Mapa

Tanie loty Bydgoszcz - Wrocław

Najlepsze oferty lotów last minute

Pragniesz spontaniczności? Nigdy nie jest za późno, aby zarezerwować wyjazd. Oto wybrane przez nas najlepsze loty last minute do: Wrocław.
Tylko najniższe szacowane ceny. Znaleziono w ciągu ostatnich 14 dni.

Informacje o locie z: Bydgoszcz do: Wrocław

Najtańszy bilet w obie strony w zeszłym miesiącu

336 zł

Linie latające bezpośrednio

0

Wrocław

1 lotnisko

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Wrocław: Wrocław.
Najlepsza znaleziona w serwisie Skyscanner cena lotu z: Bydgoszcz do: Wrocław wynosi 336 zł. Znaleziona została poprzez sprawdzenie ofert różnych linii lotniczych i jest najniższą ceną w całym miesiącu.
Żadna linia lotnicza nie lata bezpośrednio z: Bydgoszcz do: Wrocław.

Informacje aktualne na dzień 31.12.2015

Linie lotnicze

Pomiędzy Bydgoszczą, a Wrocławiem nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego. Loty z jedną przesiadką oferują linie lotnicze Ryanair oraz Lufthansa. Wyloty Ryanair – z przesiadką w Londynie Stansted – odbywają się w poniedziałki, środy, piątki, soboty oraz niedziele. Średni czas przesiadki wynosi około 9 godzin. Wyloty linii Lufthansa – z przesiadką we Frankfurcie – odbywają się w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Rezerwując lot zwróć uwagę na czas oczekiwania w Niemczech, wynosi on od około 8,5 godziny nawet do 21 godzin.

Odprawa

Pasażerowie linii Lufthansa mogą odprawić się na kilka sposobów – w automacie na lotnisku, on-line, za pomocą urządzeń mobilnych. Dla wszystkich klas (z wyjątkiem klasy ekonomicznej) otwarte są również tradycyjne stanowiska odprawy na lotnisku. Pasażerowie linii Ryanair również mogą skorzystać z odprawy on-line oraz tradycyjnej, na lotnisku, dostępnej od 2 godzin przed wylotem, dodatkowo płatnej. Podróż z Bydgoszczy do Warszawy wymaga okazania jedynie dowodu osobistego. Zamiast dowodu możesz okazać paszport, ale nie jest on niezbędny.

Lotnisko w Bydgoszczy

Port lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczyto jedyny port lotniczy miasta. Na miejscu – w jedynym terminalu - znajdziesz pięć punktów handlowych i gastronomicznych, w tym dwa salony Baltona z ofertą perfum czy słodyczy, salonik prasowy, kantor oraz bistro w przekąskami.

Lotnisko we Wrocławiu

Port lotniczy Wrocławjest jedynym portem lotniczym miasta. W strefie ogólnodostępnej jedynego terminalu, skorzystać możesz z oferty kilku restauracji, kawiarni, sklepiku z pamiątkami, salonu prasowego czy apteki. Z lotniska do centrum miasta dojedziesz stąd autobusami komunikacji miejskiej – dzienną linią 406 kursującą do Dworca Głównego PKP, kursującą co 20 minut z czasem podróży wynoszącym 30 minut lub nocną linią 249, kursującą trzy razy na dobę. Przystanki obydwu linii znajdują się tuż przed terminalem.

Bydgoszcz vs. Wrocław – strefy czasowe, pogoda, średnie koszty

Bydgoszcz i Wrocław znajdują się w tej samej strefie czasowej.

Średnie temperatury i klimat są niemal identyczne. Latem należy się tu spodziewać średnio do 24°C, a zimą średnie temperatury wahają się od -6 do 2°C. W okresie zimowym Wrocław jest miastem nieznacznie bardziej słonecznym. Słońce w tym okresie wygląda zza horyzontu na około 2 godziny w ciągu doby. Jest to również miasto znacznie bardziej narażone na opady deszczu – liczba dni deszczowych sięga tu latem 13-15 dni, podczas gdy w Bydgoszczy wynosi maksymalnie 9.

Nieco większe różnice dotyczą poziomu cen. W Bydgoszczy za trzydaniowy obiad dla dwóch osób w średniej klasy restauracji zapłacisz 140zł, a za posiłek w McDonaldzie 15zł. We Wrocławiu jest to koszt kolejno 90zł oraz 16zł. Ceny napojów w Bydgoszczy są wyższe nawet o 22%.

Warto porównać również koszt przejazdu taksówką na trasie centrum – port lotniczy. W Bydgoszczy wynosi on około 20-30zł, a we Wrocławiu około 55zł. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.