Mapa

Tanie loty do Osaki

Japończycy to naród niezwykle pomysłowy. Kiedy funkcjonujące w pobliżu Osaki lotniska przestały być wystarczające, podjęto decyzję o usypaniu ogromnej sztucznej wyspy, na której wybudowano jedno z największych lotnisk świata. Lotnisko – dodajmy - bijące rekordy wielkości i długości, które z lądem łączy również rekordowo długi, dwukondygnacyjny most. Jego projektantem został Renzo Piano, współtwórca słynnego paryskiego Centrum Pompidou.

Tego nie można przegapić

Ōsaka-jō, czyli Zamek Osaka, zwany też złotym lub brokatowym jest jednym z najbardziej znanych w całej Japonii. Niech nie zmyli nas jego wiekowy charakter. Zamek przez wieki był wielokrotnie niszczony – a to piorun trafił w znajdujący się tutaj magazyn broni, innym razem piorun trafił w zamek, a innym zniszczono go podczas walk – i budynek, który możemy podziwiać obecnie to jedynie kopia, w dodatku w całości wykonana z betonu z – uwaga! – windami wewnątrz. Zamek w całości przeznaczony jest do zwiedzania.

Opuśćmy jednak na chwile zabytki, by odwiedzić intrygującą i tętniącą życiem dzielnicę Dōtonbori. Tu skupiają się teatry, kabarety, kluby karaoke, restauracje czy kasyna. Pod ziemią wybudowano jedno z największych na świecie centrów handlowych, a na powierzchni fasady budynków ozdobiono imponującymi reklamami. Pełno tu masek, rzeźb, świateł, neonów, które podobno zainspirowały reżysera Ridleya Scotta, gdy tworzył hit filmowy „Łowca Androidów” i jego futurystyczne miasto.

Z hałaśliwej Dōtonbori przenieś się do spokojnej i eleganckiej Shinsaibashi, pełnej sklepów z kimonami czy porcelaną. Tu w lokalnych herbaciarniach można spotkać gejsze, a w ekskluzywnych butikach nabyć najdroższe japońskie towary. Kontrast stanowić będzie Amerikamura, uwielbiana przez młodych, zbuntowanych Japończyków, którzy chcą wyrazić swój sprzeciw przeciwko uniformizacji i podporządkowaniu społecznemu. W Amerikamurze spotkać można kilka tysięcy obiektów – sklepów, kin, dyskotek, klubów nocnych, które hołdują amerykańskiemu stylowi życia i które propagują go, nie zapominając o kulturze czy sztuce.

Okiem mieszkańca

Osaka to miasto dynamiczne, nowoczesne i rozwijające się w zawrotnym tempie. Zbadano nawet, że mieszkańcy miasta chodzą z największą prędkością, w skali kraju. Dzięki temu nazywa się ich japońskimi nowojorczykami, co ma nawiązywać do szybkiego stylu życia mieszkańców Nowego Jorku.

Czy wiesz, że…

* Najsłynniejsza japońska organizacja przestępcza – Yakuza – powstała właśnie w Osace, uważanej za niezwykle bezpieczne miasto.

* Mieszkańcy Osaki uwielbiają teatr japoński i jego komedie zwane owarai. Najlepsze zobaczyć można w teatrze Yoshimoto.

* Osaka zwana jest Wenecją Wschodu. Tą chlubną nazwę zawdzięcza licznym kanałom, które przecinają miasto.

* Port lotniczy Kansai został wzniesiony na specjalnie dla niego utworzonej sztucznej wyspie. Budynek lotniska jest jedną z najdłuższych na świecie i mierzy 1700 metrów. Dodatkowo dwukondygnacyjny most łączący go z lądem oraz sam budynek również należą do światowych rekordzistów.

Lotniska

Ruch lotniczy tej ogromnej metropolii obsługuje Międzynarodowy Port Lotniczy Osaka, zwany również Itami, oraz wyjątkowy Międzynarodowy Port Lotniczy Kansai.

Znajdź tanie loty do Osaki z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Osaki. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Osace? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Osaka

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Osaka: Osaka International Kansai i Osaka Itami.
Okay Airways, Bangkok Airways, Scoot, Tianjin Airlines, Thai Airways, Garuda Indonesia, 9 Air i Austrian Airlines latają do: Osaka bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Osaka, to Maj.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.