Szanghaj

24 paź 201925 paź 2019

2 gości - 1 pokój

Z jednej strony najludniejsze miasto Chin, główny ośrodek gospodarczy kraju z ogromnym portem morskim, z drugiej przyciągające historią wojen opiumowych, zwane Paryżem Wschodu i Królową Orientu miasto o niezwykłym bogactwie kulturowym i historycznym. Szanghaj, choć jego wizytówką staje się na wskroś nowoczesny Pudong, posiada wiele miejsc, gdzie poczuć można atmosferę minionych lat.

Noclegi w Szanghaju - gdzie warto się zatrzymać?

Pudong

Szanghajska dzielnica Pudong nazywana bywa chińskim Wall Street i faktycznie stanowi centrum biznesowe miasta. Pudong jest nowoczesne, pełne wieżowców i drapaczy chmur. Tu swoje siedziby mają wiodące korporacje, tu zobaczyć można panoramę składającą się z charakterystycznych budynków takich jak Światowe Centrum Finansowe Shanghai International Finance Centre z powietrznym pasażem oraz kilkoma tarasami widokowymi, wieża telewizyjna Oriental Pearl Tower słynąca z tworzących ją 11 kul, wieżowiec Jin Mao Tower, a także Shanghai World Financial Center. Tu siedziby mają najlepsze i najdroższe 5-gwiazdkowe hotele, najlepszych i najbardziej znanych światowych sieci hotelowych. Warto zajrzeć również do Aurora Museum, które znaleźć można w Aurora 21st Century Building. Słynie one ze starożytnej ceramiki czy buddyjskich rzeźb. Smaczku wizycie dodaje z pewnością podróż koleją magnetyczną Transrapid. Jej maksymalna prędkość to… 431 km/h, co sprawia, że 30-kilometrową drogę z lotniska pokonamy w nieco mniej niż 7,5 minuty.

Ze względu na swój jednoznaczny charakter oraz liczne udogodnienia i niezwykłą wręcz nowoczesność, Pudong będzie doskonałym wyborem zarówno dla turystów biznesowych, jak i turystów indywidualnych czy par, które gotowe są zapłacić wiele za pobyt w ekskluzywnej i charakterystycznej lokalizacji. Tutejsza baza noclegowa skupia się na hotelach o statusie 4 i 5 gwiazdek, oferujących wszelkie udogodnienia.

Huangpu

Huangpu to idealna lokalizacja dla entuzjastów zwiedzania. Ponieważ miasto, jak i sama dzielnica są ogromne, nie ma czasu do stracenia. Na początku warto zajrzeć na Plac Ludowy, jeden z symboli

miasta. Dawniej tor wyścigów konnych, dziś lubiany przez mieszkańców ogromny park, otoczony najważniejszymi miejskimi budynkami – ratuszem, muzeum i innymi. Dalej znajduje się Muzeum Sztuki, Teatr Wielki oraz Nanjing Road, wyłączona z ruchu kołowego główna ulica handlowa. Nieopodal znajduje się targ antyków Dongtai oraz dzielnica Xintandi, pełna restauracji, barów i knajpek – warto będzie się zatrzymać tu choć na chwilę, by spróbować lokalnych przysmaków i nabrać sił do dalszej eksploracji miasta. Czekają na nas bowiem budynki w stylu shikumen oraz przepiękne i urzekające ogrody Yuyuan, a także świątynia boga miasta. Do jednej z najciekawszych atrakcji należy z pewnością nieco oddalone Muzeum Chińskiej Antycznej Sztuki Erotycznej (Muzeum Chińskiej Kultury Płci), a z bliższych promenada Bund, znajdująca się na prawym brzegu rzeki Huangpu. Nie sposób zrezygnować również z odwiedzin w świątyni Longhua czy świątyni Nefrytowego Buddy.

Tutejsza baza noclegowa, tak jak i atrakcje, jest niezwykle rozbudowana i zróżnicowana. Warto zdecydować się tu na jeden z ultranowoczesnych i ekskluzywnych obiektów 5-gwiazdkowych. Doskonałe warunki i lokalizację zapewnią również hotele o statusie 4-gwiazdek oraz nieco bardziej ekonomiczne hotele 2- i 3-gwiazdkowe.

Najlepiej oceniane hotele w: Szanghaj

od 223 zł
od 377 zł
od 829 zł

Co podróżni mówią o mieście Szanghaj?

9,8
Miłośnicy sztuki
9,2
Smakosze
8,3
Miłośnicy przygód
8,3
Podróżnicy biznesowi
7,9
Maniacy historii
Opinie użytkowników (578)
Anne Lowrey
Anne LowreySan Francisco
20.02.2019

Szanghaj stanowi świetne wprowadzenie do Chin kontynentalnych. Mimo, że wciąż może być przytłaczająca, łatwiej jest obejść bardziej zachodni Szanghaj - jednocześnie absorbując tak wiele chińskiej kultury i historii - niż w innych częściach kraju. Upewnij się, że widzisz francuski obszar koncesji i ciesz się xiao long bao!

Anna Penner-Ray
Anna Penner-RayHelena
03.05.2018

Byłem w Szanghaju cztery razy, na weekendy, kiedy mieszkałem w Pekinie, odwiedziłem Disneyland i uwielbiałem pobyt w hotelu o nazwie Home Inn (stacja metra Kangqiao Xiuyan Road) Home Inn (Shanghai Kangqiao Xiuyan Road Subway Station) (dawniej Xiuyan Road Industrial Park), ponieważ był przystępny cenowo, blisko parku i pozwala obcokrajowcom tam pozostać.

Mel S Wong
Mel S WongSan Francisco
18.04.2018

Szanghaj zawsze był kosmopolitycznym przedstawicielem Chin ... był elegancki, nowoczesny i piękny, kiedy po raz pierwszy został wprowadzony do świata zachodniego w XIX wieku, jest elegancki, nowoczesny i piękny teraz i bardziej niż kiedykolwiek.

Nursinah Ananda
Nursinah Ananda
29.06.2019

Loved everything about Shanghai. Very nice scenery at night and The Bund is a must to see.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Październik; średnia cena noclegu to wówczas 328 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Szanghaj to Lipiec, ze średnią ceną 432 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Październik w zeszłym roku wynosiła 333 zł za dobę. To 13% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 377 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Szanghaj przewidywana średnia temperatura w miesiącu Październik to 19,3°C/66,7°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 32,4°C/90,3°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 1,1°C/34,0°F.
Lotnisko położone najbliżej: Szanghaj to Changhai (CNI) (4,41 km). Inne pobliskie lotniska to: Szanghaj Hongqiao (13,77 km) Szanghaj Pudong (30,48 km)

Zaplanuj podróż do: Chiny