Podróżuj ze świadomością ekologiczną

Kochamy naszą planetę i chcemy ciągle ją odkrywać. Niezależnie od tego, czy właśnie przeżywasz przygodę swojego życia; czy jesteś na krótkim wyjeździe dla przyjemności; wyjeździe biznesowym, którego nie możesz odwołać; czy na spotkaniu z dawno niewidzianymi członkami rodziny lub przyjaciółmi, cieszymy się, że nie siedzisz w domu i świetnie się bawisz.

Bezsprzecznie podróże mają pozytywny wpływ na świat, zwiększając nasze zrozumienie innych kultur czy pomagając nam rozwijać się gospodarczo. Istnieją jednak także negatywne skutki uboczne podróżowania – wiadomo, że loty samolotami poważnie obciążają środowisko. Najwyższy czas, aby ponownie zastanowić się nad wyborami, których dokonujemy, gdy chcemy gdzieś polecieć.

Oto, co można zrobić na początek.

Zmniejszanie emisji CO₂

Nie da się tego uniknąć: silniki samolotów spalają paliwo, co uwalnia dwutlenek węgla (CO₂). Im więcej latamy, tym więcej CO₂ dostaje się do atmosfery.

Jednak niektóre samoloty spalają mniej paliwa lub emitują mniej CO₂ niż inne. Zaczęliśmy więc oznaczać je, aby można było podjąć przemyślaną decyzję przy planowaniu podróży.

W jaki sposób obliczamy wielkość emisji?

Sprawdzamy model samolotu obsługujący daną trasę pod kątem zużycia paliwa i innych cech.

Obliczamy wielkość emisji na podstawie takich czynników jak odległość, wielkość samolotu i czas przelotu. Ponieważ emisja jest największa przy starcie i lądowaniu, często loty bezpośrednie są najbardziej eko.

Następnie oznaczamy loty, które generują ilość CO₂ poniżej średniej. Można więc zidentyfikować loty przyjazne dla środowiska i porównać je z innymi opcjami dotyczącymi przelotów.

Jak podróżujemy

Chociaż jesteśmy firmą o zasięgu ogólnoświatowym – mającą biura w całej Europie, Ameryce Północnej i Azji – ograniczamy nasze własne loty służbowe do minimum dzięki wideokonferencjom. Wiemy jednak, że spotkania twarzą w twarz są ważne. Dlatego kupujemy zrównoważone paliwo lotnicze (SAF), które wykorzystujemy do tych koniecznych podróży.

Nawiązaliśmy stosunki partnerskie ze SkyNRG – liderem ogólnoświatowego rynku zrównoważonych paliw lotniczych (SAF). Produkowany przez niego SAF powstaje ze zużytych olejów, takich jak olej do smażenia, i przy spalaniu generuje do 75% mniej CO₂.

Zacznij planować swoją podróż

Mapa