Mapa

Tanie loty do Auckland

Niezwykły krajobraz Auckland, największego miasta Nowej Zelandii i jego dawnej stolicy, to według legendy konsekwencja starożytnej historii miłosnej. Skutkiem silnych uczuć była zaciekła walka, która otarła się nawet o magiczny świat zaklęć. Dwa walczące plemiona doprowadziły do powstania wielu pęknięć w ziemi, dzięki którym na powierzchni ukazały się wulkaniczne stożki, które do dziś dnia podziwiać możemy w tym kosmicznym krajobrazie. 

Tego nie można przegapić 

Opisana w legendzie walka przyniosła też Auckland żyzne gleby, dzięki którym miasto nazywane jest często Tāmaki Makaurau – miastem pożądanym przez wielu kochanków. Gleby stały się również atrakcyjne dla plemion, których przedstawiciele przybywali tu w kanoe, dzięki czemu Auckland nosi przydomek Tāmaki Herenga Waka – miasta, które skupia czółna. W Auckland czeka na nas 48 wulkanów, nieprzebrane wody Morza Tasmana oraz Pacyfiku, złote i czarne plaże, słynne drzewa Kauri w subtropikalnym lesie deszczowym. Te wszystkie cuda natury trzeba zobaczyć! 
Z kolei o magii i niekwestionowanym uroku Auckland warto przekonać się podróżując do… Hobbitonu, czyli krainy w której mieszkali bohaterowie kinowych przebojów „Władca Pierścieni” czy „Hobbit”. Na miejscu czekają na nas żywo-zielone pagórki, małe domostwa skryte pod mchem, ich urokliwe okienka czy kolorowe drzwiczki, o wielkości w sam raz dla niewielkich hobbitów. 
Sielską atmosferę utrzyma wizyta na jednej z farm owiec. Słynne alpaki licznie zamieszkują wyspę, a my możemy przyjrzeć się im bliżej, a nawet nakarmić jagnię! Wiele z farm przygotowało specjalne pokazy wypasu owiec, zaganiania ich przez psy oraz proces uzyskiwania wełny wraz z możliwością zakupu tych unikatowych i oryginalnych produktów. 
W samym mieście krajobraz w większości tworzą jednorodzinne domki, a do najbardziej niezwykłych budynków należy Ratusz Miejski, który zbudowano na planie… trójkąta! Znajduje się on w ścisłym centrum miasta, a w 2011 roku obchodził stulecie istnienia. Jednak to nie ratusz, a Muzeum Auckland pozwoli nam poznać kulturę, historię i tradycje miasta. Maorysi - potomkowie Polinezyjczyków, to rdzenna grupa etniczna Nowej Zelandii. Podobno przybyli na wyspę na 7 łodziach, a każda z nich zapoczątkowała powstanie nowego plemienia. By poznać ich świat choć odrobinę, warto obejrzeć ekspozycje na których znajdziemy rzeźby, łodzie, a nawet budynki, którymi poszczycić się mogą Maorysi. 
Okiem mieszkańca 
Ruch w Auckland jest lewostronny, warto pamiętać o tym szczególnie, gdy zdecydujemy się na wypożyczenie samochodu. Miejsce kierowcy w samochodzie znajduje się po prawej stronie. Szczególnie kłopotliwe mogą być dla nas skrzyżowania – w przypadku tych równorzędnych pierwszeństwa powinniśmy udzielić pojazdowi nadjeżdżającemu z lewej strony. Pomimo iż mieszkańcy Auckland przyzwyczajeni są do obecności turystów w mieście i rozumieją ich konsternację w ruchu lewostronnym, warto zachować szczególną ostrożność, by uniknąć stłuczki. 
Czy wiesz, że… 
* Nowa Zelandia jako pierwsza w historii świata już w roku 1893 umożliwiła kobietom głosowanie w wyborach parlamentarnych. 
* Podobno mieszkańcy Auckland mogą poszczycić się największą ilością łodzi przypadającą na jednego obywatela miasta. 
* Tutaj wymyślono słynną bezę Pavlova, nazwaną na cześć Anny Pawłowej, primabaleriny światowej sławy. 
Lotniska 
Ruch lotniczy miasta obsługuje Międzynarodowy Port Lotniczy Auckland, ulokowany około 20 kilometrów od centrum miasta, w miejscowości Mangere. Warto wiedzieć, że przez wiele lat był on uznawany za jedno z najlepszych portów lotniczych świata. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Auckland International

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Auckland: Auckland International.
Delta, Oman Air, KLM, Singapore Airlines, Air New Zealand, Sichuan Airlines, Thai Airways i SAS latają do: Auckland International bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Auckland International, to Maj.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.