Wiedeń

30 sty 202031 sty 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Wiedeń, stolica walca, pięknego modrego Dunaju, muzyki Mozarta i Beethovena. Z jednej strony artystyczny, pełen eleganckich dźwięków i wysublimowanej muzyki. Z drugiej – uporządkowany, poukładany, czysty i… doskonale przygotowany do przyjęcia odwiedzających go rokrocznie setek tysięcy turystów z całego świata. Jak nie zgubić się w gąszczu jego urokliwych uliczek i wybrać doskonały nocleg? Oto krótki przewodnik.

Noclegi w Wiedniu - gdzie warto się zatrzymać?

Dzielnica Muzealna (Museumquartier)

Wiedeńska Dzielnica Muzealna to jedno z największych na świecie centrów sztuki. Niezliczona ilość muzeów, galerii, księgarni i artystycznych kawiarni tworzy modernistyczno-barokową mieszankę, która zachwyci każdego. Nie tylko miłośnika malarstwa czy rzeźby! Wyjątkowa atmosfera przyciąga przyjezdnych z całego świata chętnych, by zbliżyć się do sztuki o krok. Jest też turystyczną ciekawostką, której nie sposób pominąć. Zatrzymać się tu można w hotelach 3- i 4-gwiazdkowych. Warto sprawdzić ich ceny, gdyż zdarza się, że koszt wynajęcia pokoju w sąsiadujących ze sobą hotelach *** i **** jest ten sam. Jeśli zagłębimy się w pobliskie uliczki, oprócz artystycznych i klasycznych hotelików znajdziemy również prywatne apartamenty do wynajęcia, co ciekawe – w kamienicach z roku 1684. Nie zapomnij o zwiedzeniu Kunsthalle Wien i jego kolekcji sztuki nowoczesnej i współczesnej.

Dzielnica Landstraße i park miejski

Nocleg w dzielnicy Landstraße to idealna lokalizacja dla osób, które chcą poznać bliżej świat teatru, opery i muzyki, z których słynie Wiedeń. Wybierając jeden z hoteli w okolicy parku miejskiego, zaledwie kilkaset metrów dzielić nas będzie od kilku niezwykle ciekawych miejsc, na przykład Wiedeńskiej Sali Koncertowej (Wiener Konzerthaus), gdzie wysłuchać można koncertów klasycznych, ale i jazzowych oraz muzyki świata. Dalej – Theater an der Wien rozsławiony przez najlepsze opery oraz Mozarthaus, prezentujący życie i pracę słynnego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta. Baza hotelowa przygotowana w okolicy parku miejskiego i dalej w kierunku teatru należy do najbardziej prestiżowych i najdroższych w mieście. Nocleg w eleganckich i luksusowych 5-gwiazdkowych hotelach może znacznie uszczuplić budżet, jednak jego jakość i piękne, nierzadko historyczne wnętrza rekompensują wszystko. Schönbrunn

Schönbrunn – chluba Wiednia. Letnia rezydencja cesarska, która na myśl przywodzi francuski Wersal. Komnaty cesarzowej Marii Teresy czy Niebieski Salon Chiński robią ogromne wrażenie na zwiedzających, których zachwyt potęguje znajdujący się obok ogród zoologiczny – jeden z najstarszych i najokazalszych na świecie. Lokalizacja ta, choć pełna eleganckich hoteli o iście królewskich cenach, oferuje również miejsca w hostelach czy prywatnych apartamentach. Ze względu na ich niższe ceny spotkać tu można nierzadko rodziny z dziećmi oraz pary seniorów, które cenią nie tylko walory turystyczne i architektoniczne tego miejsca, ale i spokój, ciszę oraz doskonałe połączenia komunikacyjne. 

Najlepiej oceniane hotele w: Wiedeń

od 308 zł
od 408 zł
od 1 238 zł

Co podróżni mówią o mieście Wiedeń?

9,8
Maniacy historii
8,0
Miłośnicy sztuki
7,5
Miłośnicy luksusu
7,0
Podróżujące rodziny
6,5
Miłośnicy natury
Opinie użytkowników (524)
Maya Moonglow
Maya Moonglow
07.08.2019

 Cudowne doświadczenie, miasto, które nigdy nie przestaje zadziwiać, w którym historia i nowoczesność osiągają idealne połączenie, szczególnie w sztuce. Organizacja jest również nienaganna.

Paulo  Mesquita
Paulo Mesquita
13.06.2019

Mieszkałem przez dwa miesiące w Wiedniu. Jest to bezpieczne, przyjemne miejsce na spacer i godna pozazdroszczenia jakość życia. Warto ...

Evy Lng
Evy Lng
04.06.2019

Odwiedzić w okresie świąt Bożego Narodzenia, bardzo przyjazny, zwłaszcza dzięki dziesiątkom jarmarków bożonarodzeniowych, które oferują Wiedeń

μαρια
μαρια
18.01.2019

Będę podróżował po Wiedniu w Wiedniu, chciałbym wiedzieć, czy to dobry czas

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 343 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Wiedeń to Sierpień, ze średnią ceną 468 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Styczeń w zeszłym roku wynosiła 428 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Wiedeń przewidywana średnia temperatura w miesiącu Styczeń to 0,2°C/32,4°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 26,3°C/79,3°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -2,8°C/27,0°F.
Lotnisko położone najbliżej: Wiedeń to Wiedeń (VIE) (16,65 km). Inne pobliskie lotniska to: Bratysława (62,65 km)

Zaplanuj podróż do: Austria