Waszyngton

4 mar 20205 mar 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Trudno o miasto w Stanach Zjednoczonych, które tak jak Waszyngton byłoby stolicą państwowości, demokracji i wolności. Pomnik Jerzego Waszyngtona, Biały Dom, Mauzoleum Abrahama Lincolna czy Kapitol to dopiero początek atrakcji, które stanowią o sile tego miejsca i są niezaprzeczalnymi jego magnesami.

Noclegi w Waszyngtonie - gdzie warto się zatrzymać?

Centrum Waszyngtonu

Tutaj, w niedalekiej odległości od siebie położone są wszystkie turystyczne atrakcje miasta i to tutaj skupiona jest różnorodna oraz niezwykle atrakcyjna baza noclegowa. Bezsprzecznie największym magnesem tego rejonu, jak i całego miasta, jest symbol amerykańskiej demokracji – siedziba prezydenta, Biały Dom. Nieopodal znajduje się Mauzoleum Abrahama Lincolna czy obelisk Pomnik Waszyngtona i park National Mall. Krótki spacer doprowadzi nas również do jednego z najciekawszych miejskich muzeów – Muzeum Historii Naturalnej (Instytutu Smithsona). Waszyngton z pewnością zadowoli również entuzjastów seriali i książek kryminalnych. Znajduje się tu bowiem Międzynarodowe Muzeum Szpiegostwa, które z pewnością zdradzi wiele tajemnic dotyczących tego fachu. Z kolei Narodowe Muzeum Indian Amerykańskich będzie cenną lekcją historii i wiedzy o świecie. Jeśli po tych wrażeniach zapragniemy odpocząć nieco i zrelaksować się, warto wybrać się do Verizon Center, hali widowiskowo-sportowej, kipiącej kulturalnym życiem.

Centrum Waszyngtonu ze względu na tą zawrotną ilość atrakcji doskonałe będzie dla każdego rodzaju turysty, nie tylko takiego, któremu szczególnie bliska jest historia i politologia. Tutejsza baza hotelowa skupiona jest na luksusowych hotelach 5-gwiazdkowych, komfortowych 4-gwiazdkowych, a także nieco tańszych, lecz równie wygodnych hotelach o statusie 3 gwiazdek. Do dyspozycji gości oddano tu również kilka apartamentów oraz hostele, dzięki czemu oferta noclegowa rozszerzona jest o niedrogie miejsca.

Dupont Circle oraz Embassy Row

Doskonała lokalizacja, która łączy turystyczne atuty: spokój i ciszę, bliskość atrakcji oraz doskonałą komunikację. W pobliżu znajdują się dzielnice Georgetown oraz Embassy Row, a także kilka stacji metra, które w mig dowiozą nas do Białego Domu czy Pomnika Jerzego Waszyngtona. W pobliżu znajduje się państwowe Zoo, a także galeria sztuki Phillips Collection czy Uniwersytety Jerzego Waszyngtona i Georgetown. Z samego rana warto przejść się na relaksujący spacer lub odbyć poranny jogging w parku Rock Creek. Dzielnica ta będzie doskonałym wyborem dla każdego turysty, który ceni sobie spokój i intymność, przy jednoczesnej niedalekiej odległości od centrum. Tutejsza baza hotelowa składa się z hoteli o statusie 3 oraz 4 gwiazdek oraz kilku apartamentów czy obiektów typu bed&breakfast. 

Capitol – Wzgórze Kapitolińskie oraz okolice Union Station

Doskonały na wycieczki do miasta, spacery czy dużą dawkę kultury. Co sprawia, że ten rejon jest tak atrakcyjny? Z pewnością samo Wzgórze Kapitolińskie oraz budynek Kapitolu. Do tego Akwarium Narodowe czy centrum National Mall, a także Narodowa Galeria Sztuki, pomnik Japanese American Memorial. Nieopodal znajdują się też największe atrakcje miasta – mauzoleum, Biały Dom, pomniki i parki. Tutejsza baza noclegowa skupiona jest wokół komfortowych hoteli o statusie 4 gwiazdek oraz nieco tańszych hoteli 3-gwiazdkowych. Osoby poszukujące nieco tańszego noclegu powinny poszukać hosteli, zlokalizowanych głównie w okolicy dworca Union Station. Ta dzielnica jak żadna połączy chęć zwiedzania z bliskością komunikacji miejskiej i kolejowej, a także nieco niższymi cenami.

Najlepiej oceniane hotele w: Waszyngton

od 1 356 zł
od 1 587 zł
od 1 983 zł

Co podróżni mówią o mieście Waszyngton?

9,8
Maniacy historii
8,6
Podróżujące rodziny
6,7
Miłośnicy natury
6,7
Miłośnicy przygód
6,5
Smakosze
Opinie użytkowników (736)
TIff H
TIff H
28.11.2019

I had a phenomenal time, the history the food and the shopping was awesome and refreshing

Lydia Fem
Lydia Fem
03.08.2019

Me gustó pasear por sus grandes avenidas, la biblioteca del congreso y Smithsonian mall

Alyssa Wallace
Alyssa Wallace
19.07.2019

Was a wonderful experience. Loved using the Bird scooters to get around to major attractions. Loved the natural history and African American history museum.

Nehir Yılmaz
Nehir Yılmaz
04.06.2019

Aklımda kalan en net duygu ferahlık, sokaklarda yürüken ne kadar çok alan kaldığını düşündüm insana, parklar sokaklar kaldırımlar geniş ferah. Müzeler muhteşem.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Luty; średnia cena noclegu to wówczas 833 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Waszyngton to Październik, ze średnią ceną 1 286 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Luty w zeszłym roku wynosiła 1 070 zł za dobę. To 2% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 1 099 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Waszyngton przewidywana średnia temperatura w miesiącu Luty to 4,6°C/40,2°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 30,7°C/87,3°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -0,5°C/31,1°F.
Lotnisko położone najbliżej: Waszyngton to Waszyngton Ronald Reagan (DCA) (4,83 km). Inne pobliskie lotniska to: Fort Belvoir (17,56 km) Waszyngton Dulles (36,30 km) Baltimore Balt / Wash (44,34 km) Calverton (63,20 km) Baltimore Glenn L Martin (71,80 km)

Zaplanuj podróż do: Stany Zjednoczone