Wiadomosci Jak znaleźć najlepsze oferty last minute?

Wszystkie artykuły

Jak znaleźć najlepsze oferty last minute?

Złap tani bilet jako pierwszy! Pomogą w tym praktyczne porady od ekspertów tanich lotów Skyscanner.

Dawniej najlepszą metodą na upolowanie lotu last minute było wczesne przyjechanie na lotnisko i pytanie o bilety. Dziś tak wiele osób podróżuje samolotami, że żeby trafić na takie oferty, trzeba wykazać się sprytem. Przedstawiamy wskazówki, jak znaleźć najlepsze oferty last minute.

Miej oczy i uszy otwarte

Pamiętaj, że takich jak Ty, polujących na tanie loty myśliwych jest wielu. A zasada jest prosta: kto pierwszy, ten lepszy. Oto kilka sposobów, jak szybko zarezerwować dobrą ofertę lotniczą.

1. Śledź promocje lotnicze

Większość linii lotniczych daje możliwość zapisania się na newsletter. Ta opcja działa najlepiej dla lotów czarterowych, bo często właśnie w nich można znaleźć wolne miejsca, które można wykorzystać. Za pośrednictwem newslettera dowiesz się o wyprzedaży takich biletów, dzięki czemu możesz polecieć w wymarzonym kierunku za dużo mniejsze pieniądze.

Możesz też pójść na skróty i śledzić nasze Najnowsze promocje lotnicze. Nasi eksperci tanich lotów jako pierwsi dowiadują się najlepszych ofertach i na bieżąco umieszczają zdobyte informacje na tej stronie.

2. Zapisz się na alerty cenowe

Jeśli masz już wybrany kierunek podróży, warto zapisać się też na alerty cenowe. Dzięki nim dostaniesz informację za pośrednictwem maila jeśli cena lotu, który Cię interesuje ulegnie zmianie. W ten sposób możesz śledzić, jak cena zmienia się z upływem czasu i wybrać najlepszy moment na kupno biletu. Z alertów cenowych możesz też w każdej chwili się wypisać.

Rezerwuj najtańsze bilety lotnicze dzięki Alertom Cenowym Skyscanner

3. Śledź ulubione strony podróżnicze za pośrednictwem mediów społecznościowych

Być może trafisz na informację o lotach last minute, a Twój czas spędzony na Facebooku stanie się dzięki temu dobrze wykorzystany. Łącz przyjemne z pożytecznym i trafiaj na super oferty mimochodem, przeglądając co słychać u znajomych i na ulubionych fanpage’ach.

4. Śledź odwołane wycieczki

Niektóre biura podróży oferują duże zniżki na wycieczki, z których ktoś w ostatniej chwili zrezygnował. Wystarczy, że będziesz wiedział / wiedziała o takiej sytuacji jako pierwszy / pierwsza. Ktoś rezygnuje z bilety, wtedy pojawiasz się Ty i tani bilet jest Twój!

Bądź elastyczny

Wiadomo, że przy szukaniu lotów last minute liczy się także elastyczność. Ale nie chodzi tylko o gotowość do podróży w nieprzyjaznych człowiekowi godzinach, ale i elastyczność co do kierunku i lotniska docelowego. Na lotniska alternatywne do tych najsłynniejszych czy największych dla danego miasta często latają tanie linie, dzięki czemu można tam polecieć dużo taniej. Te lotniska mogą być położone nieco dalej od miasta, ale zazwyczaj nawet po dodaniu kosztów transferu, sporo zaoszczędzisz.

Dodatkowym atutem podjęcia takiego wyzwania może być odkrycie niesamowitych, nowych miejsc, o których wcześniej nie słyszałeś. To się nazywa spontaniczność! Pomoże w tym kultowa funkcja Skyscanner "Wszędzie". Dzięki niej, dowiesz się, gdzie możesz tanio polecieć w danym przedziale czasowym.

Uwaga na dodatkowe opłaty!

Bądź ostrożny przy rezerwacji biletów i uważaj na dodatkowe koszty. Niektóre linie naliczają opłaty za przewóz bagażu rejestrowanego albo ubezpieczenie, które nie są uwzględnione w cenie, wyświetlającej się na początku. Ważne, żeby uważnie przejrzeć odfajkowane kratki przy warunkach zakupu i odznaczyć te, które generują niepotrzebne koszty.

Więcej wskazówek na temat taniego podróżowania:

Jak znaleźć najtańsze loty?

Jak znaleźć jeszcze tańsze loty? Zaawansowane wskazówki

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.

Mapa