COVID-19 (koronawirus) może mieć wpływ na Twoje plany podróży. Dokądkolwiek się udajesz, znajdziesz najnowsze porady tutaj.

Wiadomosci Bilet dookoła świata – pytania i odpowiedzi

Wszystkie artykuły

Bilet dookoła świata – pytania i odpowiedzi

Na czym polega bilet dookoła świata?

Na czym polega bilet dookoła świata? Pozwala on na kilka przystanków na całej Ziemi bez konieczności zakupu poszczególnych lotów osobno. Można wykupić bilet w liniach lotniczych. Można też komponować własną trasę przez alians linii (np. Star Alliance). Albo poprzez agencje pośredniczące w zakupie biletów. Często jednak najtańszą opcją jest skomponowanie takiej podróży samodzielnie przy pomocy wyszukiwarki lotów.

Na czym polega bilet dookoła świata?

Dokąd można polecieć na bilecie dookoła świata?

Linie lotnicze i ich alianse oferują przeróżne trasy lub limity kilometrów do wykorzystania w różnych kierunkach w danym czasie. Mogą one być obłożone pewnymi ograniczeniami, na przykład możliwy jest tylko jeden przystanek na danym kontynencie. Przykładowa trasa proponowana przez Air New Zealand to Edynburg – Los Angeles – Cook Islands – Sydney – Auckland – Szanghaj – Londyn.

Dokąd można polecieć na bilecie dookoła świata?

Czy trzeba lecieć w jednym kierunku?

Niekoniecznie. „Dookoła świata” to oczywiście przenośnia. Równie dobrze można latać zygzakiem z kontynentu na kontynent. Można też połączyć loty w ramach „biletu dookoła świata” z kilkudniowymi wypadami po okolicy, na przykład wynajętym samochodem albo lokalnymi środkami transportu. Niektóre linie lotnicze zastrzegają sobie jednak, że nie wolno się cofać.

Czy trzeba lecieć w jednym kierunku?

Jak kupić najtańszy bilet dookoła świata?

Cena takiego biletu zależy od długości trasy i tego, kto sprzedaje. Najdroższe jest zazwyczaj wykupienie go od sojuszy linii lotniczych. Najtaniej bilet dookoła świata skomponować samemu. Wtedy można oblecieć ziemię nawet za kilka tysięcy złotych. Aby zaplanować taką trasę, warto trochę pokombinować. Przetestować na wyszukiwarkach alternatywne połączenia i sprawdzić, które linie tanio latają na interesujących nas trasach. Na przykład między Ameryką Północną a Europą często można tanio podróżować z Norwegian, do Azji i na Bliski Wschód z Emirates i Qatar Airways, a po Azji i między Azją a Australią z Air Asia.

Jak kupić najtańszy bilet dookoła świata?

Kiedy najlepiej zaplanować podróż dookoła świata?

W przeciwieństwie do pojedynczych lotów, których cena znacząco zależy od pory lotu (miesiąca, dnia tygodnia i godziny), ceny biletów dookoła świata nie wahają się znacznie w skali roku. Zwykle dostępne są w różnych datach tak, abyśmy mogli dostosować je do swoich planów. Jeśli chcesz samodzielnie zaplanować podróż dookoła świata sprawdź koniecznie: Kiedy najlepiej zarezerwować lot?

Kiedy najlepiej zaplanować podróż dookoła świata?

Czy można w trakcie podróży zmienić plany?

Wiele programów zakupu biletów dookoła świata umożliwia powiększenie limitu kilometrów do wykorzystania w trakcie podróży. Można wtedy zmienić następny przystanek albo dokładniej zwiedzić dany kraj.

Jak długo ważny jest bilet dookoła świata?

W większości przypadków takie bilety są ważne przez jeden rok, licząc od pierwszego lotu.

Jak długo ważny jest bilet dookoła świata?

Czy podróżować z bagażem rejestrowanym czy podręcznym?

Większość linii oferuje bezpłatną możliwość przewozu bagażu rejestrowanego na trasach długodystansowych (z kontynentu na kontynent). Jeśli jednak chcesz być elastyczny / elastyczny i podróżować naprawdę tanio, zachęcamy do zabrania ze sobą jedynie bagażu podręcznego. Podróż dookoła świata ma być przygodą. Z plecakiem albo niewielką torbą będziesz bardziej mobilny. Więcej też zobaczysz, a bez dodatkowego ciężaru łatwiej będzie Ci podejmować wyzwania.

Skomponuj własną podróż dookoła świata


Lubisz kombinować i chcesz skroić podróż dookoła świata pod swoją miarę i w najlepszej możliwej cenie? Sprawdź połączenia przez wyszukiwarkę lotów. Baw się różnymi opcjami, dopasowuj połączenia. Pomogą Ci w tym funkcje Skyscanner filtrujące loty pod kątem cen, dat i kierunków, a także opcja multi-city, pozwalająca na wyszukiwanie połączeń tylko w jednym kierunku (bez biletu powrotnego).

Skomponuj własną podróż dookoła świata

Przykładowa trasa

Koszt: ok. 5400 zł
Czas: wrzesień – listopad 2016

Trasa: Warszawa – MadrytNowy JorkSan FranciscoSeulSzanghajWarszawa

Ten artykuł został zaktualizowany 16 sierpnia 2019 roku.

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.