Szanghaj

16 kwi 202017 kwi 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Z jednej strony najludniejsze miasto Chin, główny ośrodek gospodarczy kraju z ogromnym portem morskim, z drugiej przyciągające historią wojen opiumowych, zwane Paryżem Wschodu i Królową Orientu miasto o niezwykłym bogactwie kulturowym i historycznym. Szanghaj, choć jego wizytówką staje się na wskroś nowoczesny Pudong, posiada wiele miejsc, gdzie poczuć można atmosferę minionych lat.

Noclegi w Szanghaju - gdzie warto się zatrzymać?

Pudong

Szanghajska dzielnica Pudong nazywana bywa chińskim Wall Street i faktycznie stanowi centrum biznesowe miasta. Pudong jest nowoczesne, pełne wieżowców i drapaczy chmur. Tu swoje siedziby mają wiodące korporacje, tu zobaczyć można panoramę składającą się z charakterystycznych budynków takich jak Światowe Centrum Finansowe Shanghai International Finance Centre z powietrznym pasażem oraz kilkoma tarasami widokowymi, wieża telewizyjna Oriental Pearl Tower słynąca z tworzących ją 11 kul, wieżowiec Jin Mao Tower, a także Shanghai World Financial Center. Tu siedziby mają najlepsze i najdroższe 5-gwiazdkowe hotele, najlepszych i najbardziej znanych światowych sieci hotelowych. Warto zajrzeć również do Aurora Museum, które znaleźć można w Aurora 21st Century Building. Słynie one ze starożytnej ceramiki czy buddyjskich rzeźb. Smaczku wizycie dodaje z pewnością podróż koleją magnetyczną Transrapid. Jej maksymalna prędkość to… 431 km/h, co sprawia, że 30-kilometrową drogę z lotniska pokonamy w nieco mniej niż 7,5 minuty.

Ze względu na swój jednoznaczny charakter oraz liczne udogodnienia i niezwykłą wręcz nowoczesność, Pudong będzie doskonałym wyborem zarówno dla turystów biznesowych, jak i turystów indywidualnych czy par, które gotowe są zapłacić wiele za pobyt w ekskluzywnej i charakterystycznej lokalizacji. Tutejsza baza noclegowa skupia się na hotelach o statusie 4 i 5 gwiazdek, oferujących wszelkie udogodnienia.

Huangpu

Huangpu to idealna lokalizacja dla entuzjastów zwiedzania. Ponieważ miasto, jak i sama dzielnica są ogromne, nie ma czasu do stracenia. Na początku warto zajrzeć na Plac Ludowy, jeden z symboli

miasta. Dawniej tor wyścigów konnych, dziś lubiany przez mieszkańców ogromny park, otoczony najważniejszymi miejskimi budynkami – ratuszem, muzeum i innymi. Dalej znajduje się Muzeum Sztuki, Teatr Wielki oraz Nanjing Road, wyłączona z ruchu kołowego główna ulica handlowa. Nieopodal znajduje się targ antyków Dongtai oraz dzielnica Xintandi, pełna restauracji, barów i knajpek – warto będzie się zatrzymać tu choć na chwilę, by spróbować lokalnych przysmaków i nabrać sił do dalszej eksploracji miasta. Czekają na nas bowiem budynki w stylu shikumen oraz przepiękne i urzekające ogrody Yuyuan, a także świątynia boga miasta. Do jednej z najciekawszych atrakcji należy z pewnością nieco oddalone Muzeum Chińskiej Antycznej Sztuki Erotycznej (Muzeum Chińskiej Kultury Płci), a z bliższych promenada Bund, znajdująca się na prawym brzegu rzeki Huangpu. Nie sposób zrezygnować również z odwiedzin w świątyni Longhua czy świątyni Nefrytowego Buddy.

Tutejsza baza noclegowa, tak jak i atrakcje, jest niezwykle rozbudowana i zróżnicowana. Warto zdecydować się tu na jeden z ultranowoczesnych i ekskluzywnych obiektów 5-gwiazdkowych. Doskonałe warunki i lokalizację zapewnią również hotele o statusie 4-gwiazdek oraz nieco bardziej ekonomiczne hotele 2- i 3-gwiazdkowe.

Najlepiej oceniane hotele w: Szanghaj

od 253 zł
od 341 zł
od 662 zł

Co podróżni mówią o mieście Szanghaj?

9,8
Miłośnicy sztuki
9,7
Smakosze
8,6
Podróżnicy biznesowi
8,6
Miłośnicy przygód
8,2
Miłośnicy nocnego życia
Opinie użytkowników (608)
Daniela Gutierrez
Daniela Gutierrez
17.10.2019

Zakochałem się w Ogrodzie Yuyuan, to musi przestać tam być. Świątynie, targi, uliczki ... Nie wspominając już o nocnym widoku z Bundu, klejnotu!

Anne Lowrey
Anne LowreySan Francisco
20.02.2019

Szanghaj stanowi świetne wprowadzenie do Chin kontynentalnych. Mimo, że wciąż może być przytłaczająca, łatwiej jest obejść bardziej zachodni Szanghaj - jednocześnie absorbując tak wiele chińskiej kultury i historii - niż w innych częściach kraju. Upewnij się, że widzisz francuski obszar koncesji i ciesz się xiao long bao!

Anna Penner-Ray
Anna Penner-RayHelena
03.05.2018

Byłem w Szanghaju cztery razy, na weekendy, kiedy mieszkałem w Pekinie, odwiedziłem Disneyland i uwielbiałem pobyt w hotelu o nazwie Home Inn (stacja metra Kangqiao Xiuyan Road) Home Inn (Shanghai Kangqiao Xiuyan Road Subway Station) (dawniej Xiuyan Road Industrial Park), ponieważ był przystępny cenowo, blisko parku i pozwala obcokrajowcom tam pozostać.

Mel S Wong
Mel S WongSan Francisco
18.04.2018

Szanghaj zawsze był kosmopolitycznym przedstawicielem Chin ... był elegancki, nowoczesny i piękny, kiedy po raz pierwszy został wprowadzony do świata zachodniego w XIX wieku, jest elegancki, nowoczesny i piękny teraz i bardziej niż kiedykolwiek.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Luty; średnia cena noclegu to wówczas 352 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Szanghaj to Lipiec, ze średnią ceną 450 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Kwiecień w zeszłym roku wynosiła 398 zł za dobę. To 1% więcej niż średnia cena za dobę w wysokości 393 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Szanghaj przewidywana średnia temperatura w miesiącu Kwiecień to 16,0°C/60,7°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 32,4°C/90,3°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 1,1°C/34,0°F.
Lotnisko położone najbliżej: Szanghaj to Changhai (CNI) (4,41 km). Inne pobliskie lotniska to: Szanghaj Hongqiao (13,77 km) Szanghaj Pudong (30,48 km)

Zaplanuj podróż do: Chiny