Auckland

5 kwi 20206 kwi 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Auckland przez wielu uważane jest za najpiękniejsze miasto Nowej Zelandii. Oblewane przez wody Morza Tasmana i Oceanu Spokojnego z wygasłym wulkanem Eden w tle, powstało w miejscu dawnej osady wielorybników. Kusi pięknem przyrody, a także niezwykłym urokiem i unikatowym klimatem miasta wieloetnicznego. Co ciekawe, stąd właśnie pochodzi kiwi oraz… skoki na bungee!

Noclegi w Auckland - gdzie warto się zatrzymać?

Centralna Dzielnica Biznesowa

Centralna Dzielnica Biznesowa posiada doskonałą lokalizację. Tutejsze obiekty hotelowe usytuowane są tuż przy linii wody, zapewniając panoramiczne widoki na port Viaduct Basin czy zatokę Waitemata. Warto wybrać się stąd na wycieczkę do słynnych jaskiń Waitomo czy na wieżę obserwacyjną Sky Tower. Jedynie krótki spacer doprowadzi nas do kasyna czy hali widowiskowo-sportowej. Główna dzielnica handlowa Upper Queen Street zadowoli nawet najbardziej wybrednych entuzjastów zakupów, a piękno parku Myers z pewnością zrelaksuje nawet najbardziej zmęczonych turystów biznesowych. Warto wybrać się stąd do galerii sztuki Auckland Art Gallery, uniwersytetu, na ulicy Ponsonby Road, do Auckland Hospital czy Muzeum II Wojny Światowej. Jeśli zdecydujemy się na pobyt w jednym z hoteli 5-gwiazdkowych, warto pomyśleć o obiekcie połączonym tunelem podziemnym z ratuszem oraz obiektem Aotea Centre, gdzie regularnie organizowane są koncerty, wystawy oraz liczne spotkania biznesowe. 

Komu warto polecić nocleg w Centralnej Dzielnicy Biznesowej? Oczywiście każdemu przedsiębiorcy oraz turystom, dla których ważny jest luksus i komfort oraz bliskość różnorodnych atrakcji, które oferuje Auckland. Tutejsza baza noclegowa skupia się na apartamentach oraz hotelach o statusie 4, a także 5 i 3 gwiazdek oraz na licznych hostelach. Wytrwali znajdą tu również… pływający hotel!

Wyspa Waiheke

Wyspa Waiheke oddalona jest od Auckland o około pół godziny podróży promem i jest istnym rajem na ziemi! W odróżnieniu od pełnego życia i gwarnego miasta, wyspa to kwintesencja Nowej Zelandii, z licznymi kamienistymi i piaszczystymi plażami, urwiskami skalnym czy urokliwymi zatoczkami. Zamiast przemysłu, napotkamy tu gaje oliwne, winnice oraz pastwiska. Warto pamiętać, że w Nowej Zelandii ilość owiec znacznie przewyższa ilość mieszkańców! Można tu wynająć łódkę czy kajak, lub popływać w spokojnych wodach zatoki. Można spędzać leniwe dni na plażach lub też w miasteczku Oneroa, z jej sklepikami, restauracyjkami i knajpkami. Życie płynie tu wolnej. Rowerzyści mogą wynająć rower, by objechać wyspę, a fani czterech kółek udać się na bezdroża.

Tutejsza baza noclegowa jest rozbudowana i znajdziemy w niej zarówno hotele o statusie 4 i 5 gwiazdek, jak i wiele tańszych domów wakacyjnych czy apartamentów i willi. Waiheke będzie doskonała zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i podróżujących par czy grup przyjaciół. 

Najlepiej oceniane hotele w: Auckland

od 332 zł
od 396 zł
od 482 zł

Co podróżni mówią o mieście Auckland?

9,8
Miłośnicy przygód
8,5
Eko-podróżnicy
8,5
Miłośnicy natury
8,5
Backpackers
8,1
Smakosze
Opinie użytkowników (165)
Евгений  Ткач
Евгений Ткач
02.12.2019

Czym różnią się Nowozelandczycy od Rosjan? Nowozelandczycy wiedzą, co się stanie za 40 lat ...

Bharat Saboo
Bharat Saboo
21.07.2019

Chociaż Nowa Zelandia jest piękna, podróżowanie i pobyt w hotelach lub motelach jest bardzo drogie. Powinni się nad tym zastanowić przed zaproszeniem do turystyki.

Gigi Morales
Gigi Morales
01.04.2019

Bardzo mi się podobało, kiedy byłem tam 9 lat temu i zawsze chciałem wrócić. Jest taki świeży i darmowy.

Julia sen
Julia senBangkok
16.07.2016

Auckland to zabawne i (zaskakująco) ruchliwe miasto, które oboje bardzo nam się podobało. Wiem, że byliście rozdarci w komentarzach na temat tego, czy spędzić tam czas, czy nie - ale atrakcyjność kilku dobrych restauracji była zbyt wielka! Uwielbiałem naszą podróż - jedzenie, ludzi i krajobrazy. Chociaż, jeśli możesz, mógłbym dodać dwa dni do tego planu podróży, myślę, że dałoby ci to czas, którego naprawdę potrzebujesz

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Czerwiec; średnia cena noclegu to wówczas 456 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Auckland to Styczeń, ze średnią ceną 720 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Marzec w zeszłym roku wynosiła 517 zł za dobę. To 9% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 565 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Auckland przewidywana średnia temperatura w miesiącu Marzec to 18,5°C/65,2°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Luty, ze średnią temperaturą 23,6°C/74,5°F. Najchłodniejszy miesiąc to Lipiec, ze średnią temperaturą 7,9°C/46,2°F.
Lotnisko położone najbliżej: Auckland to Auckland International (AKL) (18,36 km). Inne pobliskie lotniska to: Ardmore (27,37 km) Surfdale (28,53 km) Coromandel (66,67 km)

Zaplanuj podróż do: Nowa Zelandia