Wiadomosci Lato w mieście! Top 8 pomysłów

Wszystkie artykuły

Lato w mieście! Top 8 pomysłów

Nie proponujemy tutaj spływu kajakiem czy chodzenia po Tatrach, ale przyjemne letnie zajęcia, którym można się oddać po pracy albo w weekend. Sprawdź propozycje Skyscanner na lato w mieście.

1. Obserwowanie nieba

Sierpień to miesiąc należący do Perseidów, a do tego czas, w którym panują najlepsze warunki do obserwacji nieba. Perseidy to rój meteorów, którego orbita co roku przecina się z ziemską, dzięki czemu między 17 lipca a 24 sierpnia możemy obserwować noce „spadających gwiazd”. Najbardziej spektakularny moment tego zjawiska przypada na ten tydzień. Koniecznie więc pakuj termos z (mrożoną) herbatą, bierz koc pod pachę i wybierz się na ich zorganizowane, wspólne oglądanie, na przykład w Parku Odkrywców Centrum Nauki Kopernik albo pojedź za miasto (tam, gdzie jest mniej świateł) i podziwiaj niebo w towarzystwie najbliższych. Sprawdź też: 12 kierunków podróżnych, które pasują do Twojego znaku zodiaku. 

Niebo pełne gwiazd

2. Joga w plenerze

Rozciąganie i wyginanie ciała zupełnie boso na trawie pod gołym niebem to bardzo przyjemna czynność. Wspólne gimnastykowanie się jest organizowane w całej Polsce przez całe lato. Jedną z najciekawszych opcji jest możliwość wzięcia udziału w niedzielnych sesjach jogi w Łazienkach Królewskich, po których można od razu zostać na koncercie Chopinowskim. A wszystko to odbywa się całkowicie bezpłatnie!

Joga w plenerze

3. Rejs po Wiśle

Życie towarzyskie i kulturalne nad Wisłą przeżywa w ostatnim czasie prawdziwy renesans. Koncerty, spektakle i dyskoteki plenerowe z rzeką w tle już na stałe zagościły w kalendarzach Polaków. Ale czy próbowaliście już rejsu po Wiśle? W Warszawie można wynająć łódkę z przyjaciółmi (najlepiej jest wieczorem z pochodniami) i oglądać miasto z zupełnie nowej perspektywy.

Lato w mieście może być super!

4. Kino i teatr pod chmurką

Kina letnie i spektakle teatralne aranżowane zarówno w ustronnych parkach, jak i na głównych placach miast to inny popularny ostatnio trend w kulturze i doskonały pomysł na spędzenie letniego popołudnia/wieczoru. Jedne z najciekawszych propozycji oferuje przez całe lato Och-Teatr Krystyny Jandy. I znów – jest to przyjemność całkowicie bezpłatna.

5. Plażowanie w mieście

Wcale nie musisz organizować wakacji nad morzem, żeby zrelaksować się na plaży z widokiem na morze. Nad najdłuższą rzeką w Polsce powstaje coraz więcej zorganizowanych miejsc do plażowania, a wokół nich kawiarnie czy place zabaw, jak na przykład na Plaży Żoliborz. Niektóre pozostają też zupełnie dzikie i tam można spędzić czas nieco bardziej kameralnie. Pamiętaj jednak, żeby pod żadnym pozorem nie kąpać się w Wiśle, jej nurt jest niezwykle zdradliwy i żeby palić ogniska tylko w wyznaczonych do tego miejscach.

Plaże miejskie to sposób na lato w mieście.

6. Jedzenie lodów

Fantastycznym naszym zdaniem pomysłem na spędzanie wolnego czasu latem w Polsce jest odkrywanie najlepszych lodziarni. Testuj wyszukane smaki i formy kultowego wakacyjnego przysmaku, przemierzając najmodniejsze kawiarnie w mieście, jak i lodziarnie, które są w nim od lat. Wytypuj zwycięzcę i podziel się ze znajomymi informacją o tym, gdzie zjeść najlepsze lody. Koniecznie zobacz: Najsłodsze miejsca na świecie. 

Idź na lody

7. Szaleństwa na wakeboardzie

Nowy sport, który zawiera w sobie elementy surfingu, snowboardingu i nart wodnych zyskuje w Polsce coraz więcej zwolenników. Myślisz, że żeby przyłączyć się do wakeboardingowego szaleństwa musisz pojechać nad morze i kupić drogi sprzęt? Nic bardziej mylnego. Wyciągi i płytkie akweny są aranżowane także w miastach, a deskę i piankę można wypożyczyć za niewielką dodatkową opłatą.

8. Organizowanie pikników

Najprostsza do zorganizowania, a jakże przyjemna forma spędzania wolnego czasu. Jeśli jesteś miłośnikiem kuchennych szaleństw, masz tutaj spore pole do popisu. Jeśli nie, wystarczą pyszne, świeże owoce, których jest teraz pod dostatkiem, dobrze zmrożona herbata i towarzystwo. Zabierzcie koc, wybierzcie miejsce w parku albo lesie i zorganizujcie na przykład turniej badmintona albo w ulubioną grę planszową.

Lato w mieście

Artykuł został zaktualizowany 4 czerwca 2019 roku.

Mapa

Skyscanner to wiodąca na świecie wyszukiwarka podróży, oferująca natychmiastowe porównanie milionów lotów, a także hoteli i wypożyczalni samochodów.