Mapa

Tanie loty Moskwa-Kraków

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Kraków.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Moskwa do: Kraków

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

513 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Średni czas lotu, całkowita odległość: 1341 km

3 h 55 min

Najbardziej popularna linia lotnicza w zeszłym miesiącu

LOT

Kraków

1 lotnisko

Odkryj: Kraków

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Kraków: Kraków.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Moskwa do: Kraków wynosi 513 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Średni czas lotu z: Moskwa do: Kraków wynosi 3 h 55 min.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Moskwa do: Kraków.

Top wskazówka: Jeśli chcesz wiedzieć, na kiedy możesz zarezerwować tanie loty Nowy Jork-Londyn, wypróbuj funkcję Skyscanner „Alert Cenowy”

Linie lotnicze Moskwa-Kraków

 • Najpopularniejszy lot: Moskwa-Kraków LOT
 • Bezpośrednie loty Moskwa-Kraków: Brak 
 • Loty z przesiadką Moskwa-Kraków: LOT, Lufthansa, MyAustrian, Swiss, KLM, Finnair, S7, Swiss
 • Czas przelotu Moskwa-Kraków: 2 godziny 40 minut (odległość między Moskwą i Krakowem 1 341 kilometrów).

Lotniska w Moskwie

Stolicę Rosji obsługują cztery lotniska: Szeremietiewo, Domodiedowo, Wnukowo i Żukowskij. Loty z Moskwy do Krakowa oferuje Szeremietiewo i Domodiedowo. Wybierając LOT, ,KLM i Finnair korzystać będziesz z pierwszego z nich, a Lufthansą, S7, Swissem i Amy Austrian wyruszać będziesz z drugiego.

Lotnisko Moskwa Szeremietiewo

To największe lotnisko w Rosji. Leży w miejscowości Khimki, oddalonej o niecałe trzydzieści kilometrów od centrum.

Na lotnisku znajdziesz duży wybór sklepów, również najbardziej ekskluzywnych, światowych marek. Wybór barów i pubów jest spory, ale ceny nie zawsze są adekwatne do oferty. Na terenie całego lotniska dostępne jest bezpłatne i dość szybkie połączenie Wi-Fi.

Jak dojechać na lotnisko Szeremietiewo?

Najprostszym, najbardziej niezawodnym, a także najpopularniejszym środkiem transportu na lotnisko jest pociąg Aeroexpress. Złapiesz go z Dworca Białoruskiego co 30 minut. Podróż na przylegający do Terminala E lotniskowy dworzec zajmie ci niewiele ponad 35 minut. Za bilet zapłacisz 530 rubli (około 32 zł) lub 420 (26 zł), jeśli kupisz go przez internet. W cena zawiera dodatkowy przejazd metrem/tramwajem/autobusem/trolejbusem.

Ze stacji metra Płanernaja i Riecznoj Woksał kursują też autobusy linii 817, 948, 851 i 949. To znacznie tańsza opcja. Za przejazd zapłacisz mniej więcej 60 rubli (ok. 3,69 zł za bilet 90-minutowy), ale podróż standardowo zajmuje przynajmniej godzinę i może znacznie się wydłużyć w korkach.

Lotnisko Moskwa Domodiedowo

To drugie co do wielkości moskiewskie lotnisko. Leży około 45 kilometrów na południowy wschód od centrum miasta. Korzysta z niego Lufthansa, S7 Airlines, Swiss i My Ausrtian. Podobnie jak na Szeremietiewie do dyspozycji masz tu bezpłatny i nieograniczony czasowo dostęp do internetu przez Wi-Fi.

Jak dojechać na lotnisko Domodiedowo?

 • Tutaj również najlepiej jest przyjechać z centrum Aeroexpressem. Ze stacji Pawieleckaja dwa razy na godzinę złapiesz pociąg, którym dostaniesz się tu w około 45 minut. Bilet na Aeroexpress z wliczonym przejazdem pociągiem, tramwajem, autobusem lub trolejbusem kosztować cię będzie podobnie jak na Szeremietiewo: 530 rubli (32 zł) w kasie lub 420 (26 zł) przez internet. 
 • Sporo tańszą, ale też dużo wolniejszą (60-90 minut) i mniej komfortową opcją jest podróż autobusem 308, który dojeżdża pod terminal ze stacji metra Domodiedowskaja. Dostaniesz się na nią linią numer 2. Za przejazd z centrum zapłacisz 170 rubli czyli około 10 zł (bilet autobusowy to koszt 120 rubli czyli około 7 zł, a bilet na metro 50 rubli czyli 3 zł). 

Top wskazówka: Linia 2 jest najbardziej zatłoczoną w Moskwie, unikaj więc jeżdżenia nią w godzinach szczytu.

 • Za taksówkę na lotnisko zapłacisz około 1800 rubli (ok. 110 zł).

Lotnisko Kraków

Jedynym lotniskiem w mieście jest Kraków-Balice, które jest drugim co do wielkości w Polsce. Oddalone jest ono o jedenaście kilometrów na zachód od centrum Krakowa. Działa tu jeden terminal pasażerski, w którym znajdziesz sklepy, restauracje oraz kantor.  Przez kwadrans możesz też korzystać z bezpłatnego Wi-Fi. 

Jak dojechać do Krakowa?

 • Około siedemnastu minut zajmie ci przejazd pociągiem z lotniska na Dworzec Główny. Jednorazowy bilet kosztuje 8 złotych, a w cenę tę wliczony jest przewóz bagażu
 • Z lotniska odjeżdżają też dwie linie autobusowe: 208 i 292 oraz 902. Przejazd nimi zajmuje jednak dłużej niż pociągiem, bo czterdzieści minut. W tym przypadku zapłacisz jednak o połowę mniej, bo 4 zł
 • Kurs taksówką z lotniska to koszt około trzydziestu złotych
 • Wynajętym samochodem

Informacje praktyczne

Podczas lotu z Moskwy do Krakowa odprawić się musisz ważnym paszportem. Od kilku lat w Rosji nie przestawia się czasu z letniego na zimowy. Zimą jest tu więc o dwie godziny później niż we Wrocławiu, latem natomiast tylko o godzinę.

Pogoda, ceny i atrakcje w Krakowie

Pogoda w Krakowie 

Choć jak na polskie standardy, klimat w Krakowie jest dość surowy, z pewnością jest jednak łagodniejszy niż w Moskwie. Kontynentalne wpływy i sąsiedztwo gór sprawiają, że średnia temperatura zimą to około 0°C, a latem mniej więcej 20 °C. Rocznie wynosi ona 8,7°C.

Ze względu na licznych odwiedzających miasto turystów, zwiedzanie Krakowa najlepiej zaplanować wiosną lub wczesną jesienią (maj-czerwiec albo wrzesień). Możesz spodziewać się wtedy słonecznej, ale nie upalnej pogody i znacznie krótszych niż w lipcu i sierpniu kolejek do najważniejszych zabytków.

Ceny w Krakowie

Po przyjeździe do Krakowa odetchniesz z ulgą. Średnio jest tu o około 30 procent taniej niż w Moskwie. Największe różnice dotyczą wynajmu mieszkania (46 proc taniej) i cen w restauracjach (33 proc taniej).

 • Obiad w fast-foodzie: 18 zł
 • Obiad w restauracji z lokalnym jedzeniem: 20 zł
 • Kilometr taksówką: 2 zł
 • Butelka wody 1,5l w sklepie: ok 1,90 zł
 • Lokalne piwo w pubie: 7 zł
 • Filiżanka kawy: 7 zł
 • Transport w Krakowie

Kraków to dobrze skomunikowane miasto. Po ścisłym centrum najlepiej jest jeździć tramwajem, a do bardziej odległych dzielnic bez trudu dostaniesz się autobusem. Choć najbardziej opłacalne jest wykupienie biletu okresowego, jednorazowe i krótkoterminowe przejazdy też są w dość przystępnych cenach. 

 • Bilet jednorazowy - 3,80 zł
 • Bilet dwudziestominutowy - 2,80 zł
 • Bilet sześćdziesięciominutowy - 5 zł
 • Bilet miesięczny na wszystkie linie - 94 zł

Zwiedzanie najbardziej znanych ciekawych miejsc w Krakowie możliwe jest na piechotę. Większość zabytków i atrakcji skupionych jest w historycznej części miasta. Choć odległości są spore, po drodze odkryć można mnóstwo intrygujących i klimatycznych zakątków.

Kraków atrakcje

Większość odwiedzających nasz kraj cudzoziemców decyduje się na zwiedzanie Krakowa. Lubią go też turyści z Polski. To całkowicie zrozumiałe: zabytkowa architektura, liczne muzea i malownicze, pagórkowate otoczenie miasta sprawiają, że w Krakowie nie można się nudzić. Będąc tu, warto zobaczyć też zaszyte w sercu Tatr Zakopane czy znany na całym świecie, prawie w całości zachowany były nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Co jeszcze warto zobaczyć w Krakowie?

 • Zamek Królewski na Wawelu oraz Katedrę Wawelską z renesansową kaplicą Zygmuntowską
 • Kościół Mariacki
 • Najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Maius
 • Mury Barbakanu
 • Renesansowy pasaż handlowy Sukiennice na Rynku Starego Miasta
 • Dawną dzielnicę żydowską, Kazimierz, która dziś stanowi serce życia nocnego miasta
 • Bramę Floriańską gdzie kupisz lokalne rękodzieło i liczne pamiątki
 • Multimedialne Muzeum Historyczne Miasta Krakowa z trasą prowadzącą przez podziemia pod Sukiennicami

Sprawdź też mniej znane, ale nie mniej ciekawe atrakcje Krakowa.

Dokładamy wszelkich starań, by dostarczać Wam najbardziej aktualne informacje. Ostatnio aktualizowaliśmy ten artykuł w sierpniu 2017 roku, dlatego w momencie, w którym go czytasz, niektóre dane (takie jak ceny lub dostępne środki transportu), mogły się zmienić.

 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.