Wiadomosci Jak zaplanować wymarzone wakacje z wyszukiwarką podróży?

Wszystkie artykuły

Jak zaplanować wymarzone wakacje z wyszukiwarką podróży?

Godziny spędzone w internecie na wyszukiwaniu najtańszych lotów, korzystnych ofert w hotelach i próby wynajęcia samochodu to już przeszłość. Dziś nowoczesne technologie robią to za nas. Radzimy, jak łatwo i szybko zaplanować wymarzony wyjazd.

Sprawdź nasze porady, jak korzystać z wyszukiwarek podróży!

Dlaczego warto?

Umiejętność wyszukiwania korzystnych ofert na loty do wymarzonych miejsc pozwala zaoszczędzić krocie. Na dodatek, istnieją narzędzia, które wykonują za nas brudną robotę analizowania informacji, pozostawiając samą przyjemność podjęcia ostatecznej decyzji. Są to wyszukiwarki (porównywarki) lotów, cen hoteli i firm wynajmujących samochody zagranicą.

Jak to działa?

Główne zadanie wyszukiwarki polega na błyskawicznej analizie tego, co znajduje się na stronach linii lotniczych i biur podróży, sprzedających bilety lotnicze (a także odpowiednio stronach hoteli, firm wypożyczających samochody zagranicą) w odpowiedzi na nasze zapytanie. Ale to nie koniec. Wyszukiwarka zaprezentuje nam wyniki uporządkowane według zgodności z naszym oczekiwaniem i według ceny. Innymi słowy, analizuje przez kilka sekund tysiące informacji z setek stron linii lotniczych i biur a następnie prezentuje nam zebrane odpowiedzi uporządkowane w klarowny i przejrzysty sposób.

Wyszukiwanie można odpowiednio filtrować: według ceny, linii lotniczych, długości trwania lotu, godziny wylotu czy ilości przesiadek. Zaawansowane wyszukiwarki pokażą wyniki nie tylko dla konkretnej daty, o którą zapytamy, ale i daty sąsiadujące. Być może jesteśmy skłonni przesunąć urlop o kilka dni, żeby zaoszczędzić kilkaset złotych. Dzięki wyszukiwarkom mamy ten wybór. Gdy już przejrzymy wyniki, wystarczy kliknąć w wybraną ofertę, a zostaniemy przeniesieni bezpośrednio na stronę linii lotniczej bądź biura podróży by sfinalizować transakcję.

Ile to kosztuje?

Najlepiej wybierać wyszukiwarki nie pobierające od nas prowizji. Działają one podobnie do porównywarek cen – dzięki nim porównujemy oferty, ale transakcja odbywa się już na stronie dostawcy – czyli linii lotniczej bądź biura podróży. Gdy wyszukiwarka nie pobiera żadnych opłat, możemy być pewni, że wyniki jest obiektywne i kompleksowe, a my uzyskujemy najniższą możliwą cenę.

Jak najlepiej wykorzystać możliwości wyszukiwarki?

Jeśli chcemy zaoszczędzić na przelocie w wybrane miejsce, korzystnie zarezerwować hotel czy wynająć samochód do przemieszczania się zagranicą najważniejsza jest elastyczność. Jeśli możemy dopasować termin urlopu do momentu, w którym obowiązują najkorzystniejsze stawki, zaoszczędzimy, a na dodatek mamy szansę ominąć tłumy. Nie zawsze musimy rezygnować z wakacji w lipcu czy sierpniu – czasem dużo niższa cena może obowiązywać na loty dzień przed lub po naszym pierwszym wyborze. Warto sprawdzić też ceny biletów na lotniska sąsiadujące z naszym pierwszym wyborem. Często mniejsze lotniska obsługują tanie linie, a odległość do celu naszej podróży wcale nie musi być większa.

Korzystając z wyszukiwarek podróży i będąc elastycznym można łatwo zaplanować fantastyczną podróż i zapłacić za nią najmniejszą możliwą kwotę. O to przecież chodzi.

Sprawdź też:

Bilet dookoła świata – pytania i odpowiedzi

Aplikacja Skyscanner: tanie loty, hotele i wynajem samochodów w jednym

Mapa