Osaka

23 paź 201924 paź 2019

2 gości - 1 pokój

Japońska Osaka to miasto niezwykle zróżnicowane. Dzielnice, których światła nigdy nie gasną, sąsiadują tu z rejonami, gdzie w urokliwych kawiarniach spotkać można najprawdziwsze gejsze. Pełno tu domów towarowych, przepysznej lokalnej kuchni, ciekawych atrakcji, w tym jednego z największych zbiorników wodnych na świecie, w którym zamieszkał rekin wielorybi.

Noclegi w Osace - gdzie warto się zatrzymać?

Chuo Ward

Chuo Ward to jedna z najbardziej  znanych dzielnic Osaki, uznawana za rejon handlowy i rozrywkowy.  Chuo Ward tętni życiem, a światła nigdy tu nie gasną! Jakie atrakcje czekają tu na turystów z całego świata? Dla entuzjastów zakupów - centrum handlowe Namba Parks, domy towarowe Takashimaya oraz Daimaru, ulica handlowa Dotonbori. Dla entuzjastów lokalnych smakołyków – liczne restauracje, w których skosztujemy rzadkich ryżowych win, posiłków kaiseki, przekąsek dim sum oraz wielu innych. Dla entuzjastów nocnego życia i zabawy – aleja Mido-suji, wysadzana drzewami, pełna lokali rozrywkowych i sklepów. Dla entuzjastów poruszania się komunikacją miejską - bliskość dworca kolejowego Namba oraz liczne przystanki stacji metra, a także szybkie pociągi Shinkasen na stacji Shin-Osaka. Wreszcie atrakcje dla entuzjastów zwiedzania, do których zaliczyć można miejskie akwarium,  zamek Ōsaka i wieżę Tsutenkaku.

Jak widać, w Chuo Ward nie sposób się nudzić. A po tak licznych atrakcjach warto skorzystać z tutejszej oferty noclegowej. Skupia się ona na hotelach o statusie 3 gwiazdek. Entuzjaści luksusu i komfortu powinni zdecydować się na hotel 4- lub 5-gwiazdkowy, a poszukujący tańszych rozwiązań – hotel 1-gwiazdkowy.

Shinsaibashi

Shinsaibashi to dzielnica wyjątkowa. Elegancka, ekskluzywna, niespieszna i wprost idealna dla każdego turysty, który chciałby obcować z autentyczną japońską kulturą. Przepełniona kawiarniami i słynnymi herbaciarniami, w których spotkać można gejsze. Pełno tu sklepików z kimonami oraz produktami wytwarzanymi przez lokalnych rzemieślników. Nie trudno tu o znalezienie drogerii, domów towarowych i sklepików, w których odnajdziemy wyjątkowe pamiątki z podróży. Podobno

Shinsabashi rozsławiają tutejsze… hotele miłości. Warto złapać taksówkę i udać się do parku rozrywki Universal Studios Japan, a także do gigantycznego oceanarium Osaka Aquarium Kaiyukan. Nie lada atrakcją będzie też wizyta w dzielnicy Amerikamura, intensywnie promującej amerykański styl życia i bycia. Jeśli zapragniemy zatrzymać się w samej Shinsaibashi, warto zdecydować się na jeden z tutejszych hoteli 3-gwiazdkowych.

Osaka Bay

Osaka Bay, położona urokliwie tuż nad brzegiem rzeki, oferuje przepiękne widoki i nieco oddechu od zatłoczonego centrum. Od dworca kolejowego Shin-Osaka oraz centrum wystawowego INTEX Osaka dzieli nas około 20 minut jazdy, dlatego często tę dzielnicę wybierają turyści biznesowi. Turyści indywidualni oraz podróżujące rodziny widzą w niej inne atuty. Główną atrakcją Osaka Bay, poza pięknym położeniem, jest bez wątpienia bliskość jednej z największych atrakcji miasta – kompleksu rozrywkowego Universal Studios Japan oraz akwarium Kaiyukan.

Osaka Bay pełna jest hoteli o pięknych widokach o przeważającym statusie 4 oraz 3 gwiazdek. 

Najlepiej oceniane hotele w: Osaka

od 279 zł
od 578 zł
od 701 zł

Co podróżni mówią o mieście Osaka?

9,8
Smakosze
6,9
Backpackers
6,9
Maniacy historii
6,8
Podróżujące rodziny
6,1
Miłośnicy natury
Opinie użytkowników (236)
波 吴
波 吴
27.05.2019

Dwie dziewczyny mają swobodę raidersów: w Sky Tour zapisano ponad 800 biletów, dużo pieniędzy zostało uratowanych Haha Osaka Universal Studios jest naprawdę na wyciągnięcie ręki i nadal nalega, wygrywając Shanghai Disneyland ... Muzeum można przenieść w bardzo pracowity czas, ale jest to bardzo satysfakcjonujące. Na pewno wrócę.

Dom Wis
Dom Wis
07.10.2019

In the bad country of Dotonbori, the homeless are the most advanced countries? Apologize to Korea like a developed country, a country full of psychopaths.

Sm H
Sm H
07.10.2019

깨끗한거리 조용하고 예의 있는 눈치 많이보는 시민의식덕에 관광객 입장에선 최고의 환경 일본어 영어를 좀 할 줄알면 좋지만 유니버셜 가거나 관광하러 다니기엔 불편함이 없음 맛있는 음식도 많고 일본여성들 얘기 잘 들어주고 상냥해서 배려 받는 기분을 받을수 있음

Yu Jaeryeon
Yu Jaeryeon
26.07.2019

2틀내내힘들다 찡찡대던남친이 유니버셜가서는 어린애마냥 재미잇게 놀앗어요 올때갈때택시타고편히 난바까지왓어요^^택시비는55000엔 톨비까지 합친금액입니다~~^^

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Maj; średnia cena noclegu to wówczas 372 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Osaka to Kwiecień, ze średnią ceną 451 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Październik w zeszłym roku wynosiła 387 zł za dobę. To 5% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 407 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Osaka przewidywana średnia temperatura w miesiącu Październik to 19,0°C/66,1°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 32,5°C/90,5°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 2,4°C/36,3°F.
Lotnisko położone najbliżej: Osaka to Osaka Itami (ITM) (11,23 km). Inne pobliskie lotniska to: Kōbe (31,29 km) Osaka International Kansai (38,03 km)

Zaplanuj podróż do: Japonia