećmi oraz pary w każdym wieku. 

Najlepiej oceniane hotele w: Göteborg

od 423 zł
od 510 zł
od 1 013 zł

Co podróżni mówią o mieście Göteborg?

9,8
Miłośnicy natury
8,3
Podróżujące rodziny
7,3
Backpackers
7,2
Smakosze
6,7
Miłośnicy nocnego życia
Opinie użytkowników (59)
Peter  Fermont
Peter Fermont
02.08.2019

Uwielbiam to ... nigdy wcześniej nie byłam w Szwecji ... Jeśli jesteś holenderskim lub niemieckim, tekst na tablicach itp. Jest łatwy do odczytania i zrozumiały bez nauki szwedzkiego. Uwielbiam bary i centra handlowe. Natura jest niesamowita, ludzie są inni. Nie zwykło się przywitać na ulicach.

Caroline Aranius
Caroline AraniusVästerås
09.01.2015

Göteborg jest bez wątpienia moim ulubionym miastem w Szwecji z przyjaznym nastawieniem i zielonym środowiskiem. Miasto oferuje wiele przygód; wybierz jeden z wielu rynków żywności, sklepów, parków, muzeów, parków rozrywki i wiele innych. Istnieje również wiele okazji na jednodniową wycieczkę do jednego z wielu mniejszych autentycznych miast wzdłuż wybrzeża (Västkusten).

Ryan @ OnyxHotels
Ryan @ OnyxHotelsAustin
25.07.2014

Odwiedziłem tu lata temu, kiedy przebywałem z rodziną mojego przyjaciela, który mieszkał w tej wiejskiej społeczności. Ludzie byli fantastyczni, jedzenie, które jadłem było niesamowite, i świetnie się bawiliśmy, korzystając z systemu autobusowego, aby poruszać się i zwiedzać.

Joel Gouveia
Joel Gouveia
28.11.2013

Piękne miasto, zalane śniegiem. Czułem się jak w domu, proste ulice, obszar dokowania i piękne mosty nad spokojną rzeką.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Luty; średnia cena noclegu to wówczas 431 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Göteborg to Lipiec, ze średnią ceną 759 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Luty w zeszłym roku wynosiła 610 zł za dobę. To 2% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 627 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Göteborg przewidywana średnia temperatura w miesiącu Luty to 1,8°C/35,2°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 19,5°C/67,1°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą 0,5°C/32,9°F.
Lotnisko położone najbliżej: Göteborg to Göteborg Landvetter (GOT) (18,94 km). Inne pobliskie lotniska to: Trollhättan Vänersborg (71,28 km)

Zaplanuj podróż do: Szwecja