Kijów

4 mar 20205 mar 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Kijów. Dawniej miasto królewskie Rzeczypospolitej Obojga Narodów, leżące w granicach Korony Królestwa Polskiego. Dziś – stolica Ukrainy oraz jedno z najliczniej zamieszkałych miast Europy, centrum gospodarcze i finansowe kraju oraz jego główny ośrodek turystyczny. Czy jest krajem typowo europejskim czy może raczej zachował odmienność i wschodnio-europejską atmosferę? Warto przekonać się samemu, odwiedzając je, choć na kilka dni.

Noclegi w Kijowie - gdzie warto się zatrzymać?

Pecherskyj

Dzielnica Pecherskyj jest jedną z najbardziej znaczących w mieście. Z turystycznego punktu widzenia zawiera ona trzy ulokowane tuż obok siebie niezwykłe atrakcje o charakterze bardzo typowym dla Kijowa. Pierwszą z nich jest Ławra Pieczerska – świątynia, której powstanie datuje się na XI wiek. Już wiek później miejsce uznane zostało za cudowne i pełne mocy do oczyszczania z grzechów. Dziś jest to siedziba muzeów i sal wystawowych. Do ciekawostek należy fakt, iż w Dolnej Ławrze, w Dalekich Pieczarach, mieszczą się aż trzy świątynie. Drugą atrakcją jest Monaster Wydubicki, a właściwie Monaster św. Michała Archanioła. Ten męski klasztor założono w okolicy roku 1070, a w średniowieczu był on ważnym ośrodkiem kulturalnym. Trzecią atrakcją jest Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. 10-hektarowy obszar ukazuje tu 300 000 eksponatów.

Jeśli zatem zainteresuje nas historia Kijowa oraz największe skarby miasta, warto zdecydować się na nocleg w okolicy Pecherskyj. W bazie noclegowej dominują tu apartamenty od racjonalnych ekonomicznie po bardzo drogie. Wybrać też możemy spośród kilku hoteli o statusie 3 gwiazdek.

Shevchenkivskyj

Dzielnica Shevchenkivskyj to ścisłe centrum miasta. Centrum – dodajmy – pełne pięknych zabytków, świątyń, klimatycznych uliczek. Co warto zobaczyć w okolicy? Z pewnością do najbardziej atrakcyjnych miejsc należy Sobór Mądrości Bożej. Dalej położone tuż obok siebie Kienesa, średniowieczna Złota Brama oraz Sobór św. Włodzimierza - główny sobór Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego. Jeśli nie zmęczy nas zwiedzanie zobaczmy jeszcze Synagogę oraz Stadion Olimpijski, wybudowany w roku 1923. Do najbardziej oryginalnych atrakcji

zaliczyć można Muzeum Czarnobylskie, które upamiętnia ofiary słynnej katastrofy. W 1998 roku muzeum zostało podniesione do rangi muzeum narodowego. Szczególne wrażenie na zwiedzających robią zaparkowane tuż przed wejściem pojazdy – dwa oryginalne uazy, które brały udział w akcji ratunkowej tuż po wybuchu. Dzielnica Shevchenkivskyj poza dużą różnorodnością atrakcji i ciekawych turystycznie miejsc posiada niezwykle rozbudowaną i zróżnicowaną bazę noclegową. Od niedrogich hotelików i pensjonatów aż po ekskluzywne, komfortowe, prestiżowe i niezwykle drogie kilkugwiazdkowe hotele i apartamenty.

Centrum miasta będzie idealne dla każdego turysty, a szczególnie docenią je Ci, którzy przyjeżdżają tu na zaledwie kilka dni. 

Najlepiej oceniane hotele w: Kijów

od 190 zł
od 422 zł
od 931 zł

Co podróżni mówią o mieście Kijów?

9,8
Maniacy historii
7,9
Miłośnicy nocnego życia
7,3
Miłośnicy przygód
7,3
Eko-podróżnicy
7,3
Smakosze
Opinie użytkowników (199)
Marek Kawa
Marek Kawa
04.02.2019

Majdan

Chiara Badin
Chiara Badin
24.03.2019

Idź od portu do Sant´Andrea. Duchowość Ławry Pečerskiej. Złote kopuły kościołów. Kościół św. Zofii. Relaksujące parki ...

06.01.2019

Mieszkałem tutaj, ale podróżowałbym tam ponownie w mgnieniu oka! Nie możesz pokonać sceny barowej, historii, widoków i brudnych cen. Łatwy do chodzenia do większości miejsc, ale jest też uber i uklon. Jedź metrem, jeśli czujesz się żądny przygód.

Debbie Fortes
Debbie FortesDubaj
21.10.2018

Kijów znany jest ze sztuki ulicznej i murali. Możesz go znaleźć na każdym rogu ulicy. Ukraińcy chcieliby, aby ich scena sztuki ulicznej była znana światu.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Grudzień; średnia cena noclegu to wówczas 175 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Kijów to Lipiec, ze średnią ceną 257 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Luty w zeszłym roku wynosiła 201 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Kijów przewidywana średnia temperatura w miesiącu Luty to -2,1°C/28,2°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 25,7°C/78,3°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -5,1°C/22,8°F.
Lotnisko położone najbliżej: Kijów to Kijów-Żuliany (IEV) (7,43 km). Inne pobliskie lotniska to: Kijów-Boryspol (30,02 km)

Zaplanuj podróż do: Ukraina